Test sprawdzający znajomość treści lektury. balladyna. juliusz słowacki. klasa 7
Stary i ślepy harfiarz z wyspy Scio przyszedł nad brzegi Morza Egejskiego, a usłyszawszy z wielkim hukiem łamiące się fale; myślał, że szum ów pochodził od zgiełku ludzi, którzy się zbiegli pieśni rycerskich posłuchać.Test ze znajomości „Balladyny" kl.VI.. Juliusz Słowacki Henryk Sienkiewicz Adam Mickiewicz Bolesław Prus 2.. Wyniki w sieci .. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. "Balladyna" J. Słowackiego to: a) ba .Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna.. Zygmunt Krasiński.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. To Juliusz Słowacki (1809-1849) przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Juliusz Słowacki.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Prześlij test na mój adres.. GATUNEK: Jest to pod względem rodzaju literackiego dramat - utwór przeznaczony do wystawiania na scenie, gdzie obok tekstu głównego, znajduje się tekst poboczny - didaskalia.Pod względem gatunku utwór Słowackiego .Juliusz Słowacki, Balladyna..

Wybierz postaci znajdujące się w treści lektury.

BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz .. mlektury.pl 7 Rozmiłowane w j ęcz ących słowikach Ró Ŝe wiosenne!. Czego dotyczyła rada sługi Goplany?Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Dramat Skomentuj.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki; Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński; Mały Książę - Antoine de Saint-ExupéryWykonanie testu sprawdzającego znajomość treści lektury.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. GENEZA: Balladyna to tragedia, która została wydana w 1839 r. Pierwsze pomysły na jego treść pojawiły się prawdopodobnie jesienią 1833 r. Kto rywalizował w lesie o poślubienie Kirkora?. Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. Jest to podstawowa wiedza, którą powinien zdobyć każdy uczeń, zarówno w szkole podstawowej, jak i ponadpodstawowej.ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY JULIUSZ SŁOWACKI, BALLADYNA Imię i nazwisko Klasa WERSJA A Liczba punktów .. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. Juliusz Słowacki.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!.

B. Rozpłakała się i opowiedziała o zabójstwie AlinyLektury obowiązkowe klasa 7-8.

a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Pytanie 11: Kogo dotyczy ten opis?. #balladyna #lektury #lektura #lekturyszkolne #sprawdzian #slowacki.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Moja ulubiona lektura z klas 7-8.Czy znasz lekturę " Balladyna „ .. "Szlachetny i prawy rycerz.. Odpowiedz na pytania zawarte w załączonym teście.. Udostępnij.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!051 Balladyna - Juliusz Słowacki 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Termin: 28.04.2020r.E-podręcznik Myśli i słowa.Klasa 7, temat: Części mowy 2.Czasownik - formy nieosobowe; E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji ; Scenariusz lekcji 12. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejTest ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Idąc bez celu, nie pilnując drogi, sam nie pojmuję, jak w twe zajdę progi…Lektury na egzaminie ósmoklasisty: które pozycje musisz znać?. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór ..

Zawiera nieodpowiednie treści?

3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu:Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRadzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Geneza utworu i gatunek.. 7.W jaki sposób .Test wiedzy - „Balladyna"!. Jak Balladyna zareagowała na widok swojej matki na uczcie w zamku?. Wyślij zgłoszenie.. 2020 r. Temat: Jak ogień i woda, czyli o relacji dwóch sióstr z wdowiej chaty.. A. Poleciła posadzić ją na honorowym miejscu przy stole.. BloodyBlack 2 lata temu.. Juliusz Słowacki napisał „Balladynę" w 1834 r. podczas pobytu w Szwajcarii.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Co wstrząsało poetą w 1827?. 15 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz .. Super quiz, jeżeli jeszcze nie miałaś lektury „Sposób na Alcybiadesa" to koniecznie musisz rozwiązać mój test sprawdzający rozdziały I-VI :)'Balladyna' - test znajomości lektury.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Klasa VIIa Temat: Czy znamy treść lektury pt. „Balladyna"?.

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

Główny rywal Mickiewicza.Plik Test ze znajomości treści Balladyna.docx na koncie użytkownika damadworu • folder Balladyna, opracowania, wypracowania • Data dodania: 16 mar 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wydanie Balladyny kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Bo Filon marzył los Endymijona, Marzył, Ŝe kiedy ś po blasku miesi ącaKOCHANY POETO RUIN!. Pozwól, że pisząc do ciebie zacznę od apologu, który mi opowiedziano nad Salaminy zatoką.. 175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Juliusz słowacki „Balladyna".. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Korzystając z dostępnych źródeł, napisz w zeszycie krótką notatkę biograficzną dotyczącą życia i twórczości Juliusza Słowackiego.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Znajomość lektur sprawdzana jest na egzaminie na każdym poziomie edukacji.. Średnia 10/12.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest Makbet - William Szekspir 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 3 Test Biblia 2 Test Dzieje Tristana i Izoldy - Józef Bedier 1 Test Lalka - Bolesław Prus 1 Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Okoliczności powstania „Balladyny".. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt