Sprawdzian z lektury quo vadis
Jesteś w pozytywizmie.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Po raz pierwszy omawiałam z 7 klasą „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyPytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. .Test składa się z 28 pytań.. Szkoła podstawowa.. Udostępnij.. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?. Podobne działy.. Henryk Sienkiewicz.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zobacz podobne quizy: #ksiazka #lektura #quovadis #sienkiewicz #testwiedzy .. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis Opracowanie: Cecylia Ratajczak .Test z lektury - Quo Vadis!. Kto jest głównym bohaterem utworu?. To, co do tej pory było tylko w moich przypuszczeniach, stało się właśnie faktem.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Poprowadzi ją .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

Powtórz przed sprawdzianem.

Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Czy powinieneś napisać własną książkę?. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ .. Opracowanie: Cecylia Ratajczak Scenariusz - plik pdf.. Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Materiały dydaktyczne z języka polskiego dla klasy 3 gimnazjum.. Super!Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami.. Pytanie 1 /16.. W romansie o pierwszych chrześcijanach pisarz dał wspaniałe opisy ostatnich blasków starożytnego świata.. Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum.. Przynajmniej do czasu, kiedy kanon nie zostanie zmieniony.. Lekcje mają na celu m.in. ośmielanie przed wystąpieniami publicznymi, nabycie umiejętności uważnego słuchania innych, poznanie elementów dobrego komunikatu, odczytywanie mowy ciała.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Jak miał na Imię Winicjusz.Pytania sprawdzające wiedzę z "Lalki" B. Prusa oraz dotyczące biografii i twórczości B.Prusa Karolina Orłowska; Quiz literacki - W kręgu powieści Agnieszki Tyszki Katarzyna Wojtkiewicz; Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Lektury Quo vadis / Quo vadis..

"Quo vadis" - test znajomości lektury.

Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem .Henryk Sienkiewicz "Quo Vadis" - opracowanie lektury.. Klasa 7 .TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1.. Przerwij test.. Artur_Ostaszewski 2 lata temu.. Książka została wydana w 1895 roku.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Opowiadania 3 Szukaj Dodaj Zaloguj.. „Quo vadis" to powieść Henryka Sienkiewicza napisana w 1896 r., opowiadająca o narodzinach chrześcijańskiego świata.. A) miejsce, czas, narrator ,bo .. Lektury szkolne.. Napisz do nas.. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce dydaktyczne, sprawdziany, czasopisma .. Społeczność .. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne .Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Czy powinieneś zostać pisarzem?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie..

Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.

Klątwa Amortencji - Rozdział III.Lektura w epoce.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Według krytyków i badaczy literatury siłą jego .Spotkanie Petroniusza i Winicjusza- opowieść o miłości do Ligii Pomysł sprowadzenia Ligii na dwór Nerona jako zakładniczki cezara uczta u Nerona zakończona pijacką orgia i ucieczka Ligii gniew Winicjusz, Eunice sprowadza CHILONA celem odnalezienia Ligii LIGIA chrześcijanką Winicjusz na kazaniu św. Piotra nieudana próba porwania Ligii przez Winicjusza św.ramieniu i począł mówić z twarzą pełną uśmiechów i z jaśniejącym wzrokiem: - Czy pamiętasz, jak byliśmy razem u Aulusa Plaucjusza (1) i tam po raz pierwszy widziałeś boską dziewczynę, którąś sam .. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Obiecuję, że o lekturach będzie ostatni raz..

Gatunek: Fikcja historyczna.Quo vadis - test wiedzy.

Na lekcję polskiego.. Udostępnij.. Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. Skomentuj.. Skomentuj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Stwórz swoją książkę!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt