Na podstawie ilustracji wskaż poprawne dokończenie każdego zdania historia
Teksty źródłowe, komentarze i zagadnienia do historii w szkole średniej, Kraków 1999, il.. W piątek 27 listopada maturzyści zmierzyli się z próbną maturą z Operonu z WOS-u.. W naszym serwisie specjalnym dowiecie się jakie były .Na podstawie ilustracji wykonaj polecenia.. Z entuzjazmem czytam publikacje poświęcone starożytności oraz średniowieczu.. Dziś tegoroczni maturzyści zdają maturę z historii na poziomie rozszerzonym.. olesław hrobry nie włączył do Polski A) Grodów Czerwieńskich. ). C. krzemianu(IV) sodu z kwasem chlorowodorowym.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Zadanie 10.. 18 b. Podaj dwa argumenty świadczące o tym, że na płaskorzeźbie przedstawiono scenę tryumfu.Na podstawie: Źródła i materiały do nauczania historii, red. S. Sierpowski, Warszawa 1998, s. 204-206.. Znajdziecie je na naszej stronie.. (0-1) Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. Zobacz, co pojawiło si.4 8 STAROŻYTNOŚĆ Staro ytno I.1 1 Prehistoria pocz tki ludzko ci Ćwiczenia 1. i 2. wykonaj na podstawie mapy.. WOS dla LO poziom rozszerzony - ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA ZADAŃ..

5 punktów ... Na podstawie ilustracji wskaż poprawne dokończenie każdego zdania.

2011-09-15 17:32:57 Wskaż poprawne dokończenie zdania : 2011-10-23 16:36:40 Wskaż poprawne dokończenie zdania .. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zadanie 3.. Nowo odkryty gatunek planktoniczny Stosunkowo niedawno naukowcy odkryli nowy gatunek organizmu jednokomórkowego, który zamieszkuje Ocean Atlantycki.. C. Stanisława Augusta Poniatowskiego.Na podstawie ilustracji przedstawiającej rzymską płaskorzeźbę wykonaj polecenie.. Którym wyrazem najlepiejPrzeczytaj tekst źródłowy i wskaż poprawną odpowiedź.. Pobierz png.. B. śmierć blisko 10 mln Europejczyków, którzy zginęli w wyniku walk.. Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Drzewem charakterystycznym dla zbiorowiska leśnego, które w Polsce występuje między innymi na brzegach opisanego jeziora, jest A. buk.Matura 2015.. Zaznacz poprawne dokończenie zdania.. zad.1 wskaż wszystkie poprawne odpowiedzi Jakie cechy są przystosowaniem ptaka do lotu?. 🎓 Na podstawie ilustracji wskaż poprawne dokończenie - Zadanie 1: Bliżej historii 3 - strona 98 🎓 1.Historia..

Na podstawie mapy wskaż poprawne dokończenie zdania.

Wskaż wszystkie poprawne odpowiedzi.. Na podstawie mapy wykonaj polecenia.. Wyjaśnij, dlaczego przedstawiona na ilustracji postać leży na podłodze i rozdziera szatę.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: PROSZĘ POMOCYYY!. Pasjonuje mnie także sztuka oraz narciarstwo.. D. dysproporcjonowania tlenku krzemu(IV).. Ten organizm jest jednym ze składników planktonu.Historia PRL, red. J. Cieślarski, t. 20, Warszawa 2009, s. 49.. W wolnym czasie planuję wycieczki.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Do zniszczeń pośrednich, będących konsekwencjami I wojny światowej, możemy zaliczyć A. kalectwo ok. 7 mln Europejczyków biorących udział w działaniach militarnych.. Człowiek (homo sapiens) pojawił się około 135 tys. lat temu A. w Azji Południowej.Wybierz i zaznacz właściwe dokończenie zdania spośród A-B oraz jego poprawne uzasadnienie wybrane spośród 1.-3.. Zadania z ćwiczeń "Bliżej słowa" wydawnictwo Wsip.. A) Ziemie przyłączone do Polski na drodze pokojowej przez Kazimierza Wielkiego zostałyMatura z historii 17 maja 2016 na poziomie rozszerzonym.. Tekst jest krytyką ideologiiZaznacz poprawne dokończenie zdania.. Oba źródła odnoszą się do wydarzeń, do których doszło A. w grudniu 1970 r. B. w czerwcu 1976 r. C. w sierpniu 1980 r. D. w grudniu 1981 r.Wybierz poprawne dokończenie zdania..

🎓 Wskaż poprawne dokończenie każdego zdania.

Kierunki migracji cz owieka paleolitycznego (homo sapiens).. (0-3 pkt.). Kwas krzemowy(IV) o wzorze sumarycznym H₂SiO₃ można otrzymać w wyniku reakcji: A. tlenku krzemu(IV) z wodą.. ZADANIE 9. .. Od kilku lat wiążę swoje życie zawodowe z historią.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 5Opisz przyczyny I i II wojny czeczeńskiej 6.Opisz przebieg wojny w Jugosławii.. Postać przedstawiona na ilustracji to A. Tadeusz Rejtan.. [w:] S. Sprawski, G. Chomicki, Starożytność.. D) Związku Wieleckiego.. C. Franciszek Salezy Potocki.. Wskaż poprawne zakończenie zdania.. około 3300 r. p. n. e. zamieszkujący Międzyrzecze umerowie jako pierwsi zaczęli posługiwać s się pismem.. Odpowiedź uzasadnij, odwołując się do treści obu źródeł.. Dokończ zdania.. Wybierz poprawne dokończenie zdania.Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Przedstawiona na ilustracji budowla powstała w czasach panowania: A. Jana III Sobieskiego.. Budowle takie, jak ukazana na ilustracji, najwcześniej mogły pojawić się na ziemiach Polski.Na podstawie ilustracji wskaż poprawne..

🎓 Na podstawie ilustracji wskaż poprawne - Zadanie 1: Historia 5 - strona 78 🎓 I.

Arkusze, zadania, odpowiedzi.. Między dwiema cząsteczkami glukozy podczas reakcji kondensacji powstało wiązanieNa podstawie informacji zawartych w poniższym zdaniu wykonaj polecenie.. Str 42-44, a tekst na stronie 54-55 w podręczniku "Bliżej słowa".. 2011-09-15 17:32:57 wskaż poprawne dokończenie zdania : 2013-11-27 18:08:31 Wskaż poprawne dokończenie zdania .. 2013-10-16 18:42:43werap6.. B. Adam Poniński.. 🎓 Na podstawie ilustracji wskaż poprawne - Zadanie 3: Historia 5 - strona 91 🎓 Herby widoczne na wizerunku władcy świadczą o tym, że panował on: Odpowiedź na zadanie z Historia 5Obejrzyj ilustracje i wykonaj polecenie.. D. Stanisław August Poniatowski.. - Zadanie 5: Bliżej historii 2 - strona 29Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. od .. które wybuchły na terenie dawnego ZSRS.. Zadanie 14.1.. B. tlenku krzemu(IV) z kwasem siarkowym(VI).. Moraw i Słowacji.. Z nami możecie sprawdzić, jak poszła Wam matura 2015 z WOS rozszerzona.Wskaż poprawne dokończenie zdania.. Z góry dziękuje :).. Egzamin ósmoklasisty z historii sprawdza, w jakim stopniu uczeń VIII klasy szkoły podstawowej spełnia wymagania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego: klasy IV-VIII.Rewolucja francuska (nazywana też wielką rewolucją francuską lub wielką rewolucją) - okres w historii Francji w latach 1789-1799, w którym doszło do głębokich zmian polityczno-społecznych i obalenia monarchii Burbonów.. Za jej symboliczny początek uważa się zdobycie Bastylii przez paryskich mieszczan 14 lipca 1789 roku (nieliczni wskazują na przysięgę deputowanych Stanów .Matura próbna WOS OPERON.. C. zniszczenia budynków, domów i fabryk w wyniku ostrzału.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt