Napisz charakterystykę achillesa i hektora
Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Achillesem kieruje żądza sławy, nie potrafi jednak - pomimo tego, że jest herosem - powściągnąć swoich uczuć, często ulega emocjom.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Hektora, który był o wiele silniejszy i bardziej doświadczony w walce.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Hektor był synem Hekuby i Priama..

2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Byli bardziej przychylni Achillesowi, więc Hektor musiał zginąć.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Błąd!. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone zostały na wadze przez Zeusa wskazując na nieuchronną śmierć Hektora.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.. W walce mieli też swój udział bogowie.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą..

2010-09-24 17:52:09 Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa ?

Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówCharakterystyka porównawcza.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.W odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Równiez był to potężny mężczyzna, ale jego twarz nie była już tak kobieca, jak ta Achillesa.. Przyczyną pojedynku było zabicie przez Hektora kuzyna Achilla, który myślał, że to heros we własnej osobie.Achilles - ukazany przez Homera jako wspaniały i potężny człowiek - barbarzyńca, w niektórych momentach swojego życia kierujący się zwierzęcymi instynktami, w odróżnieniu od Hektora..

Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Napisz charakterystykę hektora.

Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Za murami Troi odbył się pojedynek Achillesa i Hektora.. 2009-10-01 18:31:47 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Achilles - Grek, walczący po stronie tegoż to państwa.. 2012-10-12 15:43:20 Walka Hektora i Achillesa ?. Uwaga!. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi..

Biznes i Finanse .Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora, której mottem uczynisz cytat : Nie masz przecie przysięgań na pakty i ich dochowanie / między lwami a ludźmi, ni zgody wilków z owcami.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.

Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. 2010-09-24 17:52:09 epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora !. To ma być charakterystyka porównawcza!. Nie bał się zmierzyć z samym słynnym Achillesem i nawet przez moment nie pokazał, że się go lęka.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. „Iliada".. Heros walczył po stronie Greków.. Heros walczył po stronie Greków.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Był wspaniałym, a przede wszystkim uczciwym i prawym przeciwnikiem w boju.. (2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie .. prosząc o oddanie zwłok zabitego przez Achillesa Hektora.. Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra .. To oni wydali ostateczny wyrok na jednego z walczących.. Biznes i Finanse (34489) Biznes i Finanse (34489) Wszystkie (34489) Banki (7587) Bankowość Elektroniczna (42) E-biznes (3839) Ekonomia (1809) Fundusze UE .Hektor był nie tylko przeciwnikiem Achillesa podczas bitwy, jest także jego przeciwieństwem pod względem charakteru i zachowania.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".Achilles cisnął zwłoki Hektora w pył pod swym namiotem i pogrążył się w żalu po stracie przyjaciela .Jest odpowiedzialny.. Dla obrońcy Troi liczył się patriotyzm, obrona "ojczyzny"- rodzinnego miasta.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Pytania .. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. 2010-11-20 14:20:13; Język polski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt