Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o syzyfie
Skazanie Syzyfa na karę - toczenie głazu pod górę.. na podstawie tekstu przygotuj krótkie informacje o minotaurze ariadnie i dedalu, nić ariadny mit, opowiadanie o tezeuszu i ariadnie, opowiedz o tym jak w micie pokazano zło, streszczenie .. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Napisz plan wydarzeń opisanych przez paska .. W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.. Zezwolenie Plutona na powrót Syzyfa na ziemię w celu ukarania żony.. Podręcz.. Napisz opowiadanie; Jak napisać opowiadanie?Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz plan wydarzeń do mitu o Syzyfie.. Plisss zadanie 4.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Jego jęki dobiegły Hadesa.. (1 godz.) Opowiadanie odtwórcze-to opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści, historyjki obrazkowej, itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodaćOpowiedz pisemnie filmową wersję mitu o Syzyfie (opowiadanie odtwórcze) lub; Która wersja mitu - oryginalna czy filmowa - podoba Ci się bardziej i dlaczego?.

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

On znał Syzyfa i zaprosił go do siebie, by wysłuchać skarg.. Syzyf zakazuje pochówku swoich zwłok.. Musimy pamiętać o tym, że zarówno treść, jak i imiona bohaterów czy wydarzenia nie mogą ulec zmianie.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Napisz inne zakończenie mitu.. Ćwiczenia - do wyboru.. Błąkanie się duszy Syzyfa i skargi na żonę.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Syzyf błąkał się, narzekał, jęczał, użalał nad swoim losem i postępowaniem żony, aż w końcu postawiono go przed Plutonem.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Proszę wybrać jeden temat.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Bibliografia:Mit o Orfeuszu i Eurydyce - streszczenie.. Odwołaj się do treści wybranego mitu-możesz na przykład otworzyć wydarzenia dotyczące Persefony i Hadesa lub Syzyfa i Charona.. Ukrycie się Syzyfa.. Mit o Syzyfie opowiadanie odtwórcze.Początek ich znajomości na podstawie mitu Persefona i hades lub syzyf i Charon .. Romantyzm w Polsce wyróżniki na tle europy; Napisz opowiadanie o Twoim spotkaniu z jednym z boha.. 2013-02-25 16:25:22 Napisz opowiadanie odtwórcze z rozdziału Ani z zielonego wzgórza 2013-11-18 17:58:49Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?. Gdy z płaczem opowiadał o niegodziwej małżonce, „która jego trupa wyrzuciła na śmietnik i nie chce mu sprawić pogrzebu", Pluton w końcu zgodził się, aby Syzyf wrócił na chwilę na ziemię i ukarał żonę.Otwórz podręcznik na stronie 270..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

Ćwiczenie 9 Wyszukajcie (np. w słowniku wyrazów obcych, w mitologii) podane postacie, ich złe uczynki i kary, na jakie zostały skazane, aby odpokutować swoje winy.• Definicja mitu, podział mitów • Starożytni bogowie, herosi i muzy • Streszczenia mitów • Mit rodu Labdakidów - streszczenie • Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie • Mit o Prometeuszu - streszczenie • Mit o powstaniu świata - streszczenie • Mit o Syzyfie - streszczenie • Mit o Dionizosie (Bachusie) • Historia jabłka .8.. Otóż w dużej mierze przypomina ono streszczenie.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Opowiadanie Napisz opowiadanie miłosne, fantastyczne, opowiadanie o.. We wstępie powinniśmy zawrzeć informacje o autorze, ciekawostki, tytuł książki, filmu etc., a także być .Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie zatytułowane "początki ich znajomości".. Pamiętaj .Wybierz 1 rozdział z powieści ,,Ten obcy'' i na jego podstawie napisz opowiadanie odtwórcze..

Opowiadanie odtwórcze.

Jak napisać wypracowanie o przypowieści biblijne uka.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Temat 1.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!. To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już, innego utworu - opowiadania, powieści czy mitu.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. 15.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Klasa 5 Temat: Opowiem, jak było - czyli jak napisać opowiadanie odtwórcze..

79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 80% "Zemsta" akt IV.

Dzięki zręcznej polityce władcy państwo rosło w siłę, a lud żył w dostatku i cieszył się pokojem.. Kiedy wreszcie królowa Pazyfae urodziła dziecko, okazało się.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Do pełni szczęścia parze królewskiej brakowało tylko następcy tronu.. Gdy dotarli na Ziemię, Syzyf poszedł swojego pałacu.2.. Rozdajemy uczniom karty pracy i polecamy im wypełnić w parach pierwszą rubrykę tabeli (Załącznik nr 2) Elementy porównania Mit o Syzyfie Film „Syzyf" Z. Kudły Temat opowiedzianej historii Wtaczanie kamienia przez Syzyfa ukaranego za zdradę tajemnic bogów.. Syzyf opowiedział władcy o swej żonie.. Przeczytaj uważnie tekst!. Szybko za 20p.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.do mitu o Syzyfie.. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Gdy z płaczem opowiadał o niegodziwej małżonce, „która jego trupa wyrzuciła na śmietnik i nie chce mu sprawić pogrzebu", Pluton w końcu zgodził się, aby Syzyf wrócił na chwilę na ziemię i ukarał żonę.Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie zatytułowane "początki ich znajomości".. Ty musisz historię troszkę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mit o Orfeuszu i Eurydyce znajdziecie na .Opowiadanie odtwórcze - co to takiego?. Hades ulitował się nad królem i wysłał go na Ziemię pod opieką Tanatosa.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść i genezę dzieła, plan wydarzeń, opis czasu i miejsca akcji, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Zadanie nie powinno być trudne, jeśli znasz dobrze utwór, na podstawie którego masz pisać .Co to jest opowiadanie?. Pojawienie się Tanatosa i zabranie Syzyfa do podziemi.. Wtaczanie kamienia przez Syzyfa, któremu Zeus ciągleStreszczenie mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Napisz przetworzoną wersję wybranego mitu w formie opowiadania (praca dla chętnych).. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Żalił się na złą żonę, która nie pogrzebała go.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt