Sprawozdanie z wycieczki do kopalni guido
Knurów; Urząd Miasta Knurów; Gierałtowice; Pilchowice; OrnontowiceKup Voucher Prezentowy uprawniający do zwiedzania Kopalni Guido poziom 320 w dogodnym dla Ciebie terminie.. 11 maja 2017 r. uczniowie klasy I a i I b Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami - p.. Trasa poświęcona jest patronce górników, a jej centralnym punktem jest kaplica z rzeźbą świętej Barbary.Dnia 7 VII pojechaliśmy na wycieczkę klasową do Zakopanego.. Zbiórka o godz 6:50 pod wejściem głównym szybu Daniłowicza.Program naszej wycieczki w skrócie wygląda tak - dosłownie pracujemy na kopalni, innymi słowy godojąc po Ślunsku robimy szychta.. Po zakupie Vouchera dokonaj rezerwacji terminu zwiedzania pod nr telefonu 32 271 40 77 3.. Przebrani w strój górniczy tj: gumiaki, rękawice, lampa, strój roboczy, torba z narzędziami dostajemy instruktaż od sztygara i zjeżdżamy szolą w dół na poziom minus 320 metrów.Kopalnia nie pracowała przez wiele lat, ale już od 2008 roku jest udostępniona dla turystów, którzy mają możliwość zwiedzenia kopalni na poziomie 320 m wgłąb ziemi.. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza zostały uhonorowane tytułem Pomnika Historii.. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyła klasa II D.. Pan przewodnik opowiadał o pracy górników pod ziemią.. Po smacznym obiadku w restauracji Qchnia pospacerujemy alejkami Palmiarni w Gliwicach..

Czas zwiedzania: maksymalnie do 2 godzin; Długość trasy: 1,5 km;Dnia 11 grudnia byliśmy na wycieczce w kopalni Guido w Zabrzu.

Na miejscu dołączył do nas przewodnik tatrzański.. Wstęp na zwiedzanie wybranej trasy turystycznej możliwy jest za okazaniem wykupionego biletu z oferty promocyjnej, po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji telefonicznej terminu .Dnia 13.05.2015 wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola wraz z rodzicami i opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do kopalni soli w Bochni.. Jeśli ma Pani co najmniej trzy godziny, polecam Guido.Tam z bliska zobaczysz, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla.. przy grupie powyżej 45. uczestnikówDrogi Turysto specjalnie dla Ciebie odkrywamy nowe, nieudostępnione do tej pory dla ruchu turystycznego, obszary Kopalni Guido.. Podczas zwiedzania można zobaczyć jak działa elektryczna maszyna wyciągowa z 1927 roku, zjechać do podziemi .. przy grupie powyżej 55. uczestników od 90 PLN/os.. 43-143 Lędziny.. Trasa "Szychta Górnicza" dostępna od ukończonego 18 roku życia.. Na początku ubraliśmy hełmy górnicze i zjechaliśmy windą górniczą pod ziemię na głębokość 320 m. Spacerowaliśmy po wydrążonych w ziemi chodnikach.. 2010-01-09 22:46:47 Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia ( wycieczki szkolnej , akademii,itp) 2010-11-07 08:31:29 Zredaguj sprawozdanie z dowolnej wycieczki szkolnej 2011-03-18 18:32:45Kontakt.. ul. Hołdunowska 39/5..

Możesz także skorzystać z linii tramwajowej nr 3 - start przystanek Zabrze Plac Wolności.Kopalnia Guido : Super zwiedzanie kopalni !!

Czekają na Was dwa świetnie zachowane poziomy wydobywcze: 170 m i 320 m.Napisz sprawozdanie z wycieczki do Kina 2016-11-16 15:11:59 Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia ( wycieczki szkolnej, akademii,itp) 2010-11-07 08:31:29 Napisz sprawozdanie z wycieczki po niemiecku 2012-03-21 16:04:38W centrum Zabrza (Zabrze Goethego) wsiadasz w autobus linii 7, 23, 47 111, 198 lub 199 i jedziesz aż do przystanku Kopalnia Zabytkowa.. Drodzy Goście, W związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy kolejny raz w tym roku, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, a przede wszystkim w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo informujemy, że działalność turystyczna i kulturalna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pozostanie zawieszona od 24.10 br. do .- Kopalnia Guido - zwiedzanie kopalni poziom 170+320 Oferta na zwiedzanie podziemi w ramach zakupionego biletu wstępu na koncert ważna jest do 31.08.2019.. Zwiedzanie kopalni dzieci rozpoczęły od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem Campi.W kwietniu 2013 r. połączono Kopalnię „Guido" z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w jedną instytucję o nazwie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.. L. Kuś zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś .Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy 2a SP wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która dziś po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda jak podziemne miasto..

Zobaczyliśmy różne maszyny górnicze.W sobotę, 30 maja, 46-osobowa grupa rodzin członków naszego stowarzyszenia zwiedziła zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu.

Po dotarciu na miejsce, pierwszym co rzuciło nam się w oczy była zbudowana w 1931 roku stalowa, nitowana wieża szybowa szybu „Kolejowy".Kopalnia węgla kamiennego Guido, to niezwykła atrakcja dla dzieci i unikat na skalę światową, a trafiliśmy tam zupełnie przypadkiem podczas wyprawy do Zabrza.W niedzielę, 9 października 2016 r. serdecznie zapraszamy wszystkich Przewodników i Pomocników Dyspozytora na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Węgla Guido w Zabrzu, gdzie zobaczymy poziom 170, 320 oraz 320 Mroki.. Przystanek znajduje się tuż obok wejścia na teren Kopalni Guido.. Jeden Voucher uprawnia jedną osobę do zwiedzania 4.Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka do Wrocławia zostaje przesunięta na 22 czerwca.. Z Krosna wyjechaliśmy o godzinie 6.45, podróż trwała cztery godziny.. Najpierw udaliśmy się do Doliny Strążyskiej, gdzie znajduje się wodospad Siklawa.RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI: 1 dzień Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do Zabrza - zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Guido na poziomie 170 m. oraz 320 m..

Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metodach wydobycia soli kamiennej, pracy górnika.

A. Wójcik, p.. Czas przejazdu to ok. 10 minut.. przy wydobywaniu węgla kamiennego.. E-mail: [email protected] Górnicza - tymczasowo wstrzymana.. Cena zawiera wypożyczenie kompletnej odzieży ochronnej (strój sztygarski, flanelowa koszula, gumioki, hełm oraz lampa z pokrowcem).Wycieczka obejmuje zwiedzanie dwóch poziomów Kopalni Guido: 170 i 320.. To ogromne wyróżnienie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - w którego skład wchodzą te obiekty, ale także nobilitacja dla miasta i całego województwa śląskiego.Wycieczka do Guido jest nieco dłuższa, ale z większą liczbą atrakcji, a wśród nich zjazd prawdziwą windą górniczą.. Natomiast dnia 20 kwietnia proponujemy wycieczkę do Kopalni Guido i innych atrakcji naszego regionu zgodnie z zamieszczoną informacją w zakładce WYCIECZKI Za zmianę przepraszamy.Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru.. - zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje podróżników (353), autentyczne zdjęcia (471) i doskonałe oferty dotyczące Zabrze, Polska.poniedziałek, Październik 5, 2020 Informacje.. Zwiedzanie Kopalni Guido możliwe jest na dwóch poziomach 170, 320 i podpoziomie 355.. Zwiedzanie Kopalni Guido kończy się w budynku nadszybia, gdzie w sklepiku czekają na Ciebie górnicze, śląskie pamiątki.. Zwiedzanie Poziomu 170 - święta Barbara to podróż w najstarszy rejon Kopalni Guido.. Zapoznanie z interesującymi miejscami w kopalniZwiedzanie kopalni Guido Przygotował Piotr Tomanek Dnia r. razem z grupą udaliśmy się w ramach praktyk modelowych do Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu celem zwiedzenia, towarzyszył nam wykładowca,Sprawozdanie z wycieczki do Kopalni Soli w Bochni.. Daj się zaskoczyć i poznaj Potęgę Natury!. Lędzińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin.. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych.. Utworzono dnia 21.05.2017 Czcionka: Drukuj.. Sztolnia Królowa Luiza jest położona płytko pod powierzchnią, ale wszystkie atrakcje są skondensowane i nie trzeba długo chodzić..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt