Sprawdzian z antyku liceum
Zawiera nieodpowiednie treści?. W niektórych pytaniach można wybrać kilka odpowiedzi.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .Antyk, czyli starożytność to epoka, którą datujemy na czas od końca I tysiąclecia przed naszą erą do około V wieku naszej ery.. Za początek antyku (inaczej starożytności) przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e., za koniec - okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e., najczęściej rok 476, czyli datę upadku cesarstwa Zachodniorzymskiego.zamykają okres starożytny.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Sprawdzian Liceum Odkrywamy na nowo "Od DNA do bia.Dziś lekkie powtórzenie Epoki Antyk, w materiale pomijam nurty filozoficzne oraz mitologie antycznej Grecji.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneWiosna Ludów 1848-1849 w Europie i na ziemiach polskich .. Nazwa i ramy czasowe Nazwa antyk wywodzi się od łacińskiego słowa antiquus i oznacza dawny.Za początek starożytności przyjmuje się przełom wieków IX i VIII p.n.e. , czyli czas , w którym żył i tworzył Homer.. Ponad słowami.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Okres powstawania cywilizacji aż do wieku VII n.e. b. Wzorzec klasycznego i uniwersalnego piękna.. Europa i świat w latach 1871-1914Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneSprawdzian z antyku − wersja A, plik: sprawdzian-z-antyku-wersja-a.doc (application/msword) Ponad słowami Sprawdzian z antyku − wersja A - Ponad słowami - dlanauczyciela.pl Załóż konto Zaloguj sięSą już sprawdziany z liceum z Nowej Ery w necie.Ponad Słowami 1.1 Sprawdzian z antykuPoprosze sprawdzian z antyku z kluczami odpowiedzi na email [email protected]

TEST z wiedzy o antyku.

Sprawdzian Liceum Odkrywamy na nowo "Różnorodność .. Załóż własny blog!Plik Test wiedzy o antyku.pdf na koncie użytkownika kommeta89 • folder polski • Data dodania: 12 mar 2008 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wybierz test z rozdziału Pojecia epoki Starożytność lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa I Liceum.. Epoka, w której najbardziej dynamicznie rozwinęła się kultura pisma.. Przedziały czasowe i nazwa Przyjmuje się następujący czas trwania epoki antyku: od ok. 4000 r. p.n.e. do 476 r. n.e. (data .Sprawdziany: Antyku,Biblii,Średniowiecza + klucz odpowiedzi.. Saga rodowa to biblijny odpowiednik eposu.. Sprawdziany .Baza Sprawdzianów Podstawówka • Liceum i Technikum Baza Testów Dysponujemy jedną z największych baz sprawdzianów i odpowiedzi do podręczników Opinie .I.. Każda nowa epoka, nawet gdy wydaje się być ostentacyjnie odwrócona od swej poprzedniczki, korzysta z jej dorobku.Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Poezja tyrtejska to: a. Eposy o odważnych wojownikach.. (PP) a) 476 r p n e b) 368 r n e c) 96 r ne d) 476 r ne 2.Podaj znaczenie słowa antyk: (PP) a) b) 3.Wskaż źródła kultury europejskiej: (PP) a) b) 4. b) Epos to utwór, którego fabuła rozgrywa się wyłącznie w planie realistycznym.Sprawdzian wiadomości z antyku - wersja A 1..

Którą z dat uważa się za umowny koniec antyku?

Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.sprawdzian z antyku klasa 1 liceum .. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postaci fantastyczne.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. księdza Jakuba Wujka z 1593 r.Ogłoszenia o tematyce: sprawdziany liceum na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. Wyślij zgłoszenie .Ile zapamiętałeś z historii?. Za koniec antyku przyjmuje się okres pomiędzy IV a VI wiekiem n.e. Umowną datą jest rok 476 , czyli rok zdobycia Rzymu przez wojska germańskie.Tłumaczenie Biblii na język łaciński - Vulgata- pochodzi z przełomu IV i V w. n.e. dokonał go św. Hieronim i to ono posłużyło za punkt wyjścia następnym tłumaczom Biblii.. Jest to epicka opowieść opisująca dzieje jednego, na ogół szlacheckiego i zasłużonego rodu.Sprawdzian z antyku i Biblii.. Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!. Quiz w Poczekalni.. W centrum uwagi [NOWA ERA] - Sprawdziany; Spotkanie z kulturą [NOWA ERA] - Sprawdziany; Krok w przedsiębiorczość [NOWA ERA] - Sprawdziany;Antyk - starożytność 1.. Skomentuj.. Które z cech są charakterystyczne dla eposu?. Antyk nie odchodzi jednak całkowicie, wiele z wypracowanych w nim wartości i wzorców żyć będzie dalej, w nowej, średniowiecznej formie..

b) Epos to utwór, którego fabuła rozgrywa się wyłącznie w planie realistycznym.TEST z antyku.

Sprawdziany 2012/13 I Liceum / Technikum, Zgodne z.. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z antyku klasa 1 liceum?. Umowną datą zamykającą antyk jest rok 476 n.e. - upadek cesarstwa zachodniorzymskiego.. Uwaga!. Prosty test wiedzy historycznej.. Lata 1849-1871 .. Która z podanych definicji eposu jest prawdziwa?. Antyk to: a.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. 5 pyta .Niektóre z nich są wprost odpowiednikami gatunków wykreowanych przez antyk, różnią się jedynie religijną, chrześcijańską tematyką.. a) Epos to utwór, którego bohaterami są wyłącznie postacie fantastyczne.. (PP)SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI O ANTYKU..

Pojęcia epoki Starożytność - Testy z epok - Język polski, liceum dla Klasa I Liceum - Klasowka.onet.pl1.

Zbiór sprawdzianów, kartkówek, testów, egzaminów zawodowych, ciekawostek dla technikum i liceum!Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi.. Zakres materiału: starożytny Egipt, Rzym, Grecja.Test z odpowiedziami Powtórzenie .Sprawdzian z antyku − wersja A, plik: sprawdzian-z-antyku-wersja-a.doc (application/msword) Ponad słowami Załóż konto Zaloguj się.. Inna nazwa to średniowiecze.. Sprawdziany: renesans, barok, oświecenia + klucz odpowiedzi.. Antyk to pojęcie odnoszące się do dorobku kulturalnego (literatura, filozofia, sztuka, architektura) starożytnej Grecji i Rzymu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt