Rozprawka achilles czy hektor
Dlatego uważam, że Hektor był herosem czyli człowiekiem, który chciał tylko walczyć.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 ( -600 ) [Szkoła podstawowa] achillesPrzydatność 75% Który z bohaterów przypadł ci najbardziej do gustu: Hektor czy Achilles - rozprawka z elementami charakterystyki.. Z dwóch głównych bohaterów historii wojny trojańskiej - Achillesa i Hektora.. Był bratem Parysa, Deifoba i Kasandry oraz mężem Andromachy.. Dla dzisiejszych młodych ludzi atrakcyjniejsze będzie zajrzenie do książek z nową, kolorową okładką.Achilles pomścił zabitego przyjaciela.. Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. Ponosi klęskę jako wojownik, ale nie jako człowiek.Którego z bohaterów Iliady- Hektora czy Achillesa, cenisz bardziej i dlaczego?. Roman Rzadkowski.. Przepełniony chęcia zemsty Achilles z powodu odebrania mu Bryzeidy i smierci.. Treść.. Potrafi on pokazać swoje słabości i nie wstydzi się ich.. Tematem mojej pracy który wspominałem w jej tytule jest dowieść który z nich jest szlachetniejszy i któremu współczujemy.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków..

Achilles i Hektor który z nich jest szlachetniejszy rozprawka ...

Obaj rycerze byli uzbrojeni, Achilles nie posłużył się podstępem, nie złamał żadnej z zasad walki.. Achilles nie zamordował przecież Hektora, walczył z nim honorowo i wygrał.. Początkowo był przeciwnikiem wybuchu wojny o Helenę.W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myślał, że to Achilles, którego .lub krótsze Hektor był synem króla Priama i jednym z najdzielniejszych trojańskich wojowników, któremu nikt z Greków nie potrafił stawić czoła.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Swoją tezę poprę w poniższych argumentach.Hektor chcąc nie być postrzeganym jako tchórz wyrusza na bitwę z Achajami.. Uchodził za syna Priama i Hekabe (Hekuba).. Widząc to rozzłoszczony Achilles zabił go w pojedynku, a następnie zbezcześcił jego ciało.. Kliknij i odpowiedz.Poradnik maturalny.. Bardziej do gustu przypadł mi Hektor.. Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa.Czy to nie piękny gest?. Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem.. Achilles pragnął zemsty za śmierć przyjaciela, Hektor chciał jedynie obronić swój honor, co potwierdzają jego słowa: ,,Lecz teraz serce mi każe stanąć i zetrzeć się z tobą.. Według mnie Telimena jest bardziej kobietą irytującą niż intrygującą..

2010-10-19 16:38:18; Jakim bogiem był priam parys helena menelaos agamemnon hektor achilles odyseusz penelopa?

Ἀχιλλεύς, Achilleús; łac. Achilles) - w mitologii greckiej heros i bohater wojny trojańskiej (wódz Myrmidonów).. Strona: 1.Hektor i Achilles stanęli do walki pod murami Troi.. Jednak szlachetniejszy od Achillesa Hektor nie czuje do swojego wroga nienawiści, chce z nim walczyc jak równy z równym.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. 2011-11-14 21:20:23Napisz wstęp do rozprawki z hipotezą czy warto żyć w zgodzie.. 2016-11-07 19:52:53 Napisz plan rozprawki i wstęp do niej, temat: "Starość - nie radość" 2011-10-04 16:07:08Achilles (gr.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Hektor (gr.. Achilles- syn Tetydy, określanej jako bogini morza, oraz Peleusa, króla Ftyi.Pomimo twarzy, która określić by można jako piękną z jej subtelnymi i delikatnymi rysami, miał potężne, umięśnione ciało.Achilles i Hektor są odwiecznymi wrogami.. Będąc herosem jego kontakty z żona i dzieckiem się pogarszają.. Potwierdzeniem tego jest następujący przykład.. Hektor był w pewnym sensie przeciwieństwem Achillesa, ponieważ charakteryzował się mniejszą ambicją.Hektor jest postacią, która budzi w czytelniku sympatię.. Iliada i Odyseja Homera oraz Cypria charakteryzują go jako największego wojownika.Czy Achilles i Hektor walczyli przciwko sobie czy obaj walczyli przeciwko Grekom czy kimś tam ?.

Sprawdzone hasła:Który z bohaterów przypadł ci najbardziej do gustu: Hektor czy Achilles - rozprawka z elementami charakterystyki.

Takim wnioskiem uatrakcyjnisz pracę.. Heros nie był też bezwzględny - obaj przeciwnicy wiedzieli, że odbywają pojedynek na śmierć i życie.Zadanie: który z bohaterów achilles czy hektor bardziej odpowiada twoim wyobrażeniom o prawdziwym człowieku rozprawka 6 arg poroszę o pomoc Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Pojedynek Achillesa z Hektorem- streszczenie Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem.. Obrazy.. Nie miał sobie równych.. Hektor ginie w obronie własnego honoru i w obronie ojczyzny.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Hektor nie chcąc już dłużej przed nim uciekać stanął do pojedynku, w którym zwyciężył.. Bardziej do gustu przypadł mi Hektor.. Ἕκτωρ Hektōr, łac. Hector) - w mitologii greckiej królewicz i najdzielniejszy bohater trojański; bohater Iliady Homera.. Jest on też reprezentantem antycznego?. Uchodził za syna Peleusa, króla jednego z miast w Tesalii, i nereidy Tetydy.Był wychowankiem mądrego centaura Chejrona i ojcem Neoptolemosa.. Spróbuję uzasadnić moją tezę w oparciu o następujące argumenty.. Mimo że był królem, zaczął błagać o to, co pozostało z jego syna..

Zwyciężę ciebie lub zginę".85% Który z bohaterów przypadł ci najbardziej do gustu: Hektor czy Achilles - rozprawka z elementami charakterystyki.

2012-11-16 15:36:14; Achilles i Hektor jakie mają wspólne cechy lub coś takiego ?. 2012-11-16 15:36:14; ej kim był tezeusz, achilles, kasandra, agamemnon, eneasz, hektor, tetyda, parys, laokoon, menelaos, odyseusz, penelopa, priamPrzydatność 50% Telimena-irytuje czy intryguje?-rozprawka z elementami charakterystyki.. Stary król Priam, ojciec .Wygląd zewnętrzny: O wyglądzie zewnętrznym obu bohaterów, tzn. Achillesa i Hektora, mamy mniej informacji niż o ich charakterach.. Spróbuję uzasadnić moją tezę w oparciu .Gdy zakończyła walka i gdy trup Hektora został zhańbiony, do Achillesa przybył ojciec Hektora, Priam.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Z dwóch głównych bohaterów historii wojny trojańskiej - Achillesa i Hektora.. Bohater wyróżniał się pięknym, wyrzeźbionym ciałem jak przystało na walecznego rycerza.. Polecane teksty: 85% Marek Hłasko - biografia.. Dziś, mało który nastolatek z własnej woli czyta „ Iliadę" czy „Odyseję".. W swojej rozprawce zawrzyj element charakterystyki.. Pomóżcie!. Wideo.. Rozprawka problemowa; Interpretacja wierszaCzy Achilles i Hektor walczyli przciwko sobie czy obaj walczyli przeciwko Grekom czy kimś tam ?. Irytować znaczy drażnić, denerwować, natomiast intrygować to wprowadzać w stan zaciekawienia, wzbudzać ciekawość, absorbować.. Mężczyzna zaślepiony sławą wyrusza na walkę zostawiając swoją rodzinę samotnie.. Mimo tych wszystkich negatywnych cech Achilles posiadał także zalety.. Jednak każdy ma swoją osobowość która ich czyni różnymi, i inaczej się ich odbiera.. poleca 85 % 220 głosów.. 82% Co świadczy o tym, że wyobrażenia o świecie bogów greckich były wzorowane na świecie ludzi?. Achilles długo nie dawał się wzruszyć, aż przypomniał sobie własnego ojca, który gdzieś tam, czeka na jego szczęśliwy powrót.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt