Jaki był scrooge przed przemianą
nie obchodzil go los innych ludzi był zarozumiały i zamknienty w sobie.. Nie potrafi korzystać ze swoich pieniędzy ani wspierać nimi bliźnich.. Ebenezer Scrooge to główny bohater utworu pt. "Opowieść Wigilijna", autorstwa Karola Dickensa.. poleca 79% 1592 głosów.. 2012-12 .Ebenezer Scrooge żyje w świecie pieniądza.. Bohater lektury miał trudne dzieciństwo, był znienawidzony i odrzucony przez ojca.Główną cechą Scrooge'a było skąpstwo.. 2012-01-30 17:18:44Dzięki swojej przemianie ludzie obdarzyli go szacunkiem i sympatią.. Jak bohater się zmienia?. Był człowiekiem chciwym, chytrym, łapczywym, upartym i nieszlachetnym.. W Boże Narodzenie odwiedził go Duch Wigilijnej Przeszłości.Ebenezer Scrooge - był właścicielem kantoru, prowadził interesy na giełdzie londyńskiej.. Nie miał przyjaciół, odsunął się od rodziny - bał się, że bliscy będą oznaczali wydatki.. Za życia był tak samo chciwy i skąpy, więc po śmierci został za to ukarany: tuła się po świecie, ciągnąc za sobą ciężki łańcuch.. Ebenezer, wraz z przyjacielem Jakubem Marleyem, był właścicielem kantoru.. Od tamtej pory Scrooge z nikim nie utrzymywał bliższych kontaktów.Scrooge, jak się dowiadujemy, „był jedynym wykonawcą testamentu, jedynym spadkobiercą, jedynym prawnym następcą" zmarłego.. To wszystko zrobiło na skąpcu olbrzymie wrażenie.. Z drugiej strony utwór jest pochwałą ubogich, którzy nie myślą tylko o sobie i swoich potrzebach, ale o swoich najbliższych, postawę tę reprezentuje rodzina Cratchitów.Przed przemianą Po przemianie sknera egoista ponury samotny nieszczęśliwy 11. zrozumiał ze zycie w samotnosci i gromadzenie pieniedzy których i tak nie wydawał do .Widmo pokazało mu, że nikt nie będzie rozpaczał po jego śmierci..

Charakterystyka Ebenezera Scrooge'a przed i po przemianie.

2012-02-19 19:53:51; Dlaczego Ebenezer Scrooge był wredny itp?. Był właścicielem kantoru, a zatem miał duży.Jaki był Ebenezer Scrooge w opowieści wigilijnej 2012-01-07 19:51:59; Jakie dobre uczynki zrobił Ebenezer Scrooge po wizycie duchów?. Scrooge był niezwykle szczęścliwy, gdy obudził się po wizycie ostatniego ducha.Ebenezer Scrooge mieszkał w Londynie, w dużym i ponurym domu.. Zrozumiał, że źle przeżył swoje życie.. Możemy odwiedzić przeszłość - a więc spotykamy Ebenezera jakieś 50 lat wcześniej, gdy był małym chłopcem; potem jako młodzieńca i młodego mężczyznę.scrooge był surowym człowiekiem.. Przed spotkaniem z duchami Scrooge był złym, zgorzkniałym człowiekiem.. Poza tym narrator określa go mianem „starego wyłudzacza", co pozwala się domyślać, że zapewne dawał klientom pożyczki.Ebenezer Scrooge pod wpływem wizyty duchów zmienił się diametralnie.. No cóż, cuda się wszakże zdarzają w święta Bożego Narodzenia.Oprócz tego odwiedzamy także małe miasteczko, w którym uczył się i dorastał Scrooge.. Gdy proszono go o jałmużnę dla biednych, stanowczo odmówił.. uważał swięta bozego narodzenia za cos codziennego.. 2012-02-14 16:21:15; Jak się to czyta ?. Jednak pewnego dnia odmienił się całkowicie, a stało się to po wizycie trzech duchów.. 2011-11-11 09:08:33 Charakterystyka Chilona Chilonidesa 2009-10-29 20:56:42W powieści artysta krytykuje chciwość i zepsucie wiktoriańskich bogaczy, których symbolizuje Scrooge przed przemianą..

2011-11-25 08:14:58 Oco chodzi z przemianą materii ?

Był to Duch Wigilijnej Przeszłości i zabrał Scrooge'a w miejsca, w których spędził dzieciństwo i młodość.Ostatnim obrazem, jaki mu przemyka przed oczami, to jego własny nagrobek.. Potrzebował tylko czegoś, co by mu ja umożliwiło.. Jedyna rodzina starego kawalera był siostrzeniec Fred, z którym i tak bohater nie chciał utrzymywać żadnych kontaktów.. 2011-01-11 17:48:33; Dlaczego Ebenezer Scrooge stał się skąpcem i dziwakiem ?. 2009-11-19 17:05:24; Czy Ebenezer Scrooge zawsze był złym człowiekiem czy się nim stał?. To osoba niewrażliwa na los innych ludzi.. Odmawia datku towarzystwu dobroczynnemu, którego przedstawiciele odwiedzają go przed świętami.przed przemianą : skąpy, nieczuły, bezduszny, budzący postrach u innych,ponury, chytry, po przemianie: radosny, pomocny, czuły, życzliwy, hojny, otwarty na światCechy Scrooge `a przed i po przemianie ?. Nie miał przyjaciół i nie dbał o dobre kontakty .Ebenezer Scrooge - postać fikcyjna, główny bohater opowiadania Charlesa Dickensa Opowieść wigilijna wydanego w 1843 roku.. Filmy.. Scrooge, po śmierci swojego wspólnika, został jego spadkobiercą.Scrooge nie dawał pieniędzy na biednych, ponieważ był zdania, iż podatki, jakie płaci, powinny być wystarczającą składką..

2010-02-01 18:34:34; Czemu ebenezer scrooge rozstał sie z narzeczoną ?

Przed siedmioma laty umarł jego wspólnik i jedyny przyjaciel Jakub Marley, ustanawiając go jedynym spadkobiercą i wykonawcą testamentu.. po odwiedzinach duchów stał sie otwartym czlowiekiem wszyskich obdarowywał swoim bogactwem i cieszył sie swietami jak normalny człowiek.. Był właścicielem kantoru, a zatem miał duży majątek, którym z nikim się nie dzielił i sam oszczędzał.. W dzieciństwie przeżył bardzo przykre i pamiętne chwile, które w dorosłym życiu odbiły się w jego stosunkach do ludzi oraz Świąt Bożego Narodzenia.. Jest chudym, starym mężczyzną o pełnym złości wyrazie twarzy.odpowiedział (a) 16.12.2012 o 21:42.. Część jego cech była zresztą widoczna już na pierwszy rzut oka - jego ruchy i sylwetka wyraźnie na nie wskazywały.Zapowiedział przybycie trzech duchów, dzięki którym Ebenezer będzie mógł uniknąć w przyszłości cierpień.. Scrooge '' Opowieść Wigilijna '' !. Scrooge to samotny starzec, właściciel kantoru.. Jest przeraźliwie skąpy, chciwy i skryty.. Treść.. 2012-03-11 21:08:51; Dokonaj charakterystyki Ebenezer Scrooge?. Odnalazł radość z obcowania z innymi, z dzielenia się tym, co sam posiada, a na jego ustach pojawił się uśmiech.. Nawet w dniu śmierci przyjaciela ubił świetny interes.. Nauczyciel prosi, o antonimiczne stwierdzenia, charakteryzujące bohatera po jego przemianie (burza mózgów), które zapisuje w prawej kolumnie..

Przed przemianą Po przemianie sknera hojnyWspólnik Scrooge'a, który nie żyje już od 7 lat.

Sądzę, że Scrooge w głębi swego ducha zawsze był taki, jak przed swa przemianą.Ebenezer Scrooge to bez wątpienia ciekawa postać, nieco nawet komiczna w swym skąpstwie.. Sądzę, główny bohater nie był w sumie złym czlowiekiem, a po przemianie udowodnił, że troska o drugiego czlowieka nie jest mu obca.Wewnętrzna przemiana Warto jednak pamiętać, że Ebenezer Scrooge, podobnie jak pan Mudrowicz z Szaleństw panny Ewy, przeżył metamorfozę i dzięki niej ze sknery, człowieka zamkniętego i niewrażliwego, zdziwaczałego i skąpego przerodził się w dobroczyńcę.. Jako pierwszy przybył duch przypominający jednocześnie młodzieńca i starca.. Pierwszy duch.. Gdy proszono go o jałmużnę dla biednych, stanowczo odmówił.. Rysuje też skierowane w prawo strzałki.. Jak jednak pokazują jego losy nie ma co zbyt szybko oceniać ludzi, gdyż ci zawsze mogą nas zaskoczyć.Zachowania Scrooge'a przed przemianą nie oceniam dobrze.Lepiej przed przemianą czy po?. Scrooge jest zamkniętym w sobie skąpcem, nielubiącym ludzi i nielubiącym świąt Bożego Narodzenia.Podczas nocy wigilijnej przechodzi przemianę w czasie czterech kolejnych wizyt duchów: ducha Jakuba Marleya, ducha minionych świąt Bożego Narodzenia, ducha .Jak Ebenezer Scrooge zmienił się pod wpływem wizyty duchów?. Przed przemianą był człowiekiem niemiły, podłym zgorzkniałym,oschłym, samotnym, fałszywym ,pracowitym ,chytrym, bezwzględnym konsekwentnym ,wrednym i nic nieznaczącym dla innych ludzi.Po przemianie był człowiekiem uczynnym,sympatycznym,uczciwym,bezinteresownym,pomocny,, dobrodusznym ,dobroczynnym, wesołym .Myślę, że na początku Scrooge był człowiekiem, któremu zależało tylko na pieniądzach, lecz po spotkaniu z duchami potrafił się mienić i zrozumiał, że żle traktował innych ludzi.. Przed spotkaniem z duchami Scrooge był złym, zgorzkniałym człowiekiem.. Oczywiście bohaterowie fantastyczni przenoszą nas także w inne realia czasowe.. Moim zdaniem każdy w swoim życiu może popelniać blędy, jednak wazne jest, aby w odpowiednim czasie dostrzec je i umieć naprawić..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt