Charakterystyka zosi i telimeny na podstawie fragmentów
I - rozumienie pisanego tekstu Zadanie sprawdzaj #ce rozumienie tekstu Macieja Nowakowskiego Hipnoza - pomost do pod !wiadomo !ci.Na podstawie fragmentu I tomu powieści W.S.Reymonta Chłopi scharakteryzuj Bylicę oraz jego relacje z córkami.. Bynajmniej nie jest Zosia przez to postacią mało .Opiekunką Zosi była więc Telimena, która dobrze opiekowała się dziewczynką i bardzo dbałą o jej wychowanie.. Bo pracę pisałam na temat, charakterystyka Zosi i Telimeny na podstawie fragmentów i porównanie ich.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Bohaterka uwielbiała mężczyzn.Klucz odpowiedzi do zadania maturalnego: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Mimo, iż Zosia jest wychowanką Telimeny i powinna przejmować zachowania i zainteresowania ciotki, jest ona jej zupełną przeciwnością.. Opiekunka Zosi, Telimena, zdaje się być jej zupełnym przeciwieństwem.. Pan Tadeusz to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Jest to kobieta, która miała już kilku mężów, każdy z nich jednak zmarł.. Zosia zaręczyła się w wieku czternastu lat.. Jej narzeczonym był Tadeusz.. 82% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.Przydatność 75% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

... charakterystyka utworu; REKLAMA.

Charakterystyka Telimeny:Charakterystyka Zosi.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. 85% Charakterystyka Telimeny z epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" 86% Charakterystyka Telimeny w pierwszej osobie.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Jeślibym ją utracił,Tobym zdrowiem zapłacił;Tylko, gdy ją całuję,Wtenczas życia moc czuję.. Utwór składa się z dwunastu ksiąg z czasów epoki romantyzmu.Sytuacja ludzi starszych na wsi na podstawie fragmentu "Chłopów" oraz charakterystyka porównawcza bohaterek "Pana Tadeusza": Telimeny i Zosi to tematy do wyboru, z którymi musieli zmierzyć .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.. Autor: Marta Rogalska.. Autor przedstawil historię z… Czytaj dalej →Zosia i Telimena to dwie główne kreacje kobiece w epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Zosia to córka Ewy Horeszki, jedynej miłości Jacka Soplicy.. Zosia, jak wynika z tekstu jest to młoda dziewczyna o bardzo subtelnej urodzie.. Rola jej jest też silnie sfunkcjonalizowana - ma zostać małżonką Tadeusza, aby nastąpiło długo oczekiwane pogodzenie się zwaśnionych rodów..

Kompozycja i charakterystyka gatunku.

Bohaterka zwracając sie do sędziego używa zwrotu Brat (on także nazywa ją siostrą).. Na przykładzie Bylicy scharakteryzuj los starszych ludzi w społeczności lipickiej.. Osobiście wybrałem Chłopów, we fragmencie było praktycznie .Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Postaci te są dwiema głównymi bohaterkami kobiecymi dzieła Adama Mickiewicza.84% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny - Pan Tadeusz; 84% Charakterystyka Telimeny "Pan Tadeusz".. Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Horeszko.. Zosia, np.: 0-184% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny - Pan Tadeusz; 84% Charakterystyka Telimeny "Pan Tadeusz".. Fragmenty pochodzą z epopei narodowej pt Pan Tadeusz, której autorem jest Adam Mickiewicz.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Fragment 1.Runek, tematy to: Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi oraz charakterystyka Bylicy i jego relacje z córkami i los starszych ludzi w społeczności lipnieckiej na podstawie "Chłopów".. Polecane teksty: 84% Meksykańska poetka pytała: "We wspólnym występku któż winy ma więcej, on co za grzech płaci czy ona co grzeszy dla pieniędzy".Zosia i Telimena ukazane są w powieści na zasadzie kontrastu..

A drugi, to była charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny z Pana Tadeusza.

Utwór jest dziełem łączącym cechy wielu .. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Autor przedstawil historię z lat 1811/1812 w XII księgach wierszem.Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. „Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. I schemat charakterystyki porównawczej 1.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.86% Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Podczas analizy odwołaj się także do filmowych kreacji wymienionych bohaterek.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Coś czuję, że 80% maturzystów wzięło "Pana Tadeusza ", bo to ciut nie temat z gimnazjum xD'.Dumania" rozmawia z Telimeną o przyszłości Tadeusza i Zosi Horeszkówny, jej wychowanicy.. można uzyskać maksymalnie 25 punktów Przedstawienie postaci 1.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.J zyk polski - poziom podstawowy Klucz punktowania odpowiedzi 3 Cz !".

Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.

Telimena swoje znajomości rozpatruje pod względem zysków, które mogłyby jej przynieść.. Pracę należy napisać ręcznie i oddać do końca listopada 2013 roku.. A drugi, to była charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny z Pana Tadeusza.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. Osobiście wybrałem Chłopów, we fragmencie było praktycznie .Telimena- na podstawie fragmentu, który czytamy „jest bogata pani" nasuwa nam sie teza, że owa bohaterka była kiedyś zamężna, albowiem czytamy „pani", a nie panienka.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Tadeusz i Zosia uwalniają swoich włościan od pańszczyzny.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.. Klucz odpowiedzi: ROZWINIĘCIE TEMATU - zadanie maturalne.. Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. 82% Charakterystyka Telimeny.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Nie trudno zauważyć, że na tle wybuchowej i żywej Telimeny wypada dość blado.. Posted on 5 .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.. Charakterystyka Zosi: a) wygląd, b) zachowanie, styl bycia, c) cechy charakteru, d) ocena.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny Kiedy Ewa, po śmierci Stolnika Horeszki, zmarła zesłana na Sybir, opiekę nad jej córką - Zosią - przejęła, na prośbę Jacka Soplicy, Telimena.. Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. W czasie uroczystości zaręczynowej dziewczyna miała na sobie zieloną sukienkę przyozdobioną kwiatkami polnymi.Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. 85% Charakterystyka Telimeny z epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" 82% Charakterystyka Telimeny.. Na przykładzie Bylicy scharakteryzuj los starszych ludzi w społeczności lipickiej.. Jest to czternastoletnia, dobrze wychowana dziewczyna, która uwielbia przebywać na łonie natury.Na podstawie fragmentu I tomu powieści W.S.Reymonta Chłopi scharakteryzuj Bylicę oraz jego relacje z córkami.. Komentarze (0)Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.. Powinna obejmować minimum 250 słów..Komentarze

Brak komentarzy.