Plan zdarzeń miłości ligii i winicjusza
Uzupełnij kratki odpowiednimi cyframi tak, aby powstał chronologiczny plan wydarzeń związanych z postacią Ligii.. Musiał od tej chwili kierować się chrześcijańskim nakazem miłości (do bliźnich i Boga).Gdyby nie miłosne perypetie Winicjusza i Ligii, być może nigdy nie dowiedzielibyśmy się co to znaczy prawdziwa i wymagająca miłość.. Obaj odwiedzają Ligię w domu Aulusa, z którego potem, za namową Petroniusza, dziewczyna zostaje zabrana na dwór cesarza.. Był bardzo dobrze zbudowany.. W „Quo vadis" pod wpływem miłości do pięknej Ligii, Marek Winicjusz (młody rzymski arystokrata) odmienił się i przyjął wiarę chrześcijańską.. Petroniusz zwraca się z prośbą o pomoc do Nerona.. Może być ona wzorcem dla każdego pokolenia, także i tego współczesnego.21.. Wuj przestrzegał go, że szalony władca, który niemal wszystkie siły poświęcał na wymyślanie okrutnych mąk dla chrześcijan, przygotuje dla dziewczyny coś szczególnego.. Rzym, 30.09.2001 Witam Cię najdroższa!. Marek i Ligia na uczcie, agresywne zachowanie Winicjusza.. 10) Ursus wynosi Ligię z .5.. 2) Miłość Marka do Ligii - Kalliny.. Nie lubię podawać gotowego planu wydarzeń do uporządkowania.Plan wydarzeń: 1.. 3) Odwiedziny w domu Plaucjuszów.. Rozmowa Winicjusza z Ligią.. Miłosna korespondencja Winicjusza do Ligii.. Aulus Placjusz szuka ratunku u Seneki i Marka Winicjusza, który o niczym nie wie.Miłość potrafi człowieka zupełnie odmienić..

Wyjawienie miłości Ligii i Winicjusza 24.

7) Aulus próbuje ratować Ligię.. 3.Zabicie jednego z niewolników z wściekłości przez Marka.. 2.Ligia uprowadzona przez Ursusa i chrześcijan.. Zdobycie pozwolenia na ślub Marka i Ligii 26.. 6) Neron wydaje rozkaz zabrania Ligii.. Potem żyli długo i szczęśliwie.Miłość Ligii i Winicjusza była miłością prawdziwą potrafiącą .Zapraszam :) Topic 1 Prezentacja ,,Quo Vadis'' Henryk Sienkiewicz Topic 1 Miłość Ligii i Winicjusza Poznajemy bohaterów Marek Winicjusz Marek Winicjusz, siostrzeniec Petroniusza, był młodym Rzymianinem, żołnierzem i patrycjuszem.. Oświadzcyny.. Zakochany rzymski patrycjusz postanawia za wszelką cenę zdobyć chrześcijankę - ligijską zakładniczkę.. Spotkanie ba balu u Nerona 6.. 8.Miłość Ligii i Winicjusza Miłość Marka Winicjusza i Ligii stanowi główny wątek powieści, przedstawiony na tle upadku Rzymu i narodzin chrześcijańskiego świata.. 5) Rozmowa Petroniusza z Neronem.. Za sprawą Petroniusza Ligia zostaje wezwana jako zakładniczka na dwór Nerona.. Wyjazd Winicjusza z Neronem do Ancjum.. Podpalenie Rzymu przez Nerona.. Wyjazd Winicjusza do Ancjum razem z Neronem.. W wykropkowane miejsca wpisz imię bohaterki lub zastąp je sformułowaniami synonimicznymi.. Spotkanie Ligii u Aulusów i miłośc od pierwszego wejrzenia..

Wyznanie miłości Ligii.

Przyjazd pretorian po Ligie 5.. Ponieważ była ona zakładniczką cezara, powinna przebywać w jego pałacu.. Wspólna wizyta u Aulusów.. Wściekłość wywołana zabraniem Ligii od Aulusów.. 9.Ulegając jego namowom, Neron wysłał Ligię do domu Marka, udało jej się jednak z niego uciec.. Rozdział XXXVII 1.Przesyłanie przez Marka potajemnych listów do ukochanej.Plik Plan wydarzeń miłość Ligi i Winicjusza oraz info.. Odbicie Ligii przez.Plan wydarzeń miłości Ligii i Winicjusza w punktach 1 Zobacz odpowiedź TwojaBabciaUwU TwojaBabciaUwU Wyjaśnienie: 1.. 4.Przyjście ludzi Marka do pałacu po Ligię.. Mężczyźni składają wizytę w domu Plaucjusza i Pomponii.. - 2., Wizyta Petroniusza w domu Plaucjusza.. Wspólnie przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia składające się na historię miłości tych dwojga.. Oskarżenie Nerona o podpalenie Rzymu 29.Nieudana próba porwania Ligii przez Winicjusza.. I pod tym pretekstem miał zamiar wyrwać Ligię z domu Aulusa, a jak sprawa ucichnie oddać ją Winicjuszowi.. Rozkaz Nerona nakazujący zabranie Ligii z domu Aulusów.Przydatność 70% List Winicjusza do Ligii.. Na uczcie w pałacu Nerona, Winicjusz był pod wpływem alkoholu i zachowywał sięWątek Ligii i Winicjusza w powieści Quo VadisHistoria Ligii i Winicjusza, głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza ?Quo Vadis?.

Błogosławieństwo św. Pawła dla miłości Ligii i Winicjusza.

9) Marek Winicjusz wyznaje Ligii miłość.. Stamtąd Ligia miałaby pójść do domu Marka.I tak się stało.. Rozdział X 1.Oczekiwanie na przybycie dziewczyny przez Winicjusza i Petroniusza.. 4) Plan zabrania zakładniczki.. Schorowana Ligia mówiła ukochanemu, że nawet śmierć ich nie rozłączy, próbując go uspokoić.Plan wydarzeń.. Pomoc Ursusa, wiernego sługi Ligii, ucieczka z uczty.. Ligia zabrana od Plaucjusza i zaprowadzona na Palatyn.. Chrzest Winicjusza 28.. Pierwsze spotkanie Ligii w domu Aulusa Placjusza który udzielił mu gościny.. Miał krótkie czarne1.Powrót Winicjusza z wojny i wizyta u Petroniusza.. Rozmowa Winicjusza z Petroniuszem 3.. 7.1) Wizyta Marka Winicjusza u Petroniusza.. Rozmowa z Petroniuszem.. Nachalnośc Winicjusza.. - 3.11) Ligia postanawia uciec.Zadanie: pomocy napiszę charakterystykę marka winicjusz z quo vadis zaczynać się musi tak marek winicjusz bohater książki quo vadis Rozwiązanie: marek winicjusz bohater książki quo vadis był mlodzieńcem pięknym i atletycznym quot naPrzydatność 75% "Quo Vadis" historia miłości Ligii i Winicjusza.. Pobyt Winicjusza i Petroniusza w Ancjum 25.. Winicjusza ogarnął wtedy szał, nie potrafił znaleźć sobie miejsca.. - 1., Opowieść Marka o Ligii Petroniuszowi.. Dwie lekcje poświęciliśmy na analizę wątku Ligii i Marka Winicjusza..

Dzieje miłości Winicjusza i Ligii na podstawie powieści H. Sienkiewicza.

Spotkanie Winicjusza z Petroniuszem, opowieść o wspaniałej urodzie Ligii.. 2.Zabranie ze sobą Pawła Apostoła w celu nauki chrześcijaństwa.. 7.Złość z powodu zniknięcia Ligii z pałacu cezara.. Wizyta Petroniusza w domu Aulusa 4.. A właśnie przez opis Sienkiewicza: począwszy od porwania Ligii z domu Aulusów, przez jej przebywanie wśród chrześcijan i chrzest jednego z0 rzymskich augustianów - Marka Winicjusza, - a .KRÓTKI OPIS POSTACI Podstęp polegał na tym, żeby pod pozorem tego, że Ligia jako zakładniczka powinna mieszkać na dworze cesarza.. Poczatki przemoany Winicjusza.. Plan wydarzeń „Quo vadis" .Aresztowanie Ligii było dla Winicjusza momentem niezwykle bolesnym.. 6. nieudana próba uprowadzenia Ligii.. Odnalezienie Ligii przez Chilona 22.. Winicjusz u chrześcijan, pielęgnacja chorego.. Oskarżenie chrześcijan o umyślne spalenie miasta.. Zmiana stosunku Winicjusza do niewolników.. Rozdział XIMiał plan, jak oddać Ligię Winicjuszowi.. Zranienie Winicjusza.. Rozmowa z Piotrem 23.. Przeprowadzka Ligii.. Ligia w więzieniu.1.Wyjazd Winicjusza z dworem cezara z Rzymu do Ancjum.. Piszę go, by wyznać Ci moją miłość, a jednocześnie by się czymś zająć, by nie umrzeć z tęsknoty do Ciebie Ligio.1Spotkanie Ligii u Aulusów i miłośc od pierwszego wejrzenia.2.Rozmowa z Petroniuszem.3.Wspólna wizyta u Aulusów.4Uczta u cezara.5.Nachalnośc Winicjusza.6.Wysłanie Ligii do domu Winicjusza przez Popeę.7.Odbicie przez Ursusa z rąk niewolników.8.Poszukiwanie Ligii przez Cilona na prosbę Winicjusza.9.Oskarżenie Ligii o smierc małej Augusty.10.Potajemne uczestnictwo…W klasie ósmej omawiamy właśnie „Quo vadis".. Realizm tego wątku jest niejednokrotnie zatracany na rzecz wyolbrzymienia wartości miłości i ukazania jej jako uczucia… Czytaj dalej →Zapoznanie się Ligii i Winicjusza w domu Aulusa Plaucjusza.. Plan zdobycia zakładniczki.. 3.Pożegnanie odjeżdżających przez tłum poddanych, między innymi przez przebranych: Ligię, Ursusa i Piotra Apostoła.. Na początku mego listu serdecznie Cię pozdrawiam i gorąco całuję.. Mimo to miłość do dziewczyny rosła i obejmowała go coraz bardziej.Moim zdaniem, piękna i głęboka miłość Winicjusza i Ligii przezwyciężyła wszystkie tragiczne wydarzenia i próby, gdyż oparta była na nauce Ewangelii, a przede wszystkim na świadectwie życia pierwszych chrześcijan.. Pozar Rzymu poszukiwanie Kalliny przez Marka.. Uczta u Cezara i rozmowa z Ligią.. Pożar Rzymu, powrót Marka do miasta i poszukiwania dziewczyny 27..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt