Streszczenie lektury pies który jeździł koleją
O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:Streszczenie I Autor opowiadania mówi, że Włochy to piękny kraj i łatwo jest je odnaleźć na mapie, bo mają kształt ogromnego buta.. Na tym bucie jest wiele miast i wsi, łączy je ze sobą kolej.. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.O psie, który jeździł koleją Roman Pisarski.. Książka jest w Polsce lekturą dla klas trzecich szkół podstawowych.. Jest to też opowieść o wiel-Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. 66% Recenzja książki-Ten obcy; 78% Dzieje Juranda ze Spychowa w punktach.. Akcja książki rozgrywa się we Włoszech.. Streszczenie szczegolowe.Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Test z tresci lektury o psie który jezdził koleja O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego - Empik: 13 Wrz 2012 Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego..

-68% Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".

a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?o psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówUtwór „O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Historia opowiedziana w utworze jest: całkowicie zmyślona; trochę prawdziwa, trochę wymyślona przez autora;Opracowanie lektury dla klasy 3 - O psie ktory jezdzil koleja.. Wydarzenia przedstawione w utworze rozgrywają się we Włoszech.. W książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Bardziej szczegółowoW książce pt. " O psie , który jeźdźił koleją " opisane są przygody psa Lampo, który lubił podróżować pociągami.. 2009-04-14 19:38:28 "O Psie ,Który Jeździł Koleją " 2016-05-21 14:10:53 Załóż nowy klubLektury (19799) Literatura (12797) Obyczaje (3639) Plastyka (19023) ..

O psie, który jeździł koleją - streszczenie, plan wydarzeń.

O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego .Książka Romana Pisarskiego opowiada o psie, który podróżował pociągami.. Wszyscy kolejarze lubili zwierzaka.. Najbardziej podobała mi się historia z jedzeniem z .O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Główne miejsce akcji to mała stacja kolejowa w Marittimie i dom zawiadowcy w Piombino.Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?. O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.Szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Lektury.. Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?.

Kraj, w którym dzieje się akcja książki to: Polska; Włochy; Anglia.

Był przebiegły i pomysłowy .. Na cholewie, a także na .. Najważniejsze informacje o lekturze - Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 roku.Streszczenie - „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego 3 maja 2018 O psie, który jeździł koleją W pewien lipcowy dzień w Marittimie na stacji kolejowej z ostatniego wagonu pociągu wysiadł pies.Plik O psie który jeździł koleją plan wydarzeń.odt na koncie użytkownika ana1981m • folder Lektury • Data dodania: 9 paź 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przydatność 55% Krótkie streszczenie lektury "O psie który jeźdźił koleją".. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. .O psie który jeździł koleją Stary Wujek - po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Streszczenie.. Opis fabuły.. Każdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu..

Lampo to główny bohater opowiadania, który wykazuje się sprytem, inteligencją i odwagą.

Mają kształt ogromnego buta.. Streszczenie krótkie.. Pies jeźdźił pociągami w różne strony kraju .. Jest to wzruszająca historia o przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem.. -- Muzyka w tle: Buddy by B.O psie, który jeździł koleją - Czas i miejsce akcji Akcja utworu toczy się w czasach współczesnych powstaniu utworu we Włoszech.. Treść opracowania .Play this game to review Other.. Na stacji kolejowej w Marittimie pojawia się kundelek imieniem Lampo, który zostaje przygarnięty przez zawiadowcę kolei.. 90% "Dopóki nie poczujeszię nieszczęśliwy, nie narodzi się w Tobie poezja" (Tadeusz Różewicz)Test sprawdzający rozumienie lektury Roman Pisarski „ O psie, który jeździł koleją" Podkreśl właściwe odpowiedzi: 1.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Był przebiegły i pomysłowy ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt