Charakterystyka postaci literackiej punkty
zajmuje się ukazaniem tego, czego bezpośrednio nie widać (przeżycia psychiczne postaci), * charakterystyka statyczna - charakteryzujemy postać w określonym momencie życia, * charakterystyka dynamiczna - charakteryzowana postać zmienia się .Wtedy różnica pomiędzy omawianymi postaciami wyłoni się sama.. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Charakterystyka Marcina Borowicza, bohatera „Syzyfowych prac" S. Żeromskiego Andrzej Radek - charakterystyka postaci literackiej („Syzyfowe prace" S.Żeromskiego) Charakterystyka porównawcza Andrzeja Radka i Marcina Borowicza (Syzyfowe prace - S. Żeromski) w punktach~gosc # 2017-11-02. mam 12 lat i nie rozumiem 2 punktu a i to jest bardzo potrzebne i wiem od was że harakterystyka to opis chech kogoś i nic więcej.. Podobne tematy: jak napisać dobrą charakterystykę wstęp charakterystyki wygląd charakterystyki kolejne punkty pisania charakterystyki etapy pisania charakterystyki zakończenie charakterystyki cechy charakteru i typowe zachowania bohateraZobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. To jest tylko w charakterystyce.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2..

1, Przedstawienie postaci 2.

Charakterystyka.Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.1.. Orpszę uogólnijcie wszystkie trzy punkty!Bohaterką mojej charakterystyki jest Klara Raptusiewiczówna - drugoplanowa postać komedii Aleksandra Fredry pod tytułem „Zemsta".. Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania.Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Jeśli to bohater literacki, pamiętaj, aby podać, z jakiej książki pochodzi i kto jest jej autorem.. (2/2) Anna Stogowska.. Proszę o odpowiedzi nie skopiowane z internetu .Napisz charakterystykę dowolnej postaci literackiej, której postawa i wybory życiowe budzą Twój sprzeciw.. Obserwowała życie kobiety, która nadal tęskniła za Rosją, lecz szczerze pokochała ojczyznę swego męża.Nauczyciel zadaje prace domową - „Napisz charakterystykę Ani Shirley".. Bo wiem jak są 2 pierwsze a reszta po kolei to jak?. Panienka jest bratanicą Cześnika, ale nie wiemy, dlaczego to Raptusiewicz ją wychowuje..

Wudaje mi się że w opisie nie zawieramy oceny postaci.

Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.. Był to niewysoki chłopiec, drobnej budowy ciała, szczuplutki i wątły.. 3.Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który Twoim zdaniem wykazał się odwagą.. Sam Don był wysoki i szczupły, bardzo zdrowy i sprawny.jakie są punkty charakterystyki.27 ocen.. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p.. Bibliografia L. Montgomery, Ania z Zielonego wzgórza, przeł.. Wiemy, że jest zakochana w Wacławie - synu odwiecznego wroga jej stryja.Charakterystyka Thorina Dębowej Tarczy, Najlepiej postać tą charakteryzują słowa: „Był bardzo dostojnym krasnoludem".Przede wszystkim jednak doskonale uosabiał wszystkie cechy swojej rasy, czyli odwagę, dumę, upór, wzniosłość, a także pazerność na złoto.. Uczniowie wspólnie z nauczycielem przypominają, jakie punkty powinny znaleźć się w charakterystyce postaci - budują przykładowy schemat charakterystyki postaci literackiej.. Wygląd zewnętrznyDon Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiej Don Kichote był to mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat.. Rodzice bardzo kochali swego jedynaka..

Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.

Ten szczupły, wątły i nieśmiały chłopiec, płaczący w chwilach słabości, zdawał się być stworzonym na kozła ofiarnego, lecz jak się okazało potrafił wykazać się cechami, charakterystycznymi dla prawdziwego mężczyzny.Kryteria oceny opisu postaci literackiej i rzeczywistej [klasy IV - VI] Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Obecność podstawowych elementów: 1. przedstawienie postaci 2. opis wyglądu zewnętrznego 3.Streszczenie krótkie.. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.Odwołaj się do dowolnego dzieła literackiego.. 84% Antyk - opracowanie epoki; 83% Uzasadnij znaczenie słów A. Asnyka „Każda epoka ma swe własne cele" na podstawie trzech wybranych epokErno Nemeczek był jedynym synem ubogiego krawca i najmłodszym spośród chłopców z Placu Broni.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyliJak są po kolei punkty charakterystyki?. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Najpierw wyjaśnijmy sobie, co to charakterystyka postaci..

Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.

Miał jasne włosy i delikatną twarzyczkę.Ten szczupły, wątły i nieśmiały chłopiec, płaczący w chwilach słabości, zdawał się być stworzonym na kozła ofiarnego, lecz jak się okazało potrafił wykazać się cechami, charakterystycznymi .81% „Zemsta" - charakterystyka postaci.. W dodatku był bardzo chorowity.Napisz charakterystykę postaci literackiej lub historycznej , która mimo trudności i cierpienia odnalazła sens w zyciu.. Różnica polega tylko na tym, iż w jednym akapicie mówimy o jednym bohaterze, w kolejnym poruszamy kwestię związaną z druga postacią.plan opisu postaci literackiej jak napisać opis postaci literackiej jak opisać postać literacką schemat opisu postaci literackiej charakterystyka postaci literackiej wzór opisu.. R.Bernsteinowa .Ernest Nemeczek charakterystyka Ernest Nemeczek miał 11 lat, pochodził z ubogiej rodziny, jego ojciec był krawcem.. Obejmuje prezentację postaci literackiej, tworzenie jej portretu psychologicznego.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego [JUTRO] Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie -- Regulamin i Politka prywatnościKatalog ściąg i wypracowań z zakresu Charakterystyki - Język polski.. Treść Oceniane cechy wypo-wiedzi ucznia 4 punkty 3 punkty 2 punkty 1 punkt 0 punktów* Realizacja tematu UCZEŃ pisze charakte-rystykę postaci wskazanej w temacie w sposób spójny UCZEŃ pisze charakte-rystykę postaci wskazanej w temacie UCZEŃErno Nemeczek - charakterystyka postaci Erno Nemeczek był jedynym synem ubogiego krawca i najmłodszym spośród chłopców z Placu Broni.. Plan charakterystyki wstęp rozwinięcie (wygląd zewnętrzny, usposobienie, cechy intelektu, cechy charakteru, zainteresowania) zakończenie 4.Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1.. Miał jasne włosy i delikatną twarzyczkę.. Odmiany charakterystyki indywidualna, porównawcza, zbiorowa autocharakterystyka bezpośrednia, pośrednia postaci rzeczywistej i postaci literackiej 3.. Anna w ostatnich latach życia matki była jej powierniczką i pomocą.. :) 27.3.2011 (18:28) .Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich.. Budowa dzieła.. Charakterystyka musi składać się z kilku elementów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt