Charakterystyka postaci zenka wójcika
Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Miał jednak dość takiego życia, więc postanowił uciec do wuja.. 84% Charakterystyka Zenka Wójcika.Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Charakterystyka Zenona Wójcika - bohatera powieści "Ten Obcy" Charakterystyka Odyseusza; Charakterystyka Papkina.. To samo - albo i więcej!". To 16-letni chłopiec.. Chłopiec chciał odnaleźć wujka Antka Janicę, by u niego zamieszkać.Głównym bohaterem powieści pt: „Ten Obcy" , jest Zenon Wójcik.. Opisywana przeze mnie postać - Zenon Wójcik by ł głównym i tytułowym bohaterem powieści dla młodzieży "Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej.. Chłopca poznajemy jako tajemniczego włóczęgę, który wyczerpany i głodny zasnął na wyspie odkrytej przez grupę przyjaciół .Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt."ten obcy".. Ma on około 16 lat i mieszka we Wrocławiu.. Po śmierci matki mieszkał we Wrocławiu z ojcem alkoholikiem (z zawodu mechanikiem) .. Miał chude i zapadnięte policzki.Dokładna charakterystyka Zenka Wójcika z "Ten obcy" Materiały Podział socjologii Socjologię ogólną - bada ona podstawowe zjawiska i procesy społeczne odnoszące się do wszystkich dziedzin życia społecznego, przybiera ona postać różnych teorii wyjaśniających te zjawiska na podstawie badań empirycznych.Charakterystyka postaci Zenek Wójcik..

85% "Ten Obcy" charakterystyka Zenka Wójcika.

Najbliższą mu osobą jest wuj Antoni Janica, brat mamy.. Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy"Charakterystyka Zenka Wójcika („Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Czwarty podział: charakterystyka całościowa - dokładne ujęcie wszystkich szczegółów dotyczących danej postaci; charakterystyka częściowa - koncentruje się na dokładnym ukazaniu pewnej strony charakteryzowanej postaci, np. moralności.Charakterystyka Zenka Wójcika.. 74% Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera powieści "Ten Obcy".. Najbliższą mu osobą jest wuj Antoni Janica, brat mamy.. 87% Charakterystyka Zenka Wójcika ; 82% Charakterystyka bohaterów ksiązki "Ten Obcy" 71% "Ten obcy" - charakterystyka najważniejszych postaci.. Zenek, obcy z powieści Ireny Jurgielewiczowej, mieszkał we Wrocławiu z ojcem, jego matka nie żyła.. Moja ocena Postaci BŁAGAM POMÓŻCIE!. Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.Zadanie: charakterystyka zenka wójcika Rozwiązanie:zenon wójcik jest głównym bohater książki pt 39 39 ten obcy 39 39 chłopiec ma szesnaście lat, kiedy był mały stracił matkę i wychowywał się ze swoim ojcem alkoholkiem, kóry się w ogółe nim nie interesowł musiał uciec z domu, aby odnależć wujka i poczuć się kochanym chłopic był odważny, ponieważ uratował dziecko z .Charakterystyka Zenka Wójcika, tytułowego bohatera powieści "Ten Obcy" Zenka Wójcika poznajemy w wieku czternastu lat..

82% "Ten Obcy" - charakterystyka Zenka.

Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Mieszkał w Warszawie, ale uciekł z domu, ponieważ ojciec alkoholik znęcał się nad nim.,Obcy'' był wysokim i szczupłym chłopcem.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Zenek Wójcik jest postacią trudną do jednoznacznej oceny, lecz można śmiało powiedzieć, że wzbudza sympatię i ostatecznie rehabilituje się w oczach czytelnika, który mógł go potępiać za kradzież pieniędzy i jabłek, do której dodatkowo namówił swych kolegów.Na pewno ocenę jego postępowania łagodzi wiedza o jego życiu i trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się po .Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".. 63% Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. "Ten Obcy".. 82% "Ten obcy" charakterystyka Zenona Wójcika.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Zenek to postać bardzo skryta i tajemnicza.. Jest wysokim, wysportowanym szesnastolatkiem o ciemnej czuprynie, dla którego rozmaite zręcznościowe wyczyny wydają się codziennością.Charakterystyka Zenona Wojcika z powieści "Ten Obcy".. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat..

Charakterystyka Santiago81% Zenek Wójcik charakterystyka postaci.

Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik to nastolatek pochodzący z Wrocławia.. Podczas ucieczki zranił szkłem nogę i zatrzymał się na wyspie niedaleko Olszyn.Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. • „Oczy Pestki znowu zamigotały gniewem.. Miał bardzo dobre serce, o czym świadczy to, że uratował dziecko, bronił i uratował z rąk łobuzów , Wiktora i Władka, psa Dunaja.. Podczas pobytu, poznał dzieci, które w późniejszym czasie bardzo mu pomogły.. Stało się to przyczyną tragedii chłopca .Zenek Wójcik to nastolatek pochodzący z Wrocławia.. Gdy przybywa na wyspę nieopodal Olszyn jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor, właściwy ludziom po długotrwałej podróży.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik..

1.Ogólna prezentacja postaci 2.Opis wyglądu 3.Cechy charakteru 4.

Nieocenione okazać się może podczas mawiania lektury na lekcjach języka polskiego jak również przy pisaniu własnej pracy.. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Kpiny Zenka dotykały ją boleśnie.. Nigdy jeszcze nie zachowywał się w ten sposób.Zenek Wójcik charakterystyka postaci.. Wypracowanie (charakterystyka) na temat głównego bohatera książki Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy", Zenka Wójcika.. Zenek uciekł od ojca w poszukiwaniu swojego wuja… Czytaj dalej →A gdyby miał tajemnicę, to nie zdradziłbym jej nikomu, żeby nie wiem co… I Zenek dziwiłby się (i wszyscy inni też), że chociaż młodszy, mogę zrobić to samo, co starszy.. Niechętnie mówi o sobie, nie potrafi zaufać nowo poznanym przyjaciołom.. Jego matka zmarła, zaś ojciec posiada warsztat samochodowy.. Zenek był bardzo odważny i konsekwentny.. Powodem tego było to, że jego ojciec pił i znęcał się nad nim.. Jest to opowieść o nastoletnim chłopcu, którego kontakty z ojcem alkoholikiem po śmierci matki zaostrzają się.Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik jest tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Zenon jest głównym i tytułowym bohaterem książki.. Życie nauczyło go ukrywać uczucia i emocje.. Swoją zaradnością wzbudził we mnie wiele sympatii.. Pochodził z Wrocławia.. Zenek uciekł z domu, ponieważ znęcał się nad nim ojciec.Plis pomóżcie mi trzeba mi to koniecznie na dzisiaj - rozwiązanie zadaniaZenek Wójcik - charakterystyka postaci.. Przybył on do wsi Olszyny, w czasie wakacji, aby szukać wujka.. Jego ojciec jest alkoholikiem, który m własny zakład samochodowy.. Mieszkał tam z mamą i ojcem, lecz po śmierci mamy uciekł z domu.. Zdecydował się na porzucenie domu, bowiem ojciec pił, nie żywił wobec syna żadnych cieplejszych uczuć, odrzucał go.. Zenek Wójcik miał około 14-15 lat.. Gdy przybywa na wyspę nieopodal Olszyn jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor, właściwy ludziom po długotrwałej podróży.Wypracowanie to jest charakterystyką Zenka Wójcika, głównej postaci książki „Ten obcy".Tekst ten jest znakomitym uzupełnieniem lektury.. Zenek był starszy od reszty bohaterów..Komentarze

Brak komentarzy.