Sprawozdanie z filmu i spektaklu klasa 8
Zakończenie, zawierające podsumowanie i ocenę.. W dniu 10 marca 2014 wraz z całą klasą mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej zatytułowanej „Historia garncarstwa".. • Przybliż okoliczności, w których film lub spektakl był przez Ciebie oglądany.. 2 Zadanie.. Wajda do swojej produkcji zaangażował znakomitych polskich aktorów, którzy oddali charakter postaci dramatu.Dzień dobry.. Napisz sprawozdanie z lektury "Szatan z Siudmej Klasy" Potrzebuje sprawozdanie z lektury szatan z 7 klasy na poniedziałek muszę jusz to mieć w zeszycie.. Wykorzystaj podane wskazówki.. Rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert chcą zaadoptowaćPrzykład sprawozdania został przedstawiony poniżej.. Zaloguj się Załóż konto Menu .. / Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 / Język polski.. (podr., str.133-134) i wykonaj zadania 1-11 znajdujące się pod tekstem.. We wstępie podaje się m.in. dane na temat autora/reżysera, bohaterów/aktorów, czasu i okoliczności powstania, gatunku, określa się też tematykę.Napisz sprawozdanie z ostatnio oglądanego filmu.. Drogi uczniu, zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi w prezentacji, klikaj wszystkie ruchome elementy i wykonaj zadania.. Nie musi być długie, ale.. - rozwiązanie zadaniaNapisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp. j0000008YCB5v22_000tp001.. • Podaj informacje o dziele: tytuł, nazwiska twórców..

Sprawozdanie z filmu lub spektaklu.

Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. Wykonaj polecenie 2,3/114.. Język polski.. Przygotowała: Anna Stasiak.. Sprawozdanie z udziału w lekcji muzealnej.. Opinia o dziele.. Uwzględniamy czas, miejsce i uczestników wydarzenia.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Termin: 28 grudnia, 4 stycznia, 11 stycznia godzina 11.00.. Następna strona Uchwycone w poetyckim obrazie.. Autor: Joanna Kuchta, Małgorzata Ginter, Joanna KościerzyńskaSprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. Informacje, które należy uwzględnić w sprawozdaniu z filmu lub spektaklu: gdzie i kiedy można zobaczyć film/spektakl; pokaż więcej.. Strona 120.. Powodzenia!. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .Twoja opinia na temat filmu lub spektaklu Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.. • Wymień i krótko opisz główne wydarzenia, tematy, środki wyrazu.JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE Z FILMU LUB ZE SPEKTAKLU?. Dzieci bardzo się do niego przywiązują.Napisz sprawozdanie z filmu "Shrek".. Cele lekcji: Uczeń: • wyodrębnia elementy dzieła filmowego i teatralnego (I.2.9 - podstawa programowa dla klas IV-VI) • określa tematykę oraz problematykę filmów i spektakli (I.1.12 - podstawa programowa dla klas IV-Jeśli piszemy sprawozdanie z filmu, to w najważniejszych informacjach zawrzeć powinnyśmy obok nazwiska reżysera, nazwiska aktorów grających główne role; kraj, w którym został wyprodukowany film i rok powstania..

Sprawozdanie z filmu — przykład.

Napisz recenzję filmu animowanego pt. "Bursztynowa korona".. Zadanie premium.Kiedy piszemy sprawozdanie np. z filmu, liczy się kolejność zdarzeń, dlatego fakty przedstawione są w kolejności chronologicznej.. Prześlij na moją pocztę.. J. Tuwima W części podstawy programowej określającej warunki i sposób realizacji wymagań czytamy: Klasy IV-VIII szkoły podstawowej to okres kształtowania sposobów .Celem sprawozdania z lektury, filmu czy spektaklu jest przede wszystkim zaprezentowanie informacji dotyczących analizowanego obiektu.. klasa 8 Temat lekcji Wymagania konieczne (ocena dopuszczająca) Uczeń potrafi: .. problemy, z którymi zetknęła się Marta podczas wykonywania powierzonego zadania • zinterpretować sformułowaną przez ojca Marty puentę • wskazać wyrażeniaPropozycje wykorzystania filmu w realizacji podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej Opracowanie przygotowane przez Zespół Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im.. Sprawozdanie z filmu i ze spektaklu, plik: sprawozdanie-z-filmu-i-ze-spektaklu.htm (text/plain) NOWE Słowa na start!. Strona 115.. Dowiadują się, że uciekł z domu i podróżuje autostopem w poszukiwaniu swojego wujka.. tj 19 grudnia 2019 roku, wybraliśmy się z przyjaciółmi do lokalnego kina "Okienko", na film "Iluzja".Kiedy obejrzymy film lub spektakl, możemy zrelacjonować to wydarzenie w formie SPRAWOZDANIA..

Temat: Sprawozdanie z filmu i spektaklu (s.112-113) 1.

Przeczytaj i zapamiętaj tekst ze str. 112-113.. ZAKOŃCZENIE.. Zapraszam na wspólne rozwiązywanie testów do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego w drugim tygodniu ferii - wtorek (12.01), środa (13.01) i czwartek (14.01) godzina 11.00 .Nowe słowa na start!. Wtorek 1.12.2020r.3.. Podróży autokarem towarzyszyło podniecenie i ciekawość tego, co będziemy mieli szansę zobaczyć (w większości po raz pierwszy) na deskach teatru.Masz tu sprawozdanie z filmu "Zemsta" i zrób na podstawie jego : Film „Zemsta" (produkcja 2002 r.) został wyreżyserowany przez znanego artystę Andrzeja Wajdę, na podstawie komedii Aleksandra Fredry.. Przedstawienie opowiadało o wakacjnych przygodach czwórki przyjaciół.. Do powtórzenia!. Następnie (podobnie jak w sprawozdaniu z lektury) czas na streszczenie filmu.Klasa VIIIa i VIIIb 26.03.2020r.. Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp: przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.. opis dzieła: Film przedstawia przygody…, Akcja toczy się…, Bohaterami są… .Klasy II gimnazjum pod kierownictwem pani i opieką wyruszyły z budynku szkoły o 8:20, aby na spektakl zdążyć nieco przed czasem.. Zgłoś problem Filmy instruktażowe i instrukcje .Dodatkowe informacje (miejsce, data wydarzenia, oraz z kim w nim uczestniczyliśmy)..

Temat: Jak napisać sprawozdanie z filmu i spektaklu?

W sobotę.. Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były .Spektakl był bardzo humorystyczny i interesujący.. Budowa.. Spotykają oni na wyspie chorego, rannego chłopca i postanawiają mu pomóc.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plWYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE VIII w Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi w roku szkolnym 2018/2019 .. sprawozdanie z filmu i spektaklu, recenzja z filmu i spektaklu, przemówienie, CV, życiorys, list motywacyjny, scenariusz filmowy), korzystając z pomocy🎓 W sprawozdaniu ze spektaklu teatralnego można przede wszystkim wykorzystać informacje Odpowiedź na zadanie z Nowe Słowa na start!. Napisz, jakie informacje.. 1 Zadanie.. 4Zapraszam na zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.. 8 (Podręcznik, Nowa Era) Klasa: 8 szkoły podstawowej.. Zapoznaj się uważnie ze wskazówkami.. Język i fabuła utworu.. Lekcja przeprowadzana była w pobliskim skansenie, znajdującym się w miejscowości Kołodziejówka.Klasa VIII Poniedziałek 16.11.2020r.. Przedstawienie było oparte na motywach książki Lucy Maud Montagomery pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Krótko opisujemy tematykę dzieła.. Jako potwierdzenie wykonania zadań proszę o przysłanie 2 notatek lub opracowanych zadań na: [email protected] Authorszkoła podstawowa języka polski klasa 7, 8 autor: Karolina Strógarek blog autorki - kliknij Temat: Krótkie formy wypowiedzi.. Co powinieneś wiedzieć/znać po tej lekcji: Jak napisać ogłoszenie, zaproszenie,życzenia i dedykację?. ROZWINIĘCIE.. Napisz sprawozdanie z filmu, którego bohater jest wzorem postepowania dla innych.. Wybrana książka: Nowe Słowa na start!. Forma - spotkanie na TEAMS.. Wzorce , Klasa 8 , NOWE Słowa na start!. Które z podanych informacji .. 0 ocen .2.. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Streszczenie utworu.. Przeczytaj uważnie fragmenty wywiadu z Przemysławem Staroniem Primus inter pares.. Pamiętaj o trójdzielnej .Sprawozdanie z wyjazdu do teatru Dnia 18.11.2015 r. razem z moją klasą pojechaliśmy na spektakl pt.,,Ania z Zielonego Wzgórza" do Teatru Kameralnego w Domu Kultury LSM.. Chronologiczne przedstawienie faktów (po kolei)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt