Kartkówka z mitologii greckiej klasa 5
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania zawarte w teście.a) Karo b) Kora c) Demeter d) Persefona 5) Wykonał 12 niemożliwych zadań a) Hermes b) Herkales c) Hefajstos d) Herakles 6) Królowa Olimpu to: a) Hera b) Hestia c) Artemida d) nimfa 7) Dać komuś nić : a) Adrianny b) Artemidy c) Ariadny d) Zeusa 8) Zeus nosił: a) Cziton b) Ciuchy c) Chiton 9) Hera urodziła: a) 2 synów b) 2 córki c) 1 .MITOLOGIA GRECKA KLASA 5. lotto 1 rok temu.. Najstarsi byli tytani, potem kiklopowie (cyklopi) i hekatonchejrowie (sturęcy).107 Mitologia - Jan Parandowski 2. praca, nauka .. Opis testu.. Teatr Grecki - Test jest to test sprawdzający wiadomości o Tatrze greckim.O mitologii greckiej uczymy się w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum.. Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. 2 MIT O DEMETER I KORZE OPOWIADA O: .Sprawdzian z mitologii.. imię i nazwisko, klasa grupa A. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 12 jest nieprawdą, bo(z 20 pytań powinien mieć taki test).. Autorem tekstu jest: A wybitny znawca mitologii greckiej, B nauczyciel historii w szkole podstawowej, C uczeń 5. klasy szkoły podstawowej.. Z Chaosu wyłonili się pierwsi małżonkowie: Gaja - Ziemia i Uranos - Niebo, dający początek pokoleniom bogów..

Sprawdzian z mitologii dla klasy V.

4.Odszukaj 11 terminów, które pojawiły się w 1. rozdziale podręcznika do kl. 5.. Wynik można wysłać do nauczyciela.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. OTWÓRZ (HTML5).. Człowiek i jego cywilizacja, Poznań 1999, s. 58-61.. Skomentuj.. Zawiera nieodpowiednie treści?. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. OTWÓRZ (HTML5).. Wynik można wysłać do nauczyciela.BIBLIA 1.. Wymagania szczegółoweTest z lektury szkolnej Mitologia Grecka - test.. 12 pyta .Konspekt lekcji języka polskiego w klasie V z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego i metod aktywizujących.. Inne tryby testu.. Krzyżówka "Twórcy filmu".. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Znajdują się one w rzędach poziomych, pionowych i ukośnych.nic się z nią nie stało, żyła szczęśliwie u boku męża odeszła od Orfeusza, bo zakochała się w Aristajosie: 3.. Niektóre pytania są za łatwe na klasę 5. a niektóre pytania są za trudne.Część odpowiedzi jest bezsensownych (np. nie wiem, to będzie 4 ale od dołu czy od góry.nie wiem) Najgorszy test jaki widziałem w internecie z mitologii greckiej.. SPRAWDZIAN DLA KL V - MITY GRECKIE.. Krzyżówka "Ludzie teatru".. OTWÓRZ (HTML5)..

Click ...Mitologia dla klas 5 Pytania z zakresu mitologii dla klas 5.

8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. Konspekt lekcji języka polskiego w klasie V z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego i metod aktywizujących Temat: Klasa piąta eksperci mitologii greckiej.. Bohater tekstu pochodzi z: A rodziny królewskiej, B z rodu mieszkańców Olimpu, C ze zwykłej rodziny.. Pobierz (doc, 28,5 KB) Podgląd treści.. Już w pyt.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. 1 MIT O IKARZE JEST OPOWIEŚCIĄ O : a) bogactwie i sławie b ) wolności i swobodzie c) walce i miłości.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaMitologię Parandowskiego rozpoczyna słynne zdanie: Na początku był Chaos Chaos jest trudny do zdefiniowania.. Klasa 5 Polski.. Mnóstwo literówek.. Wynik można wysłać do nauczyciela.. Wykreślanka W diagramie zostały ukryte imiona 12 bogów greckich.. „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. Zestaw: "107 Mitologia - Jan Parandowski 2" Odyseusz to: heros grecki, syn Tetydy królewicz, syn Pryjama i Hakate król Itaki, walczył pod Troją król Koryntu, plotkarz ..

Wyślij zgłoszenie ...Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.

2 nie zostala wymieniona Hestia.. Quiz w Poczekalni.. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.Plik test z mitologii greckiej klasa 5.pdf na koncie użytkownika kraljola • Data dodania: 1 kwi 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Z przymrużeniem oka - udać, że czegoś się nie widzi 6.. Chimeryczny nastrój (charakter) - kapryśny, grymaśny, dziwaczny, towarzyszą mu fanaberie, fochy, dąsy; od Chimery, mitycznego potwora o głowie lwa, tułowiu kozy i z wężem zamiast ogona, Chimera ziała ogniem.Bardzo dużo związków frazeologicznych wiąże się z ciałem człowieka (mieć coś w nosie), światem zwierząt .. Jaki warunek musiał spełnić Orfeusz, żeby wyjść z Hadesu: musiał całą drogę milczeć musiał stoczyć walkę z Cerberem nie wolno mu było obejrzeć się za siebie w Hadesie było bardzo gorąco, a on nie mógł .Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką..

Związki frazeologiczne, które swoje źródło mają w mitologii, określa się mianem mitologizmów.

.Leonidas bowiem z garstką zaledwie wojowników, których powiódł pod Termopile, przeciwstawił się Kserksesowi, ze wszystkich królów (.). perskich najwybitniejszemu pod względem (.). wspaniałości czynów, dokonanych w czasie swej wyprawy.Plik 5 Mitologia test(1).doc na koncie użytkownika hohm • folder Testy i sprawdziany • Data dodania: 23 mar 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. 0/10Test dla klasy V szkoły podstawowej Podręcznik: G. Wojciechowski, Historia i społeczeństwo 5.. Odpowiedz.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?. Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Główny bohater ma na imię: A Ares, B Mars, C Tezeusz.. Podręcznik dla klasy piątej szkoły podstawowej.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.KLASA 5., 6.. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa?Mitologia Grecka cz.1 kl.5; Mitologia Grecka cz.1 kl.5, test z lektury Pierwsza część testu!. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Chimeryczny nastrój (charakter) - kapryśny, grymaśny, dziwaczny, towarzyszą mu fanaberie, fochy, dąsy; od Chimery, mitycznego potwora o głowie lwa, tułowiu kozy i z wężem zamiast ogona, Chimera ziała ogniem.Start studying Mity greckie klasa 5.. Rozwiąż test.. Czas: 2x45 min.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt