Wypracowanie o akademii pana kleksa
Nie jest ani wysoki, ani niski.. Podstawowe informacje o bohaterze Adam Niezgódka ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa .. Na twarzy ma pełno kolorowych piegów, które daje swoim uczniom za dobrą naukę lub bohaterskie czyny.. Czy chciałbyś być uczniem Akademii Pana Kleksa?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Podstawowe informacje o bohaterze Adam Niezgódka ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa.. Mateusz jakby na to czekał.. Z uporem szukał guzika, jednak żaden nie był owym magicznym.. Charakterystyka wewnętrzna Początkowo jest bardzo niezdarny i sprawia rodzicom wiele kłopotów.. Mateusz był synem potężnego króla i spadkobiercą wielkiego królestwa.. Zastępował jednak nieraz Pana Kleksa, gdy ten udawał się do ogrodu.Pewnej nocy uczeń pana Kleksa, Adam miał bardzo ciekawy sen.. PRAWDA FA SZ • Filip by serdecznym przyjacielem pana Ambro ego.. PRAWDA FA SZ • Mateusz zosta kupiony przez pana Kleksa na targu w Salamance.. Akademia mieściła się w ogromnym parku, pełnym rozmaitych dołów, jarów i wąwozów.. Wypracowanie.. Otoczona była wysokim murem.. Anastazy otwiera i zamyka bramę, a nadto zarządza balonikami pana Kleksa.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem : "Akademia Pana Kleksa ' ..

Uważam, że chłopcy w akademii mieli wspaniałe życie.

Dlaczego?. Do swojej Akademii przyjmuje tylko chłopców o imionach na literę „A".. Książka Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa" została napisana w 1946 r. W latach późniejszych (1961 r. i 1965 r.) ukazały się dwie kolejne części o przygodach Pana Kleksa.. Serwis zamknięty.. Nigdy nie potrafi na czas odrobić zadania domWygląd Pana Kleksa: 1. był średniego wzrostu 2. nosił szerokie spodnie 3. miał duży, długi surdut koloru czekoladowego ze szklanymi guzikami a) wysoki kołnierz oraz kokarda b) bardzo dużo kieszeni 4. nosił aksamitną kamizelkę 5. głowa pokryta kolorową czupryną 6.Całe wypracowanie →• Autorem opowie ci o panu Kleksie jest Julian Tuwim.. Wypracowanie.. Uczy się w akademii.mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujcie Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-04-04 13:47:14 0 ocen .Jeden z bohaterów „Akademii Pana Kleksa" - szpak Mateusz był przed laty najprawdziwszym księciem zamienionym później w ptaka.. Rano wkładał do ucha pompkę powiększającą i doprowadzał się do normalnej wielkości 3.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie, który ma swoją akademię..

Na pierwsze śniadanie jadł trzy kulki z...Całe wypracowanie →Wypracowania.

Stał się czterdziestoletnim wytwornym panem i powiedział Adasiowi, że nie jest żadnym księciem, tylko autorem bajki o Akademii pana Kleksa.Czy chciałbyś być uczniem Akademii Pana Kleksa?. Chłopcy zatem wsiedli do wagnów z pudełek zapałek.. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu.. Stosuje pigułki na porost włosów, posiada też flaszeczkę z zielonym płynem na pamięć, który pije codziennie rano (inaczej nic, by nie pamiętał)."Tak.. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach w Akademii.. Pan Kleks, gdy szedł spać, zmniejszał się do maluśkich rozmiarów, tracił włosy, brodę i wąsy 2.. Przyśniło mu się, że pan Kleks przemienił wszystkie sprzęty domowe w chłopców.Następnie postanowił zabrać uczniów Akademii do Chin.. Mogli chodzić do innych bajek.. Wszystko upuszczałem na podłogę i Nikomu nie wolno wychodzić poza jego obręb bez pana Kleksa.. Zamiast lokomotywy, był to czajnik na kółkach.Potem pan Kleks zmniejszał się, aż w końcu stał się różowym guzikiem.. PRAWDA FA SZ • Do Akademii mogli nale e wy cznie ch opcy o imionach na liter A.. Chwycił guzik i przemienił się w człowieka.. Mur od strony ulicy wydawał się normalny.Nazywam się Adam Niezgódka, mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii pana Kleksa..

Jednak chcialabym Pana namówić żeby i dziewczyny mogły do niej uczęszczać.Uważam ,że możemy w równym stopniu tak niegrzeczne jak oni.Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii.

Chciałbym być uczniem pana Kleksa.. Niedawno usłyszałam od znajomych, że Pan prowadzi akademie , w której przyjmuje tylko chłopców.. Kąpali się w soku owocowym, codziennie innym, jedli pyszne potrawy przyrządzone przez pana Kleksa, do zabawy służył im wielki park.. Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa.. Włosy ma wszystkich kolorów tęczy, a bujną brodę czarną jak smoła.. Adaś prosił też o wsparcie Pana Kleksa, ten z kolei zbywał chłopca mówiąc, że historia została zmyślona.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem - "Akademia Pana Kleksa '.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.W Akademii pana Kleksa nie ma żadnej służby i wszystkie niezbędne czynności wykonywane są przez nas samych.. Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach..

Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory ...Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

Z charakteru jest miły i sympatyczny.. Przygody jakich doświadczyli uczniowie niezwykłej, rozbudzającej wyobraźnię Akademii Pana Kleksa dowodzą, że nauka w tej dość nietypowej szkole dla każdego z nas mogłaby być niezapomnianym przeżyciem.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Los Mateusza przejął jednego z uczniów, Adasia.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie , który ma swoją akademie .. Opowieść o życiu i przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole, należącej do równie niezwykłego pana Ambrożego Kleksa, szybko zyskała uznanie najmłodszych czytelników.Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka.. Zawsze spóźniałem się do szkoły, nigdy nie zdążyłem odrobić lekcji i miałem gliniane ręce.. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach wWarszawa 16.10.11 Drogi Panie Kleksie!. Jest to postać niezwykła i bardzo barwna.. Wszyscy starali się spełniać jego kaprysy i zachcianki, a wieku siedmiu lat został oddany pod opiekę dwunastu mędrców.Akademia Pana Kleksa - Adaś Niezgódka - charakterystyka.. Jest on mężczyzną w średnim wieku, choć w rzeczywistości jest młodszy o dwadzieścia lat od Adasia Niezgódki.Jest średniego wzrostu i nie wiadomo, czy jest gruby, czy też chudy, ponieważ zawsze ma na sobie .Osobliwość Pana Kleksa: 1.. Wyjątkiem był tylko szpak Mateusz, ale oczywiście on nie był uczniem.. W 1984 r. odbyła się też premiera ekranizacji książki w reżyserii Krzysztofa Gredowskiego .Osobliwością Akademii było to, że mogli uczyć się w niej tylko chłopcy o imionach rozpoczynających się na literę „A".. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Charakterystyka zewnętrzna Rudowłosy chłopiec.. TAGI: Akademia Pana Kleksa Jan Brzechwa.. Wszystko, co znajduje się .Został więc szpakiem i trafił do Akademii Pana Kleksa.. Lekcje nie były takie jak w zwykłej szkole, o nie, były łatwe i przyjemne.Recenzja „Akademii Pana Kleksa", W 1946 roku ukazała się powieść Jana Brzechwy dla dzieci i młodzieży: „Akademia pana Kleksa".. W domu nic mi się nigdy nie udawało.. Chłopiec chciał za wszelką cenę pomóc biednemu szpakowi.. Były to „Podróże Pana Kleksa" i „Triumf Pana Kleksa"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt