Charakterystyka porównawcza uli i zenka
Ula Zalewska- to bardzo cicha i skryta dziewczyna.. Charakterystyka Zenka Wójcika z Ten Obcy?. Wyprawa rowerowa Julka i Mariana w celu odnalezienia wujka Zenka.7.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Z którą bohaterką "Tego obcego" chcesz się zaprzyjaźnić - charakterystyka porównawcza Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Słynął z odwagi, dumy, honoru, pracowitości, zatrudnił się nawet u jednego z rolników, aby odpracować pieniądze ofiarowane mu przez Ulę.Charakterystyka Zenka Wójcika („Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej) Zenek Wójcik jest jednym z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Ma on około szesnastu lat i jest starszy od reszty załogi.. Miał mocno skaleczoną nogę.. Ula jest bardzo dobra i opiekuńcza.. Jako jedyna rozumiała dlaczego Zenek się wstydzi i nie chce opowiadać o sobie zbyt dużo.. Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Bez tych cech nie pomogłaby Zenkowi z paru sprawach.. Ula chce być kochana.. Miał może czternaście, może nawet szesnaście lat.. 13) Ula pracuje i oddaje dług Zenka..

... Charakterystyka porównawcza Uli i Pestki.Charakterystyka bohaterów.

Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Dziewczynka ma do niego… Czytaj dalej →Zenek Wójcik pochodzi z Wrocławia.. Zarabiała zbierając porzeczki, żeby oddać za niego pieniądza, które ukradł przekupce na targu w Łętowie.. Rozmowa przyjaciół o pojawieniu się obcego na wyspie.2.. Chcąc zaimponować Zenkowi zachowuje się jak chłopak.. Swoje sekrety powierzył równie cichej osobie, jaką była Ula.. Brak ocen 2 marca 2020 0 Przez admin .. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest lekarzem.. Jest on raczej skryty i małomówny, tajemniczy, niektórym mógł się wydać czasem wręcz odpychający.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: jak ocalić ludzką godność w innym świecie klucz porównania cipek jan błoński fascynująca ferdydurke odpowiedzi analiza i interpretacja o boze .. charakterystyka porównawcza pawełka i robrojkaSytuacja rodzinna:Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się jak ona była małą dziewczynką.. Zaufała ojcu i pokochała go, kiedy pomógł Zenkowi odnaleźć wujka.Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy ".. 16) Doktor Zalewski pomaga chłopcu.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Postacie te to Ula Zalewska i Pestka Ubyszówna.. 1)Chciałabym opowiedzieć o bohaterkach książki pt: "Ten obcy"..

Oprócz: Napisz list od zenka do uli ten obcy.

To właśnie ona pierwsza zauważyła, że Zenek jest ranny, i że paczka powinna mu pomóc.. Rozmowa Uli z nieznajomym chłopakiem.3.. - Może chodźmy do mojego pokoju - zaproponowała Zosia.. Był skryty i małomówny.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: 15) Zenek pracuje przy sianokosach aby oddać Uli pieniądze.. Ula jest dziewczynką, która ma bardzo trudne życie.Zenek był chłopcem skrytym, dlatego wolał towarzystwo cichej, niepozornej Uli niż przebojowej, spontanicznej Pestki.. Chciałaby znaleźć kogoś, z kim na prawdę mogłaby spokojnie pogadać.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - "Ten Obcy" Na szczególną uwagę zasługują dwie dziewczyny - Pestka i Ula.. 2011-04-16 20:48:05 .Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Jest półsierotą, gdyż jego matka zmarła.. Jego matka dawno zmarła, natomiast ojciec był alkoholikiem.Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. 0 0 Odpowiedz.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Był tajemniczy, często wręcz odpychający.. Chłopak znał się na przyrodzie.12) Zenek znika..

Panienka jest skryta ...Napisz list od zenka do uli ten obcy.

Ula mieszka ze swoimi ciotkami w Warszawie.Jedynie Uli powiedział o wszystkim, gdyż ją darzył uczuciem.. Zenon tajemniczo uśmiechnął się do nowej koleżanki, po czym przywitał się.. )Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Mieszka i uczy się w Warszawie.Delikatność i urok osobisty zjednują Uli przyjań Zenka to właśnie ją obdarzył zaufaniem i jej powierzył swoje sekrety.. Był to wysoki, czarnowłosy chłopak w brudnym i potarganym ubraniu.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Zenek był starszy od reszty bohaterów.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: życzenia na pożegnanie koleżanki z pracy wiersz na odejście koleżanki z pracy śmieszne wierszyki na pożegnanie kolegi z pracy ostatnie pożegnanie babci tekstCharakterystyka Uli Zalewskiej Ten obcy.. Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Przyczyną tego był głód.. Urszula Zalewska ma około trzynastu lat, jest jedną .. Ma niesamowitą umiejętność, gdyż doskonale rozpoznaje stany psychiczne innych.. 14) Spotkanie na targu.. Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józiaka, żeby oddać pieniądze przekupce, które ukradł Zenka..

2012-10-11 15:34:53 charakterystyka zenka wójcika z ksiazki ten obcy ?

- Z przyjemnością - odparł.. Była bardzo wesoła i gadatliwa.. 2010-02-10 13:48:14 Charakterystyka Uli Zalewskiej - ,,Ten obcy " 2009-03-27 20:13:21Charakterystyka porównawcza Uli i Zenka z ten obcy Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. Pomóżcie!. Wolał towarzystwo Uli, ponieważ miała podobny charakter.Mama Zenka nie żyła.. Ma ciemne włosy.. Mimo wszystko uważam Zenka za pozytywną postać.Oddając przekupce skradzione przez Zenka , swoje , ciężko zarobione pieniądze staje się altruistką.. Napisana przez: .Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. W rozmowie z Zenkiem to ona cały czas mówiła.Charakterystyka PORÓWNAWCZA Uli i Zenka (Ten obcy); Bohater, Podobieństwa, Różnice, Relacje między bohaterami Przedstawienie bohaterów, Ocena bohaterów 0 ocen | na tak 0%.. Zenka irytowało to, że uważano go za włóczęgę, jednak nic nie robił, by ludzie przestali tak uważać.. Kolejne spotkanie Zenka z czwórką przyjaciół.6.. Jego ojciec jest alkoholikiem i dlaetgo Zenek uciekł z domu.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Dziewczynka odwzajemniała jego uczucie.. Gdy po raz pierwszy znalazł się na wyspie w Olszynach wyglądał na zaniedbanego.. 2a)Ula Zalewska ma 12 lat.. Podobne pytania.. Pestka Ubyszówna to otwarta , przebojowa , pewna siebie dziewczyna - Zupełne przeciwieństwo swej przyjaciółki.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Chce odnaleźć swojego wuja i zamieszkać z nim,… Czytaj dalej →Plan wydarzeń:1.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.- Zenek, oto moja córka Zosia - powiedziała pani Nowosielska.. Nie lubi mówić nikomu o swoich uczuciach.. Wadą Zenka było to, że czasem kradł.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Z którą bohaterką "Tego obcego" chcesz się zaprzyjaźnić - charakterystyka porównawcza Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny.. od Kotek0011 19.11.2012 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź.. Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. A kilka lat po rozejściu się jej rodziców zmarła jej mama.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .charakterystyka porównawcza Zenka i uli książka ,,ten obcy".. Charakterystyka porównawcza Pestki i Uli - "Ten Obcy" .. Ula zakochała się w Zenku.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Odrzucenie pomowy przez obcego.4.. Zenon nie mógł przestać patrzeć na Zofię i nagle zapomniał o Uli.Charakterystyka porównawcza Uli i Zenka z książki "Ten Obcy" 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź zuzia44541 Zenek Wójcik - to główny bohater tej książki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt