Test z lektury quo vadis z odpowiedziami
Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Szkoła podstawowa.. Jak zginął św. Piotr a jak św.archeologia bajka charakterystyka czytanie dla dzieci e-book ebook Ebook EPUB ebooki ebook psychoskok fantastyka fantasy historia język polski klasyka klasyka literatury kryminał książka książki lektura literatura faktu małgorzata chaładus miłość nauka opowiadania pdf poezja polityka poradnik powieśc obyczajowa powieść powieść .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Materiały powiązane z testem: Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. 0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis # .Quo vadis - test wiedzy.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Na lekcję polskiego.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Quiz w Poczekalni.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Inne tryby nauki.. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?. Test: Ile lat miał Neron gdy skonał?. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Jak miał na Imię Winicjusz.Zobacz quiz: "Quo vadis"..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem?. Przerwij test.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Jesteś w pozytywizmie.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.tym miesiącu pod lupę wzięliśmy filmy, których głównym bohaterem jest małpa.Po Małpie w hotelu przyszedł czas na obraz Kosmaty zawodnik z 2000 roku w reżyseriiRoberta Vince'a (czytaj: roberta winsa].Tytułowym bohaterem filmu jest trzyletni szympans Jack (czytaj: džak], któregoamerykański naukowiec, doktor Kendall, uczy języka migowego.Przeczytaj uważnie tekst, a następnie zaznacz odpowiedzi.. Rozpocznij test.. Pytanie 1 /16.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Inne tryby nauki.. Zapisz odpowiedź i uzasadnij ją.. 13 pytań Lektury szkolne andzia34.. a) 41 b) 55 c) 45 d) 31 Rozwiązanie - Projekcje i rzutowania w przyszłość w "Quo vadis": .. Pierwsze przeniesienie „Quo vadis" na ekran to: a) włoska adaptacja Franca Rossi b) włoska adaptacja Jacoby'ego i D'AnnunzioQuo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda..

Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.

Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Tagi.. Powiadom znajomego.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Henryk Sienkiewicz.. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Powiadom znajomego.. powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniuHenryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1..

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.Jazz Cafe - Relaxing Coffee Jazz - Cafe Jazz Music for Studying, Work, Sleep Cafe Music BGM channel 5,639 watching Live nowPlik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010.. #henryksienkiewicz #quovadis #lekturaszkolna #gimnazjum.. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Wyślij zgłoszenie Onlybooks.. Napisz do nas.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. - Zaprosiłem cię do siebie umyślnie, by ci to powiedzieć.. Skomentuj.. Udostępnij.. Książka została wydana w 1895 roku.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko.. Podobne działy.. Klasa 7 .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Lektury szkolne.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Co to jest patrycjat?. Drukuj test.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Rozpocznij test.. Wskaż właściwą odpowiedź: A) warstwa .Quo vadis | Inne lektury .. Quo vadis.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..Komentarze

Brak komentarzy.