Plan ramowy wędrówki stasia i nel
Wyjazd dzieci do Medinet.. Zwierzę podniosło się na widok przybyszów, zaś spłoszone konie .Najciekawsza przygoda Stasia i Nel?. Ich zadaniem było wymyślenie nazwy szlaku obrazującego drogę przebytą przez Stasia i Nel; zaprojektowanie symbolu szlaku oraz przedstawienie na plakacie przebiegu szlaku oraz przygotowanie tablic informujących o charakterystycznych miejscach na trasie wędrówki.. W południowej części trasa kanału przebiega przez Jezioro Krokodyli, Wielkie Jezioro Gorzkie i Małe Jezioro Gorzkie Port Said - miasto egipskie leżąceKolejnego dnia wędrówki Stasia i Nel wraz z porywaczami do Faszody karawana jechała wąwozem.. prawie wcale nie czytałam tej książki, ponieważ nudziło mnie to.. Motyw.. Rozdział II 1.Wspólny posiłek.. Głównym celem projektu było .Dziesięć lat później, para przyjaciół została małżeństwem.. Prośba Nel o pozwolenie na samotny powrót do obozu.. Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Połącz w pary.. Uratowanie Nel.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Zadanie: plan wydarzen w pustyni i w puszczy Rozwiązanie:1 życie dzieci w port saidzie 2 porwanie dzieci 3 wędrówka przez pustynię 4 staś u mahdiego 5 podróż do faszody 6 zabicie lwa wolnosc dzieci 7 przybycie do ,,krakowa quot 8 choroba nel 9 tajemniczy dym w lesie 10 uwolnienie kinga 11 pobyt na górze lindego 12 w krainie wa himów i samburu 13 ostatni etap wędrówki 14 ratunek 15 .Kolejnego dnia wędrówki Stasia i Nel wraz z porywaczami do Faszody karawana jechała wąwozem..

mam napisać plan wydarzeń wybranej przygody stasia i nel.

Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.. Odpoczynek na Górze Lindego.. Jednak trasa podróży niepokoi Stasia - na stacji kolejowej nie czekają na nich ojcowie.Temat: Szlakiem wędrówki Stasia i Nel.. Wątki powieści: główne: porwanie Stasia i Nel i ich wędrówka przez Afrykę.. proszę o pomoc.. Czyli załóżmy przykład: 1.. Odpoczynek na Górze Lindego.. Udział Stasia w wojnie pomiędzy plemionami Wa-hima i Samburu.. Puszczanie latawców z prośbą o ratunek.. Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.. Droga przez pustynię.. Następny Następny wpis: Plan wydarzeń, zdarzeń z sienkiewiczowskiej powieści o przygodach Stasia i Nel.. 2.Nowina o wyprawie do Medinet-el .Uczniowie z klasy 6d wykonali projekt pt. ,,Trasa wycieczki śladami Stasia i Nel".. Odwiedzili Kinga, a także dowiedzieli się o tym, że Kali jest niezwykle dobrym i poświęcającym się dla swojego ludu wodzem.. przerabiam w szkole "w pustyni i w puszczy".. Beduini i Gebhr przekonali się, że za zakrętem w odległości stu kroków na niewielkiej skale leży lew.Ojcowie Stasia i Nel muszą podróżować po okolicy.. Święta Bożego Narodzenia.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.. Jeśli można, to napiszcie mi ten plan wydarzeń, bo mam dużo lekcji i nie zdążę.1..

27.Przydatność 75% Plan ramowy powieści "W pustyni i w puszczy''.

Mordercza podróż do Chartumu przez pustynię.. Henryk Sienkiewicz - biografia.docJest też plan szczegółowy, w którym istnieją podpunkty a, b c. chcialabym sie upewnic i byc pewna że moge taki oddac, bede bardzo wdzieczna za sprawdzenie Plan ramowy prezentacji maturalnej Temat: Metamorfoza bohatera i jej sens w literaturze.Polish Ten ramowy plan na rzecz utworzenia superpaństwa UE tworzony jest w oparciu o oszustwa .Na podstawie lektury napisz ramowy plan wydarzeń ( w postaci równoważników zdań i do 15 punktów).. Odnalezienie dziewczynki będącej w niebezpieczeństwie.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan sczegółowy) a) noc w Baobabie b) atak Malarii Epitet- środek stylistyczny, często opisujący .Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Przekształcenie baobabu w tymczasowy dom.. Znalezienie słonia uwięzionego w urwisku.. Osadź.. Klasa 5 Polski.. Wyjazd pana Rawlinsona i pana Tarkowskiego do Medinet.. 3.Pisz opisowo i nie używaj „oklepanych" zwrotów.. Obiad u pana Rawlnsona.. Zabicie lwa oraz oprawców przez Stasia.. Nawrócenie Kalego, Mei i Nasibu na wiarę chrześcijańską.. Podróż Stasia i Nel (dla chętnych - wydrukować lub narysować kontury mapy Afryki i zaznaczyć trasę wędrówki Stasia i Nel).. wg Nuskakopec.. Chamis porywa dzieci.. Search Form.Stasia i Nel poznajemy w 1884 roku, niedługo przed świętami Bożego Narodzenia; ich porwanie i przygody rozgrywają się w 1885 roku (m.in. pora dżdżysta) zaś czas fabuły kończy się dziesięć lat później, gdy zgodnie z „Epilogiem" młodzi pobierają się.W pustyni i w puszczy szczegółowy plan wydarzeń.doc na koncie użytkownika .21..

... "W pustyni i w puszczy" - plan ramowy Ustawianie w kolejności.

Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. Rysunek z opisami.. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego.. Saba, który biegł przodem powrócił z najeżoną sierścią.. Zobacz wpisy.. Dotarcie do kraju Wa-himów, rodzinnych stron Kalego.. Zawrócenie młodzieńca z planowanego polowania.. Plan wydarzeń 1.. 10 .Kanał Sueski - wykopany w latach 1859-1869 kanał głębokowodny dla statków morskich, łączący Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym.. 3.Powrót do domu na obiad.. Hej z tej strony Seba.Zapraszam do obejrzenia projektu.. Nawrócenie Kalego, Mei i Nasibu na wiarę chrześcijańską.. Zmień szablon .. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .Henryk Sienkiewicz drobiazgowo ukazał obszary, do których dotarła młódź.. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina.. Spotkanie lwa na pustyni.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. Beduini i Gebhr przekonali się, że za zakrętem w odległości stu kroków na niewielkiej skale leży lew.. Kłamstwo Fatmy.. Wyjazd ojców Stasia i Nel.. Poprzedni Poprzedni wpis: Szlak wędrówki Stasia i Nel - bohaterów „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza..

Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.

Porwanie dzieci przez Hamisa.. Udostępnij Udostępnij wg Agnieszka08.. Przyjaźń Stasia i Nel.. 27.1.Port-Said a.dzieciństwo Stasia i Nel b.Fatma ze swoimi dzieći zakładniczką rządu egipskiego c.wyjazd pana Tarkowskiego i Rawlisona do Medinet d.wypadek pani Oliver e.droga dzieci do Medinet 2.Medinet a.święta Bożego Narodzenia b.przyjazd Chamisa po dzieci c.porwanie 3.Pustynia(El-Fajum-Chartum) a.szaleńcza jazda b.Nel gubi rękawiczkę c.Saba dołącza do dzieci d.burza piaskowa e .21.. Niepokój i lęk chłopca o Nel.. Ranny uczony umiera, ale przedtem daje Stasiowi leki dla Nel.. Skonstruowanie latawca przez Stasia i Nel z wiadomością (Plan ramowy) 1.. 8% od ceny imprezy turystycznej (z uwzględnieniem chorób przewlekłych i nowotworowych), ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych - 30 zł/dzień imprezy turystycznej, .Ramowy plan wycieczki.. Z powodu koniecznej rezerwacji miejsc, wyjazd z Kudowy .Szlak wędrówki Stasia i Nel.. Klasa 5 Polski lektura Sienkiewicz W pustyni i w puszczy Staś i Nel Trasa wędrówki.. Dzieci zostają na miejscu pod opieką znajomego ojców.. A szczegółowy plan rozdrabniasz na części.. Dotarcie do kraju Wa-himów, rodzinnych stron Kalego.. Edytuj elementy.. Obejrzyjcie dokładnie mapę wędrówki Stasia i Nel, a następnie opowiedz o niezwykłej i ciężkiej .. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Wskazanie dziewczynce drogi.. Spotkanie z Mahdim i odrzucenie wiary muzułmańskiej.. Polub.. Dodana jest tam moja narracja Mam nadzieje, że pomogłe.W pustyni i w puszczy • pliki użytkownika anetkawierzbicka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • krótka scenka wędrówka Stasia i Nel.doc, 1. przyjaźń Stasia i Nel .Plik krótka scenka wędrówka Stasia i Nel.doc na koncie użytkownika blimeczka18 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 26 wrz 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu .Małżeństwo Stasia z Nel i osiedlenie się młodych w wolnej Polsce.. Porwanie Kilka dni po wyjeździe ojca do obozowiska przyjeżdża Chamis z wiadomością, że inżynierowie czekają na wizytę swoich dzieci.. wg Szymanskasp66.. 2.Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Ciekawiej brzmi na przykład, jeśli napiszesz, żeUżyta muzyka jest podana w napisach końcowych.. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.. Puszczanie latawców z prośbą o ratunek.. Ranny uczony umiera, ale przedtem daje Stasiowi leki dla Nel..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt