Charakterystyka achillesa i hektora na podstawie pojedynku
Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Achilles jest synem pięknej boginki morskiej Tetydy i księcia Peleusza.. Ciało zabitego zostaje zhańbione - Achilles ciągnie zwłoki za swym rydwanem, objeżdżają z triumfem mury.Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie.. Na pewno Hektora możemy podziwiać za jego mądrość, Achillesa zaś za .Zadanie: napisz dość krótką charakterystykę pośrednią achillesa i hektora osobno na podstawie fragmentu ,,iliady,, końcowy etap bitwy achillesa z hektorem Rozwiązanie: achilles grek,rozgniewany po śmierci swojego przyjaciela patroklosa , chce go pomścićna podstawie analizy i interpretacji fragmentu "Iliady".. Po śmierci Hektora, jego przeciwnik zbezcześcił je, przywiązując ciało bohatera do wozu i całkowicie masakrując ciało.. Kiedy był niemowlęciem matka wykąpała go w Styksie, dlatego nikt nie mógł go zranić , jego całe ciało było odporne na wszelkie rany.Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości..

Podczas pojedynku bogowie przechylają szalę zwycięstwa na stronę Achillesa.

Jego męskie serce, równie szybko napełniało się nienawiścią, jak szybko się jej wyrzekało.. Wtedy na twarzy tego okrutnego zabójcy pojawiły się nawet łzy smutku i współczucia.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Hektor był synem Hekuby i Priama.Po zabiciu Patrokla wzbudza gniew herosa.. Był to pojedynek góry skazany na przegraną, ze względu na pomoc bóstw.. Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni.. Achilles i Hektor .W czasie walki był bezlitosny, okrutny i nieczuły: ,,I w pojedynkach, i w bitwie pospólnej najstraszliwszy był Charakterystyka Hektora Achilles.". Jak najwięcej słów, musi być min.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. Na podstawie niewielkiego fragmentu „Iliady": „Pojedynku Achillesa z Hektorem, przedstawić starogrecki etos rycerski.. Achilles postąpił okrutnie z .Sprzeciwił się on prośbom matki i ojca, by zaniechać starcia z Achillesem, według niego musi on stanąć do pojedynku, który będzie walką o honor i męstwo.. Staczali ze sobą pojedynki, brali czynny udział w bitwie, musieli dokonywać wyborów moralnych.Nie był jednak zupełnie pozbawiony uczuć, co można było zaobserwować, kiedy wydał Priamowi ciało zamordowanego przez siebie Hektora, jego syna.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę..

charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka .Charakterystyka Hektora („Iliada" Homera).

Ten, doprowadza do konfrontacji zabijając na oczach Hektora jego młodszego brata.. Zwróć uwagę na postawę Hektora na początku pojedynku, skonfrontuj ją z jego .Homer „Iliada" - Motyw pojedynku na przykładzie walki Achillesa i Hektora - opracowanie Jedną z najdrastyczniejszych i najbardziej chwytających za serce scen „Iliady" jest pojedynek dwóch wojowników: Achillesa z obozu Achajów oraz Hektora, walczącego po stronie Trojan.zad.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Nie obraża się również na Achillesa, że ten podczas ich .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. pół człowiekiem, to heros o sile ogromnej, który był odporny na ból i cierpienie fizyczne praktycznie w każdym calu, a jego jedynym słabym punktem była pięta.. Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby Hektora, który jest postacią zdecydowanie pozytywną.Charakterystyka Hektora, bohatera "Iliady" Homera..

Na szczęście dość szybko się reflektuje i staje do pojedynku jak prawdziwy mężczyzna.

W tym celu wykonaj polecenia i odpowiedz na pytania:.. <wypracowanie ma być na min 200 słów> w wypracowaniu musi być uwzględniony stosunek do przeciwnika czyli szlachetność itd.„Iliada" Homera jest przede wszystkim mistrzowskim przedstawieniem sytuacji wojennej i portretów bohaterów.. Pojedynek Achillesa i Hektora.. - rozwiązanie zadania.. w której na wagę rzucone zostały losy Hektora i Achillesa.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.. 1.przejdź do szczegółowej charakterystyki Achillesa i Hektora.. Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone.przechwala się, proponuje honorowe zachowanie wobec przeciwnika, jest pewien swego, wywyższa się, przyjmuje swój los z godnością, wyraża się pogardliwie o przeciwniku, liczy na godne zachowanie .Jest odpowiedzialny.. Jest potomkiem króla Troi - Priama i Hekabe.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika..

Ginie w pojedynku z Achillesem, który po pojedynku bezcześci jeszcze jego ciało, a wydaje je dopiero zbolałemu ojcu księcia Ilionu - Priamowi.

Jest także człowiekiem, który kieruje się w swym postępowaniu poczuciem honoru.. Syn Peleusa był odporny na rany, ponieważ Tetyda kąpała go w Styksie.W odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.. Przez moment Achilles okazał swą dobroć i serce.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Spotkanie Hektora z Achillesem na polu walki.Lęk ogarniający Hektora na widok nieustraszonego przeciwnika, przeczucie zbliżającej się śmierci 4. obraz wagi na której spoczywają losy bohaterów 5.Podstęp Ateny, która przekonała Hektora do zaniechania ucieczki przed Achillesem 6.Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady".. Umierając poprosił Achillesa, aby nie bezcześcił jego ciała, ale zgodnie ze zwyczajem rycerskim oddał je.Jednak okrutny Achilles powiedział, że ciało przegranego rozszarpią psy.. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Hektor poległ w pojedynku, Achilles trafił go w miejsce pomiędzy ramieniem i szyją.. Hektor jest w stanie zdobyć się na poświęcenie najważniejszych wartości, łącznie z własnym życiem, jeśli wymagać tego będzie dobro ogółu.Charakterystyka i porównanie Achillesa i Hektora.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt