Jak napisać charakterystykę porównawcza achillesa i hektora
2012-02-27 20:33:56; Czy to dobra charakterystyka porównawcza?. Jednak syn Peleusa odziedziczył urodę raczej po pięknej matce ?. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. „Iliada".. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Zarówno Achilles jak i Hektor byli wspaniałymi wojownikami.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Błąd!. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Heros walczył po stronie Greków.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Uwaga!. nimfie.Podobne wnioski można wysnuć z analizy porównawczej bohaterów "Iliady" (wypracowanie: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora, bohaterów „Iliady" Homera).. Hektor ubierał do walki ciężka, spizowa zbroje, zdobyta w walce z Patroklem, oraz bojowy hełm ozdobiony długa .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Zadanie jest zamknięte.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty..

Charakterystyka porównawcza Uwaga!

Achilles był synem Peleusa i Tetydy.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. 2010-09-24 17:52:09; Co to jest charakterystyka porównawcza?. W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Choć Hektor i Achilles różnią się od siebie jak ogień i woda, jednak każdy z nich jest wspaniałym wojownikiem.Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora?. Jednakże jeden, jak i drugi uchodzili za rycerzy wielkiej chwały.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Doskonale zbudowani, silni, wytrzymali, szybcy, zręczni, czujni, zaprawieni w bojach.. To ma być charakterystyka porównawcza!.

2012-10-12 15:43:20; Charakterystyka porównawcza?

skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Błąd!. Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Hektor był nie tylko przeciwnikiem Achillesa podczas bitwy, jest także jego przeciwieństwem pod względem charakteru i zachowania.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".Achilles cisnął zwłoki Hektora w pył pod swym namiotem i pogrążył się w żalu po stracie przyjaciela .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówCharakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Język Polski charakterystyka Merkucja 2009-05-07 15:51:40 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Napisz opowiadanie na temat „Moja.W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa..

2011-03-28 15:57:35Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.

Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Achilles zaś to pół bóg o darze niepokonanej siły.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Charakterystyka porównawcza.. Achilles i Hektor to bohaterowie \"Iliady\" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Obaj s wojownikami: Hektor jest obrońcą Troi, a Achilles należy do wojsk Achajskich.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Hektor i Achilles to bohaterowie fragmentu poematu Homera pt. "Iliada".. Rozwiń więcej.. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Hektor to syn króla Pryjama, a Achilles jest synem Zeusa, półbogiem.. Przeplata się w nich miłość, nienawiść, tchórzostwo, męstwo, skromność, pycha i inne, jakże rozbieżne, cechy.. Zarówno Achilles, jak i Hektor to młodzi, wysportowani .Homer w ?Iliadzie?. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza 1 marca 2020 0 Przez admin „Iliada" obfituje w wielu wspaniałych bohaterów o złożonych osobowościach.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Porównani zostali do drapieżnych ptaków, Achaj do sokoła, a Trojanin do orła..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt