Rozprawka na temat antygony i kreona
Kreon zaś, zanim zrozumiał jak ciężko zawinił wobec Fatum, patrzył na śmierć swego syna, Hajmona, i ukochanej żony Eurydyki.. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku.Czy Kreon jest rzeczywiście tyranem ?. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Eteoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z b.By miasto całkiem od skazy uchronić.. Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Kto ma rację - Kreon czy Antygona.. 2,946 wizyt.. Antygony, czy Kreona?. Ogólna wymowa utworu jest następująca: Kreon nie miał prawa sprzeciwiać się prawom boskim, nie uczynił tego jednak ze złej woli.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .rozprawka na temat: kto poniósł kleske antygona czy kreon?. Myślę, że nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, która postać zawiniła, ale .No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru..

- rozprawka +4 głosów.

Gdy Edyp, wygłaszając wyrok na zabójcę króla Lajosa, bezwiednie skazuje samego siebie, gdyż to on właśnie jest mordercą.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Dominika Grabowska Sierpień 22, .. Dominika Grabowska Sierpień 21, 2013 III Gimnazjum, język polski No Comments.Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?. Kreon, władca Teb, zabronił grzebania ciała Polinika, uważając go za zdrajcę narodu.. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać.. Hajmon wyraża głos opinii publicznej, która jest oburzona postępowaniem Kreona i stoi po stronie poszanowania praw boskich.. Wiedziała, że Kreon mógł .ANTYGONA postać tragiczna.. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.. kto miał racje kreon czy antygona?Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki .Proszę choćby o link z podobnym tematem.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziUważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot ..

Oprócz: Oskarżam kreona rozprawka.

Antygona miała wybór - pochować brata i skazać się na gniew władcy oraz karę, która wiąże się ze śmiercią lub pozwolić na zbezczeszczenie zwłok brata, tym samym odbierając mu możliwość pochówku, a siebie narażając się na gniew boga.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi.. Dear Victoria, I am writing to you, because you asked me how Patricia is feel.Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramUtwór ten miał zapewne na celu zaprotestowanie przeciwko temu, przeciwko ludziom myślących i zachowującym się jak Kreon, przeciwko tyranom.. Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika.. Utwór ten opisuje tragizm ludzkich wyborów.. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.. Napisz rozprawkę na temat: „Czy musiało dojść do .. Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Antygona - rozprawka - napisał w Język polski: może ktoś mi pomóc w napisani rozprawki albo podać link gotowca lub materiałów do niej.tematy(wybrać jeden)1.Czy Antygona nie stanowi przykładu osoby owładniętej fanatyzmem religijnym?.

... prowadzącej na temat tragicznego losu Antygony.

Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i zasługują na szacunek.. Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Konflikt(tragiczny) między jednostką a władzą, oraz między sumieniem a prawem.Racje miał Kreon, czy Antygona?. - Antygona stwierdza, że prawo zakazujące pogrzebania zwłok Polinejkesa nie zostało obwieszczone przez Zeusa, ani Diki czyli boginię sprawiedliwości: ,, Nie Zeus przecież obwieścił to prawo Ni wola Diki ".Rozprawka z Antygony !. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu.. 2.Czy Kreon nie reaguje na bunt Antygony tak surowo tylko dlatego, że jest ona kobietą, a kobiecy bunt uwłacza mu jako władcy?Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Oskarżam kreona rozprawka.. Kara będzie też przestrogą dla innych, którzy zamierzaliby zawrzeć sojusz z wrogiem przeciwko Tebom.Streszczenie - Omówienie Antygony Sofoklesa Treść utworu Prologos: akcja toczy się przed pałacem królewskim w Tebach.. Jego postępowanie jest dyktowane dobrem państwa, jako władca musi ukarać zdrajcę Polinejkesa..

Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka.

Ślepy wróżbita, który przepowiedział przyszłość Kreonowi.. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci?. Uważał też, że kobiety są gorsze od mężczyzn, a przyznanie racji Antygonie byłoby dla Kreona poniżeniem.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Poznajemy ją, gdy po śmierci swoich dwóch braci, Eteoklesa i Polinika, rozmawia z siostrą Ismeną na temat pochówku drugiego ze zmarłych.. Po czyjej stronie leży słuszność.. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama.. Z kolei Antygona kochająca swego brata, złamała zakaz władcy Teb, gdyż nie chciała narazić się bogom.Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Racje Antygony i racje Kreona.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.Dzieje się tak w przypadku Antygony i Kreona.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. .W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie Uważam że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są .. Małego Księcia na temat dorosłych?. Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.. Pytanie skierowane do przygotowanych do .. Wywieźć ją każę w bezludne pustkowie".. kieterman; 4.03.2010 Antygona i Kreon to bohaterowie dramatu pt. Antygona autorstwa Sofoklesa.. Antygona rozmawia z siostrą, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.. Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Imię siostry Antygony.. Antygona została skazana na zamurowanie żywcem i powiesiła się w więzieniu.. Był zakochany w Antygonie.. Zamknij..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt