Plan ramowy historii wojny trojańskiej
Celtic Folk Music - Mystical Forest | Enchanting, .Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.. Odyseusz uwalnia Helenę 7.. 74% Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej według "Mitologii" J. Parandowskiego.. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej".. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNapisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego sprawozdanie wojny trojańskiej Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. 6.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków 10-letnie oblężenie Troi przez Greków - Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego jedynego brata Agamemnona, króla Argos i Myken, oraz wszystkich książąt achajskich.Mit o wojnie trojańskiej w punktach(równoważniki zdania) Witam, mam zadanie takie pomózcie mi w micie o wojnie trojanskiej w punktachZeus i Posejdon zabiegają o względy Tedyty, ale Temida ostrzega ich przed nią, bowiem syn, którego urodzi owa bogini, będzie potężniejszy od swojego ojca i być może nawet go pokona..

Plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.

Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.Historia Język polski.. Stwórz ściągę.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Wesele bogini morskiej Tetydy i księcia tesalskiego Peleusa Pojawienie się bogini Eris z jabłkiem niezgody.. Wysłanie do miasta Troi drewnianego konia 5.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Porwanie Heleny 7.. Proszę o napisanie Planu Ramowego Wojny Trojańskiej.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Postanowienie o wojnie 8.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Stawienie się Achillesa w szeregi wojska 9.. Wesele Tetydy i Peleusa 2. a) powszechna mobilizacja.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Postanowienie o wojnie 8.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Postanowienie o wojnie 8.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. „Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Znasz odpowiedź na pytanie: Plan wydarzeń Histori Wojny Trojańskiej?. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3..

Początek wojny trojańskiej.

Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Odyseusz wywołuje wojnę (trwała 10 lat) 3.. 79% "Dzieje Odyseusza" plan wydarzeń.Historia wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. 84% Historia wojny trojańskiej; 84% Plan wydarzeń Mitu o Wojnie Trojańskiej.. Z góry dziękuje za pomoc.1.Uczta - wesele Peleusa i Tetydy.. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej polityce prywatności.2.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Wiedza o społeczeństwie.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Jednakże ciążyła nad nią przepowiednia, że urodzi ona syna, który będzie potężniejszy od własnego ojca, co ostatecznie ich do niej zraziło.Wszystko zaczęło się od wystawnego wesela Tetydy i Peleusa.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Porwanie Heleny 7.. Proszę pomóżcie.. Postanowienie o wojnie 8.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej 1..

Stawienie się Achillesa w szeregi .plan wydarzeń wojny trojańskiej.

Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Porwanie Heleny 7.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Grecy napadają na miasto Troi 6.. Żądanie wydania Heleny złożone przez Menelaosa i Odyseusza 10.82% Historia wojny Trojańskiej - plan wydarzeń.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Po wielu namowach bogowie postanawiają wydać boginię za człowieka - zakochanego w niej Peleusa i po jego wielu oraz żmudnych staraniach dochodzi do ślubu.Historia wojny trojańskiej - streszczenie Tetyda , boginka morska, była niezwykle piękna, więc o jej rękę ubiegali Zeus i Posejdon.. Postanowienie o wojnie 8.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Porwanie Heleny 7.. Porwanie Heleny 7.. Wesele Tetydy i Peleusa 2..

Porwanie Heleny 7.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.

Trojanie przegrali z Grekami (Myślę że to wystarczy ;) Teraz też mam te lekcje na polskim :P).. Języki.. Porwanie Heleny 7.. Tetyda to piękna boginka, z którą niejeden chciał stanąć na ślubnym kobiercu - byli wśród nich Zeus i Posejdon.Powstrzymali się przed tym krokiem, ponieważ powszechnie było wiadomo, że Tetyda urodzi syna, który będzie silniejszy od własnego ojca.MIT O WOJNIE TROJAŃSKIEJ marek7819.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Potrzebuje jeszcze dziś plan wydarzeń wojny trojańskiej ( około 30 punktów ).. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Plan Ramowy - Wojna Trojańska.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Odyseusz się poddaje 4.. Kliknij i odpowiedz.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.Powrót Parysa na dwór trojański 5..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt