Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodach wybranej postaci mitologicznej
Zapewne uciekając z płonącego buszu zawadził o skałę, która spadając odcięła mu drogę powrotną.. Pamiętaj o zastosowaniu wszystkich uwag dotyczących budowy opowiadania odtwórczego.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świataprzedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Wiem, że nie dzieje się w nim jeszcze zbyt wiele (powiedzmy, że to taki prolog), ale obiecuję, że kolejne fragmenty będą ciekawsze.. 2013-03 .. Odpisz Lutkowi w imieniu Edit na jeden z wybranych listów z getta tomaszowskiego 2020-12-14 14:45:35; SYZYFOWE PRACE - PYTANIA 2020-12-13 .. Twoim zadaniem jest napisanie opowiadania o przygodach wybranej postaci mitologicznej na podstawie poznanego mitu, a więc np. o Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Syzyfie lub Heraklesie.. Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk.. 2021-01-11 21:44:14 Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Potwór ten mieszkał w jaskini na bagnach.. Pls niech ono serio będzie krótkie bo nie chce mi się pisać xd Dam naj za szybką (i krótkie opowiadanie) odp.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Napisz opowiadanie (może być z dialogiem), którego bohaterami będą postaci znane ci z mitologii..

Zadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej .

- zapoznajcie się z informacjami ze strony 226 w podręczniku, - wykonajcie ustnie zadanie 1/227 (podręcznik).. 1.Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Dobierz właściwą odpowiedź do każdego pytania.. Wykonaj ćw.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Jedną z wybranych przeze mnie przygód Heraklesa jest jego druga praca, czyli zabicie hidry z Lerny.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.3.. Druga strona:Mit o Heraklesie - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Pokarm bogini Hery dał mu nieśmiertelność i niezmierzoną siłę, których w fekcie stał sie niewolnikiem.Napisz opowiadanie którego bohater przeżyje przygodę i pokona swój strach 18 września 2020 12:15 Ściągi Niezmiernie ważna jest także kreacja odpowiednich bohaterów - bez nich nie sposób stworzyć opowiadanie.Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury .. Praca domowa - jeden temat do wyboru Napisz opowiadanie odtwórcze, w którym przedstawisz historię walki świata, w tym Polski, z pandemią koronawirusa..

Opowiadanie odtwórcze.

Wypracowanie powinno dowodzić, żebardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Poniżej zamieszczam fragment.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. albo Czy jeszcze kiedyś przeżyję tak wielką przygodę?. Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego .Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Był uwięziony, ponieważ od drugiej strony parowu była wielka przepaść, w dole której płynęła rzeka .. O czym należy pamiętać redagując opowiadanie?. Minotaur był synem Pazyfae - żony króla Minosa ze związku z Zeusem (ukrytym pod postacią byka).Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Miał dziesięć głów, z których jedna, na samym środku była nieśmiertelna.. Nie napisałam jeszcze dużo.. Chodziła ona do 6 klasy .. Herakles był synem Zeusa i królowej Alkmeny.. Proszę o szczere oceny, wytykanie błędów.Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena ..

Przeczytaj przykładowe opowiadanie odtwórcze „ Zabicie hydry lernejskiej"- str. 226.

Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Proszę, żeby ono serio było krótkie.. Pewnego dnia mój sen stanie się jawą, a kamień nie stoczy się już więcej w dół.. 3.Mit o Syzyfie - opowiadanie odtwórcze Syzyf był królem .Klasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej.. Przerażający i ponury Hades wyglądał tak, jak co dzień.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Na razie nie wymyśliłam tytułu.. Zyskał nieśmiertelność dzięki mleku Hery, którym z woli Zeusa został wykarmiony.. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.Postacie mitologii greckiej Dedal i Ikar Historia Dedala i Ikara.. Opowiadanie składa się z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia., To forma wypowiedzi, w której przedstawia się ciąg zdarzeń zależnych od siebie., W rozwinięciu opisuje się wydarzenia następujące po sobie aż do rozwiązania sytuacji, czyli do zakończenia., W zakończeniu można skomentować opisywaną historię .1.. Przeczytaj z podręcznika , co jest celem opowiadania odtwórczego?. ♥5 kl napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej proszę krutkie gdzieś tak maksymalnie na 2 str DAM NAJJJJJJJJJJJJJJJJopowiadania..

Temat lekcji: Jak napisać opowiadanie odtwórcze?

Przyjazn!. Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200ir obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkuszaegzaminacyjnego.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Dedal obciążony zbrodnią uszedł na Kretę wraz ze swoim synem Ikarem.. Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie fantastyczne .Napisz stereszczenie mitu o Syzyfie!. Wykonaj ćw.. Wykorzystał do tego Hermesa, któremu powiedział o nowym stworzeniu, jakie .Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Zabijał bydło, niszczył plony i czyhał na ludzi, dlatego Eurysteus wybrał takie zadanie.. 13, s. 242 w zeszycie przedmiotowym.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Składały się z kilku elementów.. Przydatność 60% Wchodząc w rolę wybranej postaci mitologicznej, opowiedz o jednym dniu z jej życia.. To miał być dzień jak każdy.. Napisz opowiadanie odtwórcze, w którym przedstawisz historię walki świata, wMitologia grecka - zbiór mitów przekazywanych przez starożytną grecką tradycję opowieści o bogach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie, oraz samo funkcjonowanie świata, jego stworzenie i historię.Z mitologii czerpano wiedzę na temat świata i rozwijano na tej podstawie normy etyczne wyznaczające miejsce człowieka w ustalonym porządku świata.Opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (polecenie 13 z testu) prześlij na e-mail: [email protected], do 30 kwietnia.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Napisz opowiadanie odtwórcze o przygodach wybranej postaci mitologicznej, np. O Demeter lub Prometeuszu lub innym bogu czy bogini.Zakończenie tej historii było raczej banalne i nie sądzę, by warto o nim pisać.. Zeus, chcąc, aby syn był nieśmiertelny, wykradł w nocy dziecko do nieba i położył przy śpiącej Herze.Jakiś czas temu zaczęłam pisać opowiadanie o FNiN..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt