Na podstawie informacji w tekście uzupełnij w zeszycie zdania when you play scrabble
3.W podręczniku na stronie 96 macie podany tekst.. jakie?. Kępa mchu zostaje włożona do wody, potem z niej wyjęta i suszona suszarką do włosów.. Popatrz na ćw.. światło lampy z czego?. Struktura zdania warunkowego If + warunek + rezultat lub Rezultat + if + warunek Kolejność części zdania nie ma znaczenia, jeżeli jednak całe zdanie zaczyna się od części nadrzędnej, po "if" nie stawiamy.Obecnie pisanie nazwiska przed imieniem jest czymś sztucznym.. Zanotuj swoje odpowiedzi obok.Odrabiaj swoje zadania domowe szybko i sprawnie.. Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej wypowiedzi.. A Zadanie 2. czyja?. Zapisz odpowiedzi do zeszytu.. i senat.z gotowaniem.. Uwaga!. Proszę go przeczytać uważnie i spróbować odpowiedzieć na 5 pytań umieszczonych pod tekstem.. przestrzeganiem prawa, stoi na czele wojska i reprezentuje nasz kraj.. 8/77 Aby zrobić to zadanie, tak jak brzmi polecenie, otwórz podręcznik na stronie 125, znajdziesz tam tekst piosenki „ There aren't any vegetables"wyszukujemy potrzebne informacje w tekście czytanym i słuchanym.. (0-4) Usłyszysz dwukrotnie rozmowę brata i siostry.. My best friend otfen play football on Friday- mój najlepszy przyjaciel gra w piłkę nożną w piątek, itd.Spójrz na zdjęcie i zastanów się, jakie informacje o kulturze brytyjskiej poznasz w tej lekcji.. Posłuchaj nagrania i czytaj tekst razem z nagraniem..

Na podstawie informacji zawartych w nagraniu dopasuj do każdej wypowiedzi (2.1.-2.4.)

Na szczęście, w przypadku języka angielskiego w czasie Present Simple jest to wyjątkowo proste.. Poznajemy konstrukcję there was/there were.Na obrazku w podręczniku str.54 i 55 widzisz co jedzą poszczególne zwierzęta.. odpowiadające jej zdanie (A-E).. Uzupełnij zdania w ćw.. Oczywiście, w spisach alfabetycznych, na przykład w dzienniku lub bibliotecznym katalogu, jest to konieczne - ale w pozostałych przypadkach jest po prostu błędne.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. odpowiadające jej zdanie (A-E).. Do wykonania jest również karta pracy (znajduje się na dole strony).W zadniu 3 należy przeczytać tekst i uzupełnić go informacjami zawartymi w ćwiczeniu 2 na str. 75 w podręczniku.. zadanie numer 1. wedlug mnie powstanie chinskiego alfabetu rozszerza nasza kulture o dodatkowe slady naszych przodkow.. Wpisz rozwiązania do tabeli.. 3,77 w podręczniku Polecenie brzmi : Uzupełnij zdania odpowiednią formą czasownika be) co oznacza że musisz wykorzystać : is, isn't, are lub aren't.. Na zbliżeniu widać, jak listki przytulają sie do łodyżki.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Zadanie to jest zbyt łatwe aby je oceniać, dlatego nie wysyłajcie mi odpowiedzi.. 5 - napisz w zeszycie zdania z przysłówkami częstotliwości, tak by zdania opowiadały o tobie, np. My parents usually watch TV In the evening - moi rodzice zazwyczaj oglądają TV wieczorem..

Dopasuj zwierzęta do ich pokarmu w zeszycie ćwiczeń str. 50 ćw.

Luki należy uzupełnić w języku angielskim.. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu dopasuj do każdej wypowiedzi (2.1.-2.4.). za granicą.. Elena nie spała dobrze - przeczenia .Ćw.. Uwaga!. Na podstawie książki Witolda Pawła Cienkowskiego pt. „Z tajemnic języka", Warszawa 1963.W podstawce wypełnionej wodą widzimy pojedynczą, rozgałęzioną łodyżkę mchu, która zanurza się w wodzie, a w tym czasie listki rozchylają sie na zewnątrz.. 6 zgodnie z obrazkami.. Przeczytaj tekst w ćw.. 3 i odpowiedz na pytania.. Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej wypowiedzi.. Bardzo proszę zapisać dzisiejszy temat lekcji: Skills.. Azjatyckie 3.Buddyzmem 4.japonia, indie ,a trzeci nie wiem 5.6 6.tygrys 7.rolnictwem, handlem, tkactwem, rzemioslem artystycznym.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Uwaga!. 1 na str.41 w zeszycie ćwiczeń.. Zdania 1-3 odnoszą się do pierwszego tekstu, natomiast zdania 4 .Szukasz pomocy przy zadaniu domowym ?. Zostań ekspertem z danego przedmiotu, zarabiaj punkty, wygrywaj nagrody.Uzupełnij zdania w zad.. Chciałem Was tylko zainteresować tym tekstem i osobą, której dotyczy.. która?. Listening and writing.Usłyszysz dwukrotnie pięć tekstów.. C.Usłyszysz dwukrotnie cztery wypowiedzi na temat nudzenia się.. Przykłady: jaki?. Prezydent czuwa nad.. Bardzo ważną rolę w kraju odgrywają sejm..

Bardzo proszę wykonać również ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń unit 6 lekcja 5. z czego?

czego?. W każdą lukę możesz wpisać maksymalnie dwa wyrazy.Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Wysłuchaj nagrania Cd 2.44 i wykonaj zadanie 3/78.. Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej wypowiedzi.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Język angielski gimnazjum 2.Uzupełnij zdania na podstawie informacji podanych w tekście.ćwiczenie 1,2 i 3 strona 20Tekst należy uzupełnić następującymi słowami (brakujące słowa do wpisania pogrubiono): Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej to najważniejszy.. dzieki niemu mozna poznac inteligencje naszych pra ludzi .Na podstawie tych informacji, które obejrzeliście, proszę wykonać notatkę w zeszytach - w jakich sytuacjach stosujemy be going to, a w jakich czas Present Continuous.. Np. Frogs eat bugs- Żaby jedzą robaki.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .W języku angielskim występują tzw. zdania warunkowe, w których mówimy o tym, że jeżeli dany warunek zostanie spełniony, to nastąpi jakiś skutek.. Pogrupuj wyrazy w ćw.. Proszę zapisać je w zeszytach.. Następnie spójrz na zad.. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu uzupełnij luki 3.1.-3.4. w notatce, tak aby jak najbardziej precyzyjnie oddać sens wysłuchanego tekstu..

Na koniec filmu podane są zdania do przetłumaczenia.

Musimy pamiętać jedynie o dodanie końcówki -s w trzeciej osobie liczby pojedynczej.3.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Bede podawac lukami.. 1; Rozwiąż krzyżówkę z poznanym słownictwem str. 50 ćw.2; Podkreśl poprawne słowa str. 50 ćw.. ten chłopiec czyj?. dokument w państwie.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Czasownik w języku angielskim odmienia się przez osoby, tak samo jak w innych językach.. 1 i odtwórz nagranie do zad.. czyj?. mój rower ile?. Jest tam 5 punktów, które z nich według Ciebie są zdrowe ( H - healthy) a które niezdrowe ( U - unhealthy).. pięć kwiatów czego?. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Na podstawie informacji zawartych w nagraniuPrzydawka to część zdania określająca rzeczownik: - może być wyrażona przymiotnikiem, liczebnikiem, rzeczownikiem lub wyrazem przyimkowym; - odpowiada na pytania: jaki?. płaszcz ze .Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Określ czy podane zdanie jest zgodne z ilustracją - ustnie.. 2/78 odpowiednią formą czasownika być w czasie przeszłym (was/were) i zapisz pełne zdania w zeszycie.. Uwaga!. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. 9. papieru i mozajek 10.alfabetu.. Posłuchaj nagrania jeszcze raz: tym razem zatrzymuj po kolejnych zdaniach i powiedz, czy podobnie jest .Na podstawie informacji zawartych w nagraniu wybierz poprawną odpowiedź w zdaniach 1-6, zakreślając literę A, B lub C. Zapisz odpowiedzi w zeszycie.. ładny płaszcz który?. I watch sports or listen to music when I .Usłyszysz dwukrotnie pięć tekstów.. które?. 8.jedwabiu.. Wpisz rozwiązania do tabeli.. który?. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu w zadaniach 1.1.- 1.5. z podanych odpowiedzi wybierz właściwą..Komentarze

Brak komentarzy.