Napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu
Znajdujemy go w tragedii Ajschylosa pt.: Prometeusz skowany (Prometeusz w okowach).. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Temat 1.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Szef postanowił, że da pieniądze pod warunkiem, że projekt będzie przypisany jego nazwisku.Prometeusz nie zgodził sie, by marzenie z dzieciństwa straciło swoją wartość.. Wrócił na ziemię i ofiarował go ludziom.. Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia..

Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?

Akcja dzieje się dawno temu .Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Natychmiast wyleciały z niej na świat wszelkie ludzkie nieszczęścia i choroby.. By pokuta Tytana była wieczna, każdej nocy odrastała mu ta część wątroby, którą w dzień .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. 18.04.2020 Polski Gimnazjum Opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu na jego podstawie opowiadanie twórcze .. Aleksander Kamiński napisał o swoich bohaterach, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.. Pamiętaj .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Zabił wołu i podzielił go na dwie części: najlepsze mięso przykrył skórą, a bezużyteczne kości - tłuszczem.Co zrobić żeby napisać własny mit?. Przeczytaj uważnie tekst!. Opowiada o tym co było na początku, o bogach, o powstaniu świata, jego elementach, o bohaterach, którzy posiadają niespotykane cechy.. .Pewnego dnia Prometeusz udał sie do Zeusa prosić go o dofinansowanie na procesor do robota.. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .2..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

że w środku jest mięso.. Napisz wspólczesnq .Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Po raz kolejny Prometeusz udał się po ogień niebieski.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Bohater gry bedzie musial — tak jak w micie — wykonaé dwanaŠcie prac.. Pamiętaj, że: - opowiadanie składa się z 3 części,Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z szóstego działu -cz. II.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Napisz opowiadanie z dialogiem i przedstaw w nim jakieś zabawne zdarzenie, w którym brał udział bohater literacki.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. O czym ma być, co powinien zawierać?. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Zadanie: opowiadanie o prometeuszu Rozwiązanie: jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był prometeusz Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

.Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. to akurat nie napisane przeze mnie tylko skopiowane ale sens wyszedł by ten sam więc :::Mit o Prometeuszu::.. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Motyw mitu o Prometeuszu był podejmowany już we wczesnym antyku.. Niestety, gdy zobaczył co wybrał, rozgniewał się na Prometeusza i ukarał go za ten niecny podstęp, przykuwając go do skały i nasyłając sępy, by te zżerały mu wątrobę.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Zadanie: napisz krótką notatkę o prometeuszu tytanie Rozwiązanie:prometesz był tytanem który stworzył człowieka aby pomóc mu w przetrwaniu na ziemi wykradł z olimpu dla nich ogień a gdy oszukał bogów składając ofiarę z tłuszczu i kości zeus skazał go na okropne cierpienie został przykłuty do kaukazu i sęp wyżerał mu wątrobe, która codzień odrastałaOpowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów .. Prometeusz, Tezeusz, Ariadna, Persefona, Demeter Wyobraž sobie, Že masz przygotowaé scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów i dowodzić, że dobrze znasz wybranego bohatera.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Napisz inne zakończenie mitu.. Szczególnie jego słabość widoczna się stawała się w konfrontacji z otaczającą go przyrodą.Otwórz podręcznik na stronie 270.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyć- Znać treść mitu o Prometeuszu, str. 256-258, - Umieć napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu- str.269-270.. WTOREK, 19.05.2020r.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Prometeusz postanowił się zemścić.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Za namową kobiety, otworzył beczkę.. Nie wiedział co ma robić, aż wpadł mu do głowy doskonały plan.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu .. 16.06.2020 Polski Gimnazjum Napisz opowiadanie na podstawie mitu o prometeuszu maxdemczuk49 maxdemczuk49 Odpowiedź: Jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był Prometeusz.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Ćwiczenia - do wyboru.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Nie przerażaj się :) Mit to po prostu opowieść wyrażająca wierzenia danej społeczności.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów..Komentarze

Brak komentarzy.