Kartkówka z synonimów i antonimów
Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Konspekt zajęć z języka polskieg o - W KRÓLESTWIE SYNONIMÓW, ANTONIMÓW I HOMONIMÓW.. Witamy w największym internetowym słowniku antonimów języka polskiego online.. W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła „klasówka, kartkówka, kolokwium" znajdują się 184 opisy do krzyżówki.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Jeszcze jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej.. od Zwierzaczek13 14.01.2011 Zaloguj się by dodać komentarz.. Dzięki niemu unikniesz powtórzeń w swoich wypowiedziach, używając wyrazów o podobnym znaczeniu.. Lista tagów dla synonimów słowa kartkówka: wyrazy bliskoznaczne do słowa kartkówka, inne określenia słowa kartkówka, synonimy do słowa kartkówka, inaczej kartkówka, inaczej o kartkówce, synonim kartkówki, synonimy do .Wydaje mi się, że zwywalny oznacza 'dający się zmyć/zmywać', rozpuszczalny oznacza 'dający się, rozpuszczać', porównywalny oznacza 'dający się z czymś porównać' (wynik tego porównania to zupełnie inna sprawa).. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Proste antonimy słów tworzy się bardzo łatwo.. Ładny > śliczny > piękny Antonimy - wyrazy przeciwstawne np. ciemny - jasny duży -mały Homonimy - wyrazy o takiej samej strukturze graficznej (tzn. tak samo brzmiące, o identycznym zapisie) mające zupełnie odmienne znaczenie..

Tagi dla synonimów słowa kartkówka.

jeżeli wykazują podobne lub takie samo znaczenie.. Na pewno nie jest to praca doskonała, wybór haseł i dobór synonimów subiektywny, będę więc wdzięczny za wszelkie uwagi.Hasło krzyżówkowe „klasówka, kartkówka, kolokwium" w leksykonie szaradzisty.. | Jak nudne i monotonne byłyby nasze wypowiedzi, gdybyśmy używali tylko jednego słowa na określenie np. czegoś apetycznego.. Konspekt z języka polskiego TEMAT: W KRÓLESTWIE SYNONIMÓW,ANTONIMÓW I HOMONIMÓW.. Jako przykłady wyrazów przeciwstawnych można podać ich bezpośrednie przeciwieństwo.. Z górki dziękuje bardzo :) Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Słownik synonimów i antonimów - Słownik synonimów i antonimów to niezastąpiony środek poszerzania słownictwa oraz pomoc w tworzeniu tekstów pisanych.. CEL GŁÓWNY: * Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o synonimach, antonimach i homonimach .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: słownik antonimów.. prosi U. o zapisywanie wszystkich przykładów w zeszytach.. Jednak wg Słownika synonimów i antonimów synonimami słowa porównywalny są: podobny, zbliżony, bliźniaczy, pokrywający się, zbieżny, pokrewny, siostrzany.Powtórzenie wiadomości przed klasówką - antonimy, synonimy i homonimy i neologizmy 1..

Tagi dla synonimów słowa sprawdzian.

Dzięki niemu unikniesz powtórzeń w swoich wypowiedziach, używając wyrazów o podobnym znaczeniu.. Jeżeli znasz inne definicje dla hasła „klasówka, kartkówka, kolokwium" możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy.Słownik: synonimy i antonimy (litera S) - Encyklopedie w INTERIA.PL - blisko 20 000 haseł z różnych dziedzin wiedzy w tym także z kategorii synonimy i antonimy podanych w czytelnej i uporz dkowanej formie.Kolejnym zadaniem U. jest utworzenie od podanych przysłówków ich antonimów.Następnym zadaniem U. jest utworzenie od podanych przysłówków ich synonimów.. Słownik mieści około 9000 haseł, podając zarówno synonimy wyrazów, ich poszczególne znaczenia oraz grupy synonimów do wyrazu hasłowego.Słownik: synonimy i antonimy (litera O) - Encyklopedie w INTERIA.PL - blisko 20 000 haseł z różnych dziedzin wiedzy w tym także z kategorii synonimy i antonimy podanych w czytelnej i uporz dkowanej formie.Bezpłatne Thesaurus z ponad 200.000 synonimów..

Przeczytaj recenzję Słownik synonimów i antonimów.

Antonimy istnieją również dla dłuższych fraz, czy wyrażeń zbudowanych z kilku lub kilkunastu wyrazów.Słownik synonimów i antonimów to niezastąpiony środek poszerzania słownictwa oraz pomoc w tworzeniu tekstów pisanych.. Słownik.. Inaczej mówiąc, większość antonimów (jak np. gorąco .FAWORYZOWAĆ - Encyklopedia w Interia.pl - - Encyklopedia w Interia.pl.. 1) Podsumowanie zdobytej wiedzy poprzez pytania do uczniów odnośnie: - definicji synonimów, - definicji.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.Internetowy słownik antonimów języka polskiego online.. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. Lista tagów dla synonimów słowa sprawdzian: wyrazy bliskoznaczne do słowa sprawdzian, inaczej sprawdzian, synonim sprawdzianu, inaczej o sprawdzianie, synonimy do wyrazu sprawdzian, inne określenia słowa sprawdzian, synonimy do słowa sprawdzian.» Synonimy dla słowa kartkówka.. SYNONIM: typowy, charakterystyczny ♦ wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, niecodzienny .Ilustrowany słownik synonimów i antonimów dla.. - ISBN: 978-83-6563-447-4ZNAMIENNY - Encyklopedia w Interia.pl - - Encyklopedia w Interia.pl..

» Deklinacja rzeczownika kartkówka.

otwierają podręczniki.. Pochodzące z języka greckiego słowo "συνώνυμος" oznacza "o tym samym znaczeniu".. W słowniku znajduje się ponad 300 tys. antonimów do prawie 200 tys. słów i wyrażeń dostępnych całkowicie za darmo.W słowniku znajdziecie liczne przykłady antonimów i wyrazów przeciwstawnych dla słów oraz wyrażeń często spotykanych w .Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Duży > wielki > ogromny.. Możesz określić warunki przechowywania lub .Wypisz jak najwięcej synonimów i antonimów po ANGIELSKU!. Codzienny kontakt z językiem stanowi stałe źródło nowych wpisów - a wersja internetowa słownika pozwala na stałe jego regularne uzupełnianie.. Zamek - z piasku Zamek - od kurtki Pilot - od telewizora Pilot - kierowca samolotu Wyrazy .TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. słownik antonimów.pzeciwieństwa do wyrazu radość To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSynonimy - wyrazy biskoznaczne np. Możemy przecież powiedzieć, że coś jest apetyczne, smaczne, smakowite, dobre, pyszne lub palce lizać czy pychota - posługujemy się ni | Słowniki \ Synonimów | MATFEL - księgarnia z dobrą i tanią książką.. Synonimy i antonimy w 8 językach.. odczytują list, odszukują w tekście przysłówki oraz zapisują je na tablicy.Książka Słownik synonimów i antonimów autorstwa Dąbkowski Grzegorz, Marcjanik Małgorzata , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!.Komentarze

Brak komentarzy.