Zadania działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych
seba12 2012-03-17 21:00:59 UTC #1. zadanie 1 Za 1 1/4 kg cukierków czekoladowych mama zapłaciła 20 3/8 zł.. Rejestracja: 19 lis 2011, 19:25 Podziękowania: 228 razy Płeć: Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki.Liczby i działania Systemy zapisywania liczb Działania pisemne Figury geometryczne Ułamki zwykłe Ułamki dziesiętne Pola figur Prostopadłościany i sześciany Gry do druku.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Najwyższe wzniesienie położone na obwodzie koła o promieniu 2,1 km, którego środkiem jest wzniesienie Pustki (D2).ułamka dziesiętnego (np. 3 m 24 cm = 3,24 m), c) zaznacza i odczytuje ułamki dziesiętne na osi liczbowej, d) porównuje ułamki dziesiętne, np. ułamki 0,3 i 0,27, e) dodaje i odejmuje ułamki dziesiętne, f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe oraz przez 10, 100, 1000 .Aby znaleźć rozszerzenie dziesiętne ułamka zwykłego należy: • albo rozszerzyć lub uprościć go do ułamka o mianowniku 10, 100, 1000 a następnie zapisać bez kreski ułamkowej, • albo podzielić jego licznik przez mianownik.. Mnożenie przez liczbę naturalną.. Naucz się zapisywać ułamki zwykłe.. Ile kosztował kilogram cukierków?. UŁAMKI ZWYKLE I DZIESIĘTNE -zadania tekstowe .działania na ułamkach - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki..

Animacja.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Zapisz działania opisujące rozwiązanie zadań: a) Na uszycie spódnicy mama potrzebuje 0,8 m materiału, na uszycie bluzki .. Na surówkę potrzeba 20 dag czerwonej .Uamki zwykle i dziesietne Strona I Dane ulamki zapisz w kolejnoáci od najmniejszego do najwiekszego.. Oblicz pisemnie.. zzuzza0990 4 lata temu.. Porównaj ułamki dziesiętne.. Która z dziewcząt czyta szybciej?. 12123 5' 3' 10' 7' 5 Zadanie 2. Ilu chłopców było na tej zabawie, jeżeli dziewcząt było 56?. a) 23 Zadanie 3.. Powtórka z plusem nr 4 - (na dzień 09.02.2011 r.) pobierz pdf: 5.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych kl.5.. Proste, odcinki, kąty.. Zadanie 2.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.. $ 0.09 + 0.7 = $Działania na ułamkach zwykłych (8 zadań) Działania na ułamkach dziesiętnych (8 zadań) Ułamki zwykłe i dziesiętne (14 zadań) .. Powiem szczerze że mam się czego uczyć są ciekawostki Quizy i RÓŻNE zadania Stronka Fajna Dzięki niej Zawsze z Odpowiedzi mam 4 lub 5 :D jestem Bardzo szczęśliwa że ktoś mądry Stworzył StonkęW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Powtórka z plusem nr 2 - (na dzień 08.12.2010 r.) pobierz pdf: 3.. Post autor: kapa4343 » 02 paź 2012, 15:30 Zadanie 1 W tabelce przedstawiono ,jakie oceny Marek otrzymał z matematyki w 1 semestrze teraz wstawiam linka z obrazkiem .Czy znasz się na ułamkach zwykłych i dziesiętnych?. Rachunki na ułamkach jednocześnie zwykłych i dziesietnych.. Post autor: kapa4343 » 02 paź 2012, 18:25 Zadanie 1 W tabelce przedstawiono ,jakie oceny Marek otrzymał z matematyki w 1 semestrze teraz wstawiam linka z obrazkiem .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak wykonywać działania, w których występują ułamki zwykłe i dziesiętne, - co zrobić, gdy w nawiasach są różne typy ułamkó.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wstaw znak =,< lub>.. 4.3 Klasówka Ułamek dziesiętny.Karta pracy - działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych Zadanie 1.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Działania pisemne.. Aby obliczyć wartość wyrażenia, w którym występują ułamki zwykłe i ułamki dziesiętne, należy te ułamki doprowadzić do tej samej postaci, czyli ułamki zwykłe zamienić na dziesiętne lub odwrotnie, a potem wykonać działania.. Ułamek danej liczby naturalnej.. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. Szkoła podstawowa.. Oblicz: • [pic]Rozkład liczb na czynniki pierwsze ..

... w którym działa?działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. Rejestracja: 19 lis 2011, 19:25 Podziękowania: 228 razy Płeć: działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Udostępnij.. równania-z-niewiadomą.. Dzielenie ułamków zwykłych.. Posty: 3 .. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Zadanie 1/20 .. Liczby, które nie są wartościami wyrażeń, skreśl z odpowiadającymi im .. Posty: 2 .. Zamiefi liczbe mieszanq na ulamek niewlaéciwy.. Skracamy i rozszerzamy ułamki dziesiętne.. Ala przeczytała 5 stron w 4 minuty, a Iza 6 stron tej samej książki w 5 minut.. Skomentuj.. Zadanie 1.. Odpowiedz.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaDziałania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (kl. 1) Data ostatniej modyfikacji: 2016-02-1 stopień trudności: średni zadanie z (*) obowiązkowe na ocenę celującą ; grupy A i B mają ten sam poziom ; ocenianie: 23-24 - celujący .. ‹ klasa I w górę Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych* (kl. 1) › .Powtórka z plusem nr 1 - (na dzień 24.11.2010 r.) pobierz pdf: 2. .. Przedstaw w postaci sumy ułamków zwykłych następujące liczby: Ćwiczenie 2.. Mnożenie ułamków zwykłych (także mieszanych).. Dam wam parę przykładów kto rozwiąże wszystkie dostane najka :P ( 2/4 - oznacza ułamek a ukośnik to kreska ułamkowa :P ) 3/2 * 0,25 = 0,125 : 2 = Zamień ułamki zwykłe na ułamki dziesiętne i oblicz : (1.9/10 -jeden i dziewięć dziesiętnych) 1.3/5 - 0,6 = 11/20 - 0,45 =.Zadań mam więcej ale to troche nie fairy, żeby ktoś .Na szczycie znajduje się punkt widokowy i 2 duże skały..

Liczby dziesiętne ...Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.

Na północno-wschodnim stoku wzniesienia, na wysokości ok. 800-820 m n. p. m., znajdują się duże skały o nazwie Trzy Siostry.. a) 0,8 i 0,3 b) 4,72 i 6,91 c) 13,18 i 13,25 d) 5,243 i 5,261 e) 182,067 i 182,065Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych zadania Twoje artykuły i klasówki (0) 4.1 Klasówka Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.Ułamek dziesiętny nieskończony - ułamek dziesiętny, który po przecinku ma nieskończenie wiele cyfr (może być okresowy).. Oblicz.. Powtórka z plusem nr 3 - (na dzień 02.02.2011 r.) pobierz pdf: 4.. Masz świetny pomysł na quiz?. Ułamek dziesiętny okresowy - ułamek dziesiętny nieskończony, którego cyfry od pewnego miejsca po przecinku otrzymujemy przez powtarzanie pewnej grupy cyfr zwanej okresem, np.Z tego filmu dowiesz się: jak wykonywać działania, w których występują ułamki zwykłe i dziesiętne, co zrobić, gdy w nawiasach są różne typy ułamków, w jakiej kolejności wykonywać obliczenia na ułamkach, jakie zasady i ułatwienia można stosować w obliczeniach wielodziałaniowych z ułamkami.Ułamki • ZADANIA • pliki użytkownika delarmi przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Ułamki zwykłe na osi liczbowej.doc, Ułamki zwykłe na osi liczbowej(1).doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Ułamki zwykłe i dziesiętne klasa VI c Author: TMNajlepsza strona do nauki matematyki.. Animacja.4.1 Klasówka Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. 33 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zadania.. działania-na-ułamkach-zwykłych.. Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.Na zabawie stosunek liczby dziewcząt do liczby chłopców był równy .. Oblicz.. Szacowanie wyników działań na ułamkach dziesiętnych.. 4.3 Test Ułamek dziesiętny.. 2.Odczytujemy i zaznaczamy ułamki dziesiętne na osi liczbowej!. Ułamki zwykłe i dziesiętneułamki-w-zadaniach-z-treścią..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt