Test z lektury zemsta pdf odpowiedzi
Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 4 Test Ferdydurke - Witold Gombrowicz 1 Test Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery 3 Test Średniowiecze 3 Test Zbrodnia i kara - Fiodor Dostojewski 3 Test Hamlet - William Szekspir 2 Test Zemsta - Aleksander Fredro 3 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 3Zemsta pytania do lektury.. Zemsta | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Quiz w Poczekalni.. [przypisredakcy ny] ZemstaZemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Cześnika 3.. Masz 45 minut na to, by wykonać wszystkie zadania.. Wpisz w wykropkowane miejsca nazwiska gBównych .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Na ile aktów jest podzielony dramat pt. '' Zemsta '' ?. A - epika B - dramat C - liryka 2.. Zapraszam do rozwiązywania testu..

Tak samo liczba odpowiedzi.

Udostępnij.. Test: Dyndalski to: a) komisarz b) sługa Cześnika c) murarz d) sługa Rejenta Rozwiązanie - Nadrzędny problem „Zemsty" to: .TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY.. W pierwszej części testu właściwe odpowiedzi zakreślkółkami,awczęści drugiej wpisz je w zaznaczonych kropkami miejscach.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012Test „Zemsta" TravelTom12345 3 lata temu .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .Test z lektury „Zemsta" to jeden z przyjemniejszych sposobów na przyswojenie wiedzy z lektury, która okaże się przydatna na sprawdzianie z języka polskiego.. Z Panem Tadeuszem - ta sama sceneria (zamek), podobni bohaterowie (szlachta), podobny wątek (miłość, skłócone rody, spór o zamek) - wszystko jednak utrzymane jest w klimacie lekkości i parodii, nie sielskim ani poważnym jak w Panu Tadeuszu.Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Celem quizu jest uzyskanie wyniku w oparciu o wybrane odpowiedzi.17.. Rozwiąż test!²⁷wzięty z błonia — tzn. młody (źrebaki do lat trzech lub pięciu przebywały swobodnie w stadninie, na błoniu), eszcze nie u eżdżony, dziki..

Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.

Zawiera 9 pytań.. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury ZemstaPlik odpowiedzi na test z lektury zemsta.pdf na koncie użytkownika wimpiegroen • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Wyślij zgłoszenie TravelTom12345.. 2021-01-11 21:44:14 Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.Test z lektury „Zemsta".. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w „Zemście".. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Najbardziej kompletny test z lektury Zemsta jaki znajdziesz w sieci.. Gatunek literacki „Zemsty".. Dorota 5 lat temu.. Dzięki zawartym w nim pytaniom szybko i sprawnie sprawdzisz co już wiesz a czego jeszcze musisz się douczyć.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. natixx36 31 grudnia 2017 Super lektura..

Quiz (albo sprawdzian) to zestaw pytań i odpowiedzi.

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Test składa się z 12 pytań.. Poziom trudno[ci: Zredni 1.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Rodzaj literacki „Zemsty".. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.TEST Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o „Zemście" Aleksandra Fredry?. Ale kanclisćie dał kase na piecyk.1) Główna osoba w lekturze a) Alcest b) Mama c) Nauczycielka Mikołajka d) Rufus e) Mikołajek f) Euzebiusz 2) Najlepszy przyjaciel Mikołaja a) Ananiasz b) Alcest c) Rufus d) Kleofas e) Gotfryd f) Euzebiusz 3) Dziewczyna, w której zakochał się Mikołaj a) Aleksandra b) Maja c) Emilia d) Natalia e) Dominika f) Ludeczka 4) Jak się nazywał chłopak co był pieszczotkiem Nauczycielki .. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. PiszSą to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

zwaliłam na 5 pytaniu.. Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Gatunek: komedia.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na quiz?. Dodaj quiz .. która z tych osób jest robotem?. [przypis redakcy ny] ²⁸spaźnia—formaniedokonanaodczasownika:spóźnić.Dziśużywasięformy:spóźnia.. Cześnik 2.. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Z jakimi utworami można skojarzyć Zemstę?. Do jakiego rodzaju literackiego nale|y utwór pt. '' Zemsta '' ?. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.. Zawiera 32 pytań.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Z czego zrobiony jest Twój .Zemsta Test ze znajomo[ci lektury pt. '' Zemsta'' A. Fredry.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Liczba pytań w quizie może być dowolna.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.15.. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta".. Skomentuj.. pokaż więcej odpowiedzi (11)Sprawdzian wiadomości z lektury pt. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Nie używaj korektora, ołówka.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt