Napisz w zeszycie opowiadanie odtwórcze na podstawie dziennika adriana mole
Napisz opowiadanie; Jak napisać opowiadanie?Planujemy pracę w nowym roku szkolnym.. wyjaśnij tytuł dziwny ogród biografia wiesławy szymborskiej; Na podstawie książki pt. "Spotkanie nad morzem" opis morza fragment; Opisz kwiata (np. storczyka) Zastosuj przynajmniej 1 porównanie.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polegaAdrian Mole - postać fikcyjna, bohater ośmiu powieści Sue Townsend.Pierwsza opowieść, Sekretny dziennik Adriana Mole'a lat 13 i 3/4, została wydana w 1982 (w Polsce w 1991).. - zna formę dziennika - wie, kim jest narrator - opowiada ogólnikowo - rozpoznaje czytany utwór jako dziennik - wskazuje w tekście fragmenty o tym - rozpoznaje czytany utwór jako dziennik, rozróżnia narrację pierwszoosobową od - wskazuje na podstawie tekstu cechy dziennika, rozróżniaw nowym roku szkolnym.. Język polski.. Męki dorastania -zaznacza w tekście fragmenty potwierdzające, że tekst jest dziennikiem -wskazuje różnice między dziennikiem a podanym fragmentem tekstu -charakteryzuje bohatera -odnajduje w tekście elementy humoru i określa jego funkcję -poprawnie pisze tekst w formie dziennika 19.3.. Starannie zaplanuj kompozycję.. Trolle postanowiły schować się w krzakach i .Wybierz 1 rozdział z powieści ,,Ten obcy'' i na jego podstawie napisz opowiadanie odtwórcze.. Jest podobne do streszczenia..

Pisz całe opowiadanie w jednakowym czasie.

dziewczęta wcielą się w postać Ariadny, a chłopcy napiszą tekst z punktu widzenia Tezeusza.w dzienniku Adriana Mole'a.. 2013-02-25 16:25:22 napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie dziennika Adriana Mole ,,Męki Dorastania 2014-09-07 19:43:04ŻELAZNE ZASADY.. Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie ballady Świteź Adama Mickiewicza 2010-01-23 14:20:10 Wybierz 1 rozdział z powieści ,,Ten obcy'' i na jego podstawie napisz opowiadanie odtwórcze .. Rodzaje opowiadania : 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Zapisz je w zeszycie.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Opowiadanie Napisz opowiadanie miłosne, fantastyczne, opowiadanie o. .. Na podstawie wiersza opowiedz historię tytułowego b.Bryk.pl - Strefa wiedzy.. ; Tam, gdzie to możliwe, wprowadzaj dialogi.. Właściwie sytuacja wygląda gorzej niżNapisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora..

Napisz w zeszycie krótką wypowiedź na temat wydarzeń przedstawionych w micie.

- menu profil.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Męki dorastania - Ułóż zakończenie taj historii w formie zapisu z dziennika chłopca z 6 kwietnia.. Tworzenie opowiadań przez dzieci.. Powinno być napisane w sposób ciekawy, obrazowy, tak żeby zaintrygować czytelnika, przy czym sens oryginału nie może zostać zafałszowany.Opowiadanie.. Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie zostanie .Definicja.. Książki pisane są w formie pamiętnika prowadzonego przez nastolatka Adriana Mole'a - zakompleksionego, niedoszłego poetę.Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Wzbogać.Napisz rozprawkę na podstawie ballady Adama Mickiewicza Świtezianka 2018-01-14 13:10:11; Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie ballady Świteź Adama Mickiewicza 2010-01-23 14:20:10; Gdzie rozgrywa się akcja ballady Adama Mickiewicza ,, Świtezianka '' 2011-01-18 17:24:11; streszczenie ballady,, Świtezianka \" Adama Mickiewicza .Jak napisać opowiadanie?. Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .w dzienniku Adriana Mole'a.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona..

Napisz opowiadanie twórcze o swoim udziale w obrzedach nocy świętojańskiej .

Poproś bliską ci osobę dorosłą o przepis na świąteczny przysmak.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Napisz w zeszycie opowiadanie o swojej wyprawie pociągiem na wakacje nad morze.. Ćwiczenia.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. poleca 77 % .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. 8 pkt - .Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie ballady Świteź Adama Mickiewicza 2010-01-23 14:20:10; .. napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie dziennika Adriana Mole ,,Męki Dorastania 2014-09-07 19:43:04; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.. W pamiętniku pojawiają się opisy uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko suche fakty.Wypowiedź kierujesz z zasady sam do siebie, ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla niczyich oczu.. - wskazuje na podstawie tekstu cechy dziennika, rozróżnia narrację .. zeszyt ćwiczeń, s. 67- 68] - opowiada o swoich wrażeniach po wysłuchaniu piosenki - odczytuje nastrój wierszaPrzeczytaj rozdział „Jak napisać opowiadanie".. Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie dziennika Adriana Mole ,,Męki DorastaniaAdrian Mole .. 2013-02-25 16:25:22Życie czternastoletniego Adriana nadal jest pasmem nieszczęść i nieporozumień: burzliwy związek z powabną Pandorą stanowi dlań źródło nieustającej udręki, a prasa brytyjska z uporem ignoruje jego ambicje intelektualne..

Opowiadanie odtwórcze.

Gdy trolle ujrzały krasnoluda (a bardzo się z krasnoludami nie lubią) chwycili worek i zarzuciły go na Balina, który obezwładniony legł na ziemię.. Lektury; Jak napisać .. IV.3, IV.7 - skrócony opis bibliograficzny - spis treści - spis lektur - instrukcja pracy z podręcznikiem *podręcznik, s. 3-11, zeszyt dwiczeo, s. 3-5] - poprawnie podpisuje zeszyt - pod kierunkiem nauczyciela lub na podstawie wzoru sporządza skrócony opis bibliograficzny podręcznika i zeszytu dwiczeo Korzystaj z bogactwa wyrażeń i zwrotów rozpoczynających i kończących opowiadanie oraz stanowiących spoiwo pomiędzy poszczególnymi częściami.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. O linii i polu narracji.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.S.. Townsend, Adrian Mole.. Opowiedz o ciekawej przygodzie, która Ci się przytrafiła.. Nagrania gwarowe .Sekretny dziennik, wydany po raz pierwszy w 1982 roku, to pierwsza część cyklu o największym fajtłapie wszech czasów, który błyskawicznie podbił serca czytelników w Wielkiej Brytanii, a potem na całym świecie.. Wykorzystuj inne formy wypowiedzi - wprowadź elementy opisu czy charakterystyki.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.W tym momencie przyszedł jeden z krasnoludów - Balin, który zniecierpliwiony chciał dowiedzieć się, co się dzieje z włamywaczem.. - budowa, zasady, zwroty.. z równie gorącym przyjęciem spotkały się kolejne tomy Bolesne dojrzewanie Adriana Mole'a, Szczere wyznania.- wskazuje na podstawie tekstu cechy dziennika, rozróżnia narrację pierwszoosobową od trzecioosobowej - relacjonuje wydarzenia - podaje powód zachowań bohatera -samodzielnie odnajduje w tekście77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt