Napisz opowiadanie na podstawie mitu o atenie
1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę.. Napisz inne zakończenie mitu.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Mit o Atenie i Arachne.. Zeus odczuwał od dłuższego czasu dotkliwe bóle głowy.. poleca84% .. Bogowie uznali dar Ateny za cenniejszy i ofiarowali jej upragnione miasto, którego została patronką.Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Praca powinna liczyć minimum 200 słów.. Opowiada on o tym, jak ulubieniec Ateny zemścił się na samym Zeusie za zesłanie na ziemię nędzy, chorób i smutku, których źródłem była beczka.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.. Pamiętaj, że: - opowiadanie składa się z 3 części, - każdą z części rozpoczynamy akapitem,Napisz współczesną wersję mitu o Detalu i ikarze; Napisz współczesną wersję legendy o ,, Bydzie i Goście" .. 1) Na podstawie notatek z dnia 15.04.2020 o opowiadaniu twórczym postaraj się napisać historię Kopciuszka, gdyby nie zgubił pantofelka..

Temat2: Piszemy opowiadanie na podstawie przypowieści.

To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Natomiast pod dotykiem Ateny wyrosło drzewo oliwne stanowiące prawdziwy skarb na nieurodzajnych ziemiach.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Napisz streszczenie mitu o Atenie i Arachne .. 2020-12-22 08:55:25; Proszę o pomoc potrzebuje to na dziś do maks 21 00 język polski 2020-12-21 12:27:57; Jak kultura romantyczna jest obecna we współczesnej kulturze masowej?. Chcąc poznać ich przyczynę wezwał Hefajstosa najtęższego kowala i kazał sobie rozbić czaszkę.. Mam napisać chrakterystykę Bilba Bagginsa z książki Hobbit, czyli tam i z powrotem ma piątek !. Ledwo Hefajstos zadał cios z głowy Zeus wyskoczyła Atena w jasnej zbroi.Jak napisać opowiadanie, w którym Scrooge wystąpi jako uczestnik Dziadów?. grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Opowiadanie odtwórcze.. Oglądnij lekcję TUTAJ.. Pomóżcie mi!. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Napisz opowiadanie twórcze na postawie przypowiesci o niewiastach roztropnych i niewiastach; Wymień bohaterów przypowieśc o Siewicy; Świat przedstawiony w opowieści o prometeuszu; Na podstawie przypowieść o siewcy sformułuj ważne dla człowieka wskazówki by mógł w swoim życiuJak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Temat1: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. mam napisać opowiadanie ,, każdy ma swoją górę'' a mam pustke w Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: isiak 11.4.2010 (18:00) opowiadanie na temat wybranego cytatu z Małego Księcia Przedmiot: Język .Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów ,,Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.. Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słów; Napisz opowiadanie o obrazie Mokra Wieś.. Praca powinna liczyć minimum 200 słów.. Temat 1.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Praca ma się składać z 180 słów!. Proszę wybrać jeden temat.. Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie o spotkaniu małego księcia z bohaterem lektury obowiązkowej.74% "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. Bogini opowiadanej w innych mitach..

Wybierz dowolny mit i napisz opowiadanie na jego podstawie.

Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćNiezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel.. Opowiadanie odtwórcze.. 2020-12-21 12:27:52; Napisz w komentarzu o programie w tv, internecie lub słuchanym w .Pliiis!. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Napisz opowiadanie na podstawie "Przypowieści o talentach" według podanego planu: Ogłoszenie nauczycielki o szkolnym konkursie sportowym.. 2010-06-05 15:12:26 Na podstawie fragmentu ,,Mitologii" Jana Parandowskiego zredaguj ogłoszenie o wręczeniu nagrody wiernej Iris 2012-10-11 13:40:45 Na której stronie bądż w którym rozdziale jest mit o Syzyfie w Mitologii Parandowskiego ?. Chociaż Atena nie chciała znać mężczyzn, jej kapłanki nie były bynajmniej skazane na wieczne dziewictwo, przeciwnie nawet.Atena (gr.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaNa szczęście zjawiła się Atena, która mu wszystko przypomniała.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Napisz opowiadanie o życiu Marka Winicjusza i Ligii na Sycylii(+200 słów) Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słówOpowiadanie na podstawie mitu - rozwiązanie zadania..

Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.

78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Analiza mitycznego myślenia na podstawie mitu o Demeter i Korze.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. Zeus, aby do tego nie dopuścić .Zadanie: potrzebuje bardzo szybko streszczony mit o atenie Rozwiązanie:według przepowiedni zeusowi i metydzie miała się urodzić córka mądrzejsza od ojca i syn silniejszy od niego aby przepowiednia się nie spełniła zeus postanowił połknąć boginię po pewnym czasie króla niebios rozbolała głowa przywołał boskiego kowala hefajstosa któremu nakazał rozłupać sobie głowę .To pewna ironia, gdyż na tle innych drapieżników sowa jest wyjątkowo głupim ptakiem, ale też starożytni Grecy, a po nich Rzymianie (którzy nadali bogini imię Minerwy) nie musieli o tym wiedzieć.. Posejdon ofiarował miastu strumień wody, który na jego rozkaz wytrysnął ze skały (inny mit podaje, że jego darem był koń).. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Ἀθήνη Athene, Ἀθηναίη Athenaie, łac. Minerva) - w mitologii greckiej bogini mądrości, sztuki, sprawiedliwej wojny oraz opiekunka miast, m.in. Aten i Sparty.Jest jedną z dwunastu głównych bogów olimpijskich.. zadbaj o językową stronę swojego tekstu, nie powielaj istniejących już wersji opowieści.. Napisz wypracowanie o XIX wiecznej WarszawieTemat: Jak może zakończyć się historia Kopciuszka - opowiadanie twórcze.. Wtedy chciał jak najszybciej biec do rodziny, jednak bogini ostrzegła go, że wszyscy uważają go za zmarłego, a na wyspę zjeżdżają się „książęta-zalotnicy", którzy starają się o rękę jego żony - Penelopy, która nie ma już sił ich odpędzać.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym; Napisz opowiadanie o spotkaniu się z gen. Ordonem; Napisz opowiadanie twórcze moj niezwykły senLekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Napisz krótko o Atenie.. Jej atrybutami są: włócznia i tarcza..Komentarze

Brak komentarzy.