Napisz opowiadanie twórcze o atenie
Uchodził on .Atena jest boginią powstałą w bardzo dziwny sposób.. Rok wydania: 2020.. Napisz inne zakończenie mitu.. Co to oznacza?. Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Informacje o książce.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.Napisz opowiadanie twórcze na temat ,, Uratowała mnie nadzieja.". Minimum 200 słów.. W tym odcinku udzielam wam kilku wskazówek._____.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód.. Bogini opowiadanej w innych mitach.. Wmówił mianowicie Hefajstosowi, że Atena lubi brutali i spodziewa się, że zostanie wzięta siłą.. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Opowiadanie twórcze ,,Współczesny Santiago" .Niezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel.. 7.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy mrówki, słonia albo niewidocznego obserwatora.. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze..

Jeden z; Opowiadanie twórcze z dialogiem.

Inne książki z tej serii: Nowe Słowa na start!. Dla przypomnienia, przedstawiamy Ci krótką charakterystykę każdego z nich.. 2020-12-21 12:27:52; Napisz w komentarzu o programie w tv, internecie lub słuchanym w .Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćJak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?. Może z czasem coś przyjdzie mi do głowy.. Proszę pomocy; Napisz opowiadanie o spotkaniu dwóch bohaterów literackich z lektury obowiązkowej z 7 klasy.. Nie napisałam jeszcze dużo.. Proszę wybrać jeden temat.. Że wydarzenia muszą się wiązać w logiczną, chronologiczną całość (czyli następować po kolei).. 0 odpowiedzi.. Musisz przy tym wykazać się znajomością dzieła, a do kreowania .Opowiadanie twórcze Uczniowie klas 5 dostali pracę dla chętnych, która brzmiała: Napisz opowiadanie, w którym kolejne zdania zaczynają się od liter wchodzących w skład Twojego imienia lub nazwiska.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych..

Opowiadanie odtwórcze.

Wpleć w tekst opis miejsca (sceneria) i bohaterów zdarzeń (rozwścieczony ogromny słoń, biedna malutka mróweczka) oraz elementy grozy ( nic z niej nie zostanie .2.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Zeus odczuwał od dłuższego czasu dotkliwe bóle głowy.. Natomiast w wypadku Ateny, zarówno ojcem, jak i matką był sam Zeus.. mam napisać opowiadanie ,, każdy ma swoją górę'' a mam pustke w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: isiak 11.4.2010 (18:00) opowiadanie na temat wybranego cytatu z Małego Księcia Przedmiot: Język .Jakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN.. 242 wizyt.. Poniżej zamieszczam fragment.. Wydawnictwo: Nowa Era.. W świecie bogów często zdarzały się wypadki, że jedno z rodziców było człowiekiem, śmiertelnikiem, drugie natomiast miało boskie pochodzenie.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Autorzy: Praca zbiorowa.. W opowiadaniu odtwórczym odtwarzasz wydarzenia przedstawione w danej lekturze, spektaklu teatralnym bądź filmie..

Czym powinno się charakteryzować każde opowiadanie?

Inny mit opowiada, że Partenos napastował Pallas, potwór o kozich nogach.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Pt. Niebezpieczny dom; Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.Atena mit.. Narodziny bogini Ateny były wydarzeniem niezwykłym, nawet w świecie Olimpu.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.napisz opowiadanie twórcze o zenku, tytułowym bohaterze książki pt. ten obcy.. Kiedyś w czasie zabawy córka Zeusa nieumyślnie spowodowała śmierć swej przyjaciółki, czego żałowała i z żalu właśnie przyjęła sobie jej imię za przydomek.. Takie zadanie spotkało się ze sporym zainteresowanie wśród uczniów.. Występowaniem związku przyczynowo-skutkowego.. Napisz własne baśniowe opowiadanie.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Zemścił się w sposób bardzo nieładny.. 2020-12-22 08:55:25; Proszę o pomoc potrzebuje to na dziś do maks 21 00 język polski 2020-12-21 12:27:57; Jak kultura romantyczna jest obecna we współczesnej kulturze masowej?.

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Stań się teraz baśniopisarzem.. twórcze; zadanie dodane 13 grudnia 2015 w Język polski przez użytkownika ola maćkowiak [Szkoła podstawowa] Podobne zadania 0 głosów.. Bogini była piękną kobietą.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Pomogą Ci w tym określenia .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Możesz napisać opowiadanie odtwórcze, twórcze lub opowiadanie z dialogiem.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Hefajstos dał się podpuścić, ale Atena wyrwała mu się z .Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Na razie nie wymyśliłam tytułu.. Opowiem wam historię… - co to jest opowiadanie, rodzaje opowiadania (twórcze, odtwórcze), schemat kompozycyjny .. jak napisać dobre opowiadanie; krótki film z udziałem Rafała Witka, autora książek dla dzieci i .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Na lekcje języka polskiego oraz przed egzaminem ósmoklasisty warto wiedzieć jak napisać opowiadanie.. Chcąc poznać ich przyczynę wezwał Hefajstosa najtęższego kowala i kazał sobie rozbić czaszkę.. Podręcznik Nowe Słowa na start!. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Napisz opowiadanie nawiązujące do lektury ,,Romeo i Julia,, (szczęśliwe zakończenie) zadanie dodane 5 lutego 2017 w Język polski przez użytkownika Scarlett Orzechowska [Gimnazjum] romeo-juliaIdzie mrówka przez dżunglę, czyli jak napisać opowiadanie - podstawowe informacje o opowiadaniu, proste ćwiczenia .. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senW sprawie o władanie Attyką zamiast rozstrzygnąć rzecz orężnie, zdał się na sąd bogów, przed którym zresztą przegrał.. Ledwo Hefajstos zadał cios z głowy Zeus wyskoczyła Atena w jasnej zbroi.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze z elementami fantastycznymi o zaginięciu księżyca, 3. Przyjrzyj się wylosowanej karcie.Użyj swej nieograniczonej wyobraźni i napisz opowiadanie twórcze o tym, co mogło się wydarzyć w lesie., 4.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt