Wypracowanie z polskiego 80 dni dookoła świata
W Londynie większość swojego czasu Fogg spędzał: a) w domu b) u przyjaci .Tematy wypracowania w 80 dni dookola swiata to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. „W 80 dni dookoła świata" jest właśnie wyrazem zachwytu autora nad tymi triumfami ludzkiej cywilizacji.Bohaterem swojej historii Verne uczynił Fileasa Fogga, który opuszcza Londyn mając jeden cel: okrążyć świat w 80 dni.. Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.. Była to epoka obfitująca w wielkich literatów - wtedy tworzyli Henryk Sienkiewicz i Aleksander Dumas (autor „Trzech muszkieterów", rodak pana Verne).. Należy tylko do klubu "Reforma".. Jeszcze tego samego dnia - 2 pażdziernika - wyrusza w podróż, zabierając ze sobą nowego służącego - Jana Passepartout.. „Był on nieodrodnym synem Paryża; od pięciu lat, to jest odkąd przybył do Anglii i służył w domach londyńskich, bezskutecznie rozglądał się za panem godnym jego przywiązania".napisz wypracowanie na temat: Dlaczego mpowinniśmy rozwijać swoje umiejętności Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: olio1997 13.4.2010 (14:37) wypracowanie na temat 80 dni dookoła świata Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: aliss1997 14.4.2010 (16:18) książka latarnik .Czas i miejsce akcji „W 80 dni dookoła świata" Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, „W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

Test z odpowiedziami !. Sprawiły też, że podróż przestała się wiązać z wielkimi niebezpieczeństwami.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. W 80 dni dookoła świataW czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".. W podróż tę wyrusza ekscentryczny, angielski dżentelmen Fileas Fogg.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świata82% Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata" 75% Powieść pod tytułem „W 80 dni dookoła świata" J. Verne' a opowiada o karkołomnym, lecz jak się okazuje nie niemożliwym, przedsięwzięciu pokonania trasy wokół globu w 80 dni.. Postać to dżentelmen w każdym calu.Głównym bohaterem powieści Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata" jest Fileas Fogg, czterdziestoletni angielski dżentelmen, o którym mówiono, że z twarzy przypomina Byrona..

82% Juliusz Verne "W 80 dni dookoła świata" - streszczenie.

Towarzyszy mu służący, z pochodzenia Francuz, Obieżyświat.. Podróż rozpoczynają od Paryża, Turynu i Brindisi.Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.Sprawdź, czy dokładnie przeczytałeś lekturę "W 80 dni dookoła świata"!Założyłem się z członkami ,,Reform Clubu" że odprawię tę podróż w 80 dni, wraz z moim służącym Obieżyświatem, którego dziś zatrudniłem.. Bohater jest człowiekiem samotnym, bez rodziny, ale bardzo bogatym, ponieważ odziedziczył majątek po mówcy angielskim.. Są rzeczy, które też możesz otagować Tematy wypracowania w 80 dni dookola swiata?. Fileas Fogg był niezwykle opanowanym człowiekiem.. W szalenie zabawny sposób dzieło opowiadało o wyprawie ekscentrycznego Anglika Filieasa Fogga dookoła świata, by wygrać zakład z kolegami z klubu „Reforma", że można tego dokonać w osiemdziesiąt dni.Katalog Emilia Soczka, 2016-03-18 łobżenica Język polski, Sprawdziany i testy praca klasowa z lektury pt. Załóż własny blog!Witold Urbanowicz, jeden z bohaterów książki Arkadego Fiedlera, był dowódcą Dywizjonu 303 walczącego w powietrznej bitwie o Anglię w 1940 roku..

"W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne - streszczenie.

Początkowo utwór drukowany był w 1873 roku w odcinkach w czasopiśmie „Le Temps".. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską.. 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; Dziady cz. II plan szczegółowy; Krótko o Mitologi ( Mit ) Geneza 'Zbrodni i kary' 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółoweW 80 dni dookoła świata.. 34-letni kapitan Wojsk Polskich i major armii brytyjskiej stanął na czele oddziału po tym, jak poprzedni dowódca, major Krasnodębski, został poważnie ranny.Głównym bohaterem książki pt. "W 80 dni dookoła świata" jest Fileas Fogg.. Jest to Anglik, a lat ma ok. 40.. Wsiedliśmy do pociągu a mój sługa zrobił zdjęcie stacji-> (Tu narysuj jakieś zdjęcie stacji) Obieżyświat zapomniał wyłączyć gazu, więc powiedziałem mu, że pali się na jego koszt.Głównym tematem powieści „W 80 dni dookoła świata" jest oczywiście tytułowa wyprawa angielskiego dżentelmena - Fileasa Fogga wokół ziemskiego glob.Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Jana Obieżyświata, jednego z głównych bohaterów powieści J. Verne, zatytułowanej „W 80 dni dookoła świata"..

W ślad za nimiW 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury.

»Pojawienie się kolei i usprawnienia w żegludze (parowce), umożliwiły skrócenie czasu potrzebnego do przemierzania dużych odległości.. W tym celu użył wszystkich istniejących środków lokomocji: płynął parowcami, jechał koleją, powozem i saniami, żeglował jachtem, dosiadał słonia.PZ podobnym przyjęciem spotkała się powieść „W 80 dni dookoła świata".. Fileas Fogg zamieszkiwał do przy ulicy: a) Saville Row 7 b) Saville Row 8 c) Saville Row 9 2.. Podróż jednak staje się dla niego czymś więcej, niż tylko wyzwaniem: okazją do poznania różnorodnych kultur oraz swojego wnętrza.. Nigdy nie ulegał emocjom, tak jakby wszystko co się stanie było przez niego przewidziane.Napisz Charakterystykę Fileasa Fogga ( postać z lektury " W 80 Dni Dookoła Świata ") zadanie dodane 23 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika mika122 ( -2,430 ) [Szkoła podstawowa] charakterystyka-opowiadanie Streszczenie "W 80 dni dookoła świata".Referat z polskiego ,,w 80 dni dookoła świata'' 10 pkt za rozwiązanie + 5 pkt za najlepsze rozwiązanie - 31.3.2015 (19:19) - przydatność: 84% - głosów: 4 mazin 31.3.2015 (19:21)Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświata, zakłada się z kolegami z klubu „Reforma", a także wyjeżdża w swą .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: wypracowanie z polskiego w 80 dni dookoła świata twmat czy chciałbyś przeżyć taką przygodęTak więc Fileas Fogg wygrał zakład, odbył podróż dookoła świata w ciągu osiemdziesięciu dni..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt