Uporządkuj chronologicznie następujące wydarzenia
II w.p.n.e.Uporządkuj chronologicznie podane wydarzenia historii Polski; chrzest Polski, unia w Krewie, założenie Akademii Krakowskiej, bitwa pod Grunwaldem, zjazd gnieznienski 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 12.2.2019 (20:24) - przydatność: 52% - głosów: 209Uporządkuj chronologicznie podane niżej wydarzenia.. W tym celu wpisz w kratki cyfry od 1 do 4 2017-12-16 15:48:18; uporządkuj w kolejności chronologicznej następujące wydarzenia historyczne 2013-10-17 20:39:36Uporządkuj chronologicznie wydarzenia, które następowały podczas fal migracji w Ameryce.. to jest na osi czasu i jest : III w.p.n.e.. Wpisz w luki cyfry od 1 (wydarzenie najwcześniejsze) do 5 (wydarzenie najpóźniejsze).. Numery odpowiadające kolejnym wydarzeniom wpisz do tabeli.. Karty pracy ucznia.. Mr.Granger 4 tygodnie temu.. Zadanie premium.. 1 Zadanie.. Udostępnij.. Poziom podstawowy, Nowa Era 2019, s. 89.. ↓ B-> D-> C -> A A. chrzest Włodzimierza I - 988 r.1.Uporządkuj chronologicznie wydarzenia z czasów rewolucji rosyjskich.. Pierwsza odpowiedź, daje NAJ :DUporządkuj w kolejności chronologicznej podane wydarzenia i procesy, wpisując odpowiednie litery w kratki na osi czasu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.uporządkuj chronologicznie 2009-10-16 15:55:45; .. Chronologia - nauka o mierzeniu czasu, kolejności następowania po sobie wydarzeń, zjawisk, a także oznaczenie wydarzenia, zjawiska wg przyjętego podziału czasu..

uporządkuj chronologicznie wydarzenia.

Poniżej uporządkowano wydarzenia w ciągu chronologicznym: pokaż więcej.. ↓ B -> A -> D -> C -> F-> EUporządkować w kolejności chronologicznie wydarzenia z okresu wielkiej wojny z zakonne krzyżackiego z lat 1409-1411. zmartwychwstanie, ukrzyżowanie, narodzenie, wcielenie, głoszenie królestwa bożego, wniebowstąpienie, chrzest w jordanie, ustanowienie eucharystii.. 1. sfałdowanie osadów morskich 2. zlodowacenie obszaru 3. akumulacja osadów w środowisku wód śródlądowych 4. erozyjne ścięcie powierzchni zwycięstwo nad Galią.. Nazwa pochodzi od greckich słów chronos (czas) i logos (słowo, nauka).. przyłączenie Ukrainy do Rosji na mocy układu w Perejasławiu klęska wojsk polskich pod Żółtymi Wodami i Korsuniem zwycięska obrona Zbaraża przez wojsko Polskie .Uporzadkuj chronologicznie podane wydarzenia z historii Polski.. Napływ ludności czarnoskórej pochodzenia afrykańskiego.. wybuch rewolucji lutowej….Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej, od najwcześniejszego do najpóźniejszego.. Wpisz w kółka odpowiednie cyfry od 1 do 4.. Wpisz odpowiednią cyfrę w wykropkowane miejsca A .. Karty pracy ucznia.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej, do każdego podaj datę: sejm niemy traktat Loewenwolda klęska Karola XII pod Połtawą zawarcieunii personalnej polsko-saskiej zrzeszenie się korony polskiej przez Augusta IIUporządkuj wydarzenia chronologicznie..

Uporządkuj chronologicznie wydarzenia.

cyt. K. Jurek, Poznać przeszłość 1.. Napływ emigrantów z Europy uciekających przed II wojną światową.Historia!. POMOŻECIE DAJE NAJJ !Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej.. 2823 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 3 Zadanie.. a. powstanie Komitetu Obrony Robotników ___ B. pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski ___ C. wybór Edwarda Ochaba na I sekretarza KC PZPR ___ D. przyznanie Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody .Uporządkuj w kolejności chronologicznej podane wydarzenia, wpisując odpowiednie litery w kratki na osi czasu.. Mr.Granger .Uporządkuj chronologicznie wydarzenia z dramatu ,,Romeo i Julia'' Bal u Kapuletów Walka Merkucja z Tybaltem Wieczorna rozmowa zakochanych Plan ojca Laurentego Pojedynek z Parysem Wiadomość o śmierci Julii Zabójstwo Tybalta Pierwsze soptkanie Romea i Julii Wygnanie Romea z Werony Przygotowanie do zaślubin Julii z Parysem Ślub w celi ojca Laurentego Nieporozumienie związane z listem do .Zadanie: uporządkuj w kolejności chronologicznej podane Rozwiązanie:a gt 966 r chrzest polski b gt 1025 r koronacja bolesława chrobrego c gt 1410 r bitwa pod grunwaldem d gt 1939 r wybuch ii wojny światowejUporządkuj w kolejności chronologicznej podane wydarzenia związane z dziejami Słowian..

Uporządkuj chronologicznie następujące wydarzenia z życia Jezusa?

W tym celu wpisz w kratki numery od 1 do 5. powstanie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego oskarżenie Władysława Gomułki o tzw. odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne zjednoczenie PPR i PPS przystąpienie członków Stronnictwa Pracy do Stronnictwa DemokratycznegoAutor Cywilek Opublikowano 9 maja, 2020 28 czerwca, 2020 Kategorie Karta powtórzeniowa Tagi karta powtorzeniowa, karty pracy ucznia, Początki średniowiecza, Poznać przeszłość 1, uporzadkuj w kolejnosci chronologicznej podane wydarzenia wpisujac odpowiednie litery w kratki na osi czasu Dodaj komentarz do Uporządkuj w kolejności .Uporządkuj chronologicznie władców polski panujących w xv1 2012-11-22 22:34:55 Wymień chronologicznie władców Polski z dynastii Jagiellonów 2015-02-10 22:11:49 Ułuż chronologicznie !. Karty pracy ucznia.. cyt. K. Jurek, Poznać przeszłość 1.. B. Napływ ludności żółtej pochodzenia azjatyckiego, która dała początek Aleutom i Indianom.. 2 Zadanie.. Wpisz w luki cyfry od 1 do 5.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. ogłoszenie tez kwietniowych ….. Zacznij od tego, które wydarzyło się najwcześniej.. Jest to kolejność chronologiczna.1.. Skomentuj..

Poziom podstawowy, Nowa Era 2019, s. 104.Uporządkuj podane wydarzenia.

Karty pracy ucznia.. Poziom podstawowy, Nowa Era 2019, s. 110.Uporządkuj chronologicznie wydarzenia z historii niemiec w latach 1945 - 1953: Add an external link to your content for free.. Napisz do nas.. cyt. K. Jurek, Poznać przeszłość 1.. Przejęcie władzy dyktatorskiej przez Cezara .Walka wodzów rzymskich o władzę .Zwycięstwo Oktawiana .Śmierć Juliusza Cezara Szybko!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2013-04-16 18:34:46Uporządkuj w kolejności chronologicznej podane wydarzenia, wpisując odpowiednie litery w kratki na osi czasu.. A. przystąpienie USA do wojny B. przewrót bolszewicki w Rosji C. zawieszenie broni na froncie zachodnim D. powstanie trójporozumienia E. wybuch pierwszej wojny światowejUporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej.. Szukaj: Bitwy w historii Niemiec Wydarzenia 1953 Wydarzenia 1945 Serie wydawnicze z zakresu historii Literatura z zakresu filozofii historii Historia prawa niemieckiego Geografia historyczna Niemiec Dawne wspólnoty .władzy ludowej" (tzn. bezpośrednio powojennego) i jednego z okresu "rozwiniętego socjalizmu" (w 2010 r. dotyczące inwazji na Czechosłowację, w 2011 epoki gierkowskiej)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt