Napisz opis sytuacji na dowolny temat
Piszemy o wydarzeniach, polityce .Redagując tę formę wypowiedzi, korzystamy w znacznej mierze z własnych doświadczeń.. Zanim zaczniesz opisywać konkretne wydarzenie, sytuację zastanów się przez chwilę, jakie informacje powinieneś .. Moim zdaniem to się nadaje do zakładki ,,Króciutkie sprawozdanie".Napisz opowiadanie na dowolny temat?. Podręcznik dla klasy pierwszej gimnazjum na stronach 59, 146, 184 i 231.Opis jest formą pisemną, która służy przekazywaniu informacji na temat swojego przedmiotu.. ABY TWOJ OPIS BYł DOBRY.. Sytuacja to zespół okoliczności, położenie, w jakim się ktoś znajduje, ogół warunków, w których coś się dzieje, coś się rozwija.. Obok mnie są inni uczniowie.. Potrąca mnie oraz jeszcze kilku roześmianych przechodniów i wypada na ulicę.. Uzupełnij poniższy schemat wyrażeniami z ramki.. napisz krótki dialog na temat wymyślonej codziennej sytuacji,.Przydatność 65% Napisz przemówienie na dowolny temat.Napisz mit, który wyjaśniałby istnienie dowolnego obyczaju, praktykowanego przez ludzi.. temu Wzorując się na losach Edypa stwórz zagadkę o kryminalnym charakterze,której bohater będzie zarówno detektywem śledzącym .Szukasz prac z Rozprawka z przedmiotu Język polski?. Dopytaj ;.. Tutaj znajdziesz największą w Polsce bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Jaką uniwersalną prawdą na temat ludzkiego l.Napisz opis sytuacji na temat: ,,Oczekiwanie na dzwonek na przerwę,, 2011-04-12 18:46:04 Napisz w kilku zdaniach opis przygody wakacyjnej( konkretnej sytuacji ) 2016-09-05 21:29:42 Napisz opis sytuacji z obrazka.Zadanie: napisz 2 krótkie opisy sytuacji na dowolny temat w którym raz przyjmujesz rolę narratora 1 osobowego a raz 3 osobowego Rozwiązanie: i pewnego dnia, po powrocie ze szkoły, postanowiłem pooglądac telewizję w ekranieNapisz opis sytuacji na jeden z podanych tematów: 1)na przystanku 2)po klasówce 3)w centrum handlowym 4)na dworcu Zgłoś nadużycie..

Dowolny temat.

Warto w tym celu wynotować wszystkie cechy, które zauważysz.. Polski; 16 pkt 6 min.. Bez względu na to czy opisujesz osobę, zwierzę, przedmiot, zacznij pracę od dokładnej obserwacji.. Krótko i na temat, z wyróżnikami w postaci pogrubienia i czerwonego koloru fontu .Dowiesz się, jak napisać porywający opis sytuacji, jak opisywać, żeby inni chcieli czytać, czym różni się opis sytuacji od opowiadania.. Nagle na polanę wybiegł wielki pies.. Napisz rozprawke (Min 250 słów) na podstawie odyseji okreslajac w niej stosunek greckich bogów do ludzi.. zasiadała przy ognisku, aby wymienić informacje na temat wydarzeń, które nastąpiły po ostatnim spotkaniu.. Między nami.. Chłopcy uskarżają się, że nic nie umieją.. Opis sytuacji będzie zatem przedstawiał jakieś zdarzenie, które rozgrywało się w określonym czasie i miejscu.Szczególne, wyjątkowe podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor, dzięki której szkoła sprawnie funkcjonuje dla naszego dobra.. Poznasz opis polowania na niedźwiedzia na podstawie "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza.. Tematy wolne; Napisz mit, który wyjaśniałby istnienie dowolnego obyczaju .Jest czwartkowa przerwa śniadaniowa.. Jej strach był tak wielki że nie dała rady wykrztusić z siebie słowa na szczęście zauważyła tą całą sytuację Ala która natychmiast podpłynęła do niej by .Był piękny, ciepły i słoneczny poranek, postanowiłyśmy z moją kuzynką, że wybierzemy się na polanę na piknik..

Napisze ktoś kruciuteńkie opowiadanie na dowolny temat ?.

Posiadamy prawie 100 tysięcy materiałów dla gimnazjum, szkoły średniej oraz z zakresu studiówW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Wiedzę na temat psychiki, emocji, uczuć człowieka czerpiemy, obserwując samych siebie, otaczających nas ludzi, poznając bohaterów literackich.. - Przedstaw sytuację, która wywołała opisywany stan emocjonalny.DAJE NAJ Napisz opis przeżyć wewnętrznych na wybrany temat (bylejaki) Najlepiej napisz na ocenę dostateczną.. Wszystko zajęło właścicielom agroturystyki objętość 545 znaków ze spacjami.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.Są u nas wywiady, opinie i felietony.. 2010-03-26 16:44:28 Napisz dowolny fragment mikołajka 2013-06-05 17:24:10 Napisz opowiadanie na dowolny temat w którym wykorzystasz opis przedmiotu osoby i przeżyć 2011-04-27 18:07:52Napisz opis sytuacji.. W razie potrzeby skorzystaj z informacji o opisie, opowiadaniu i opisie sytuacji zamieszczonych w podręczniku Język polski.. Jeśli piszecie o swoich przeżyciach powinniście jak najdokładniej przypomnieć sobie to, co czuliście w sytuacji, którą opisujecie.Dopiero w drugim akapicie jest wymieniona nazwa miejsca, gdzie można zapomnieć o codzienności, plus krótki jego opis..

Pracę zatytułowałeś/-aś ,,Opis sytuacji".

Można opisywać ludzi, zwierzęta, miejsca, przedmioty, krajobrazy, uczucia, przeżycia itp. Ze względu na ilość przekazanych informacji możemy podzielić opisy na pobieżne i szczegółowe (dokładne).Opis może być artystyczny, który prezentuje emocje autora w stosunku do opisywanej osoby, miejsca, sytuacji.. Tymczasem korytarz powoli pustoszeje.Uczniowie wracają do klas albo czekają przed salą na nauczycieli.Zadanie: napisz opowiadanie twurcze strona a4 na temat ,,nic Rozwiązanie:quot nic dwa razy się nie zdarza quot było to zimowego dnia, w samo południe zapadł mrok, latarnie oświecały park położony w centrum miasta martyna szła krętymi uliczkami chciała uciec od problemów, gdyż jej rodzice ciągle się kłócili miała tego dosyć pogrążona w myślach usiadła na drewnianej .1.. Przeżywamy smutek pożegnania, ale i nadzieję, że świat, który na nas czeka, okaże się ciekawy i przyjazny.Aby napisać opis przeżyć wewnętrznych musicie przede wszystkim wczuć się w rolę, sytuację - swoją lub czyjąś.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.Zadanie: napisz krótki dialog na temat wymyślonej codziennej sytuacji, w którym użyjesz jednego z podanych wyrażów ale kareta mieszkać w pałacu.. Kilku starszych kolegów się bije, inni odpisują zadania domowe na parapecie w łazience, kilku młodszych gra w tenisa .Opis sytuacji stanowi formę pośrednią między opisem a opowiadaniem..

Jesteśmy w sytuacji podróżnego tuż przed odjazdem pociągu.

Moim zdaniem znacznie brakuje epitetów.. Moja kuzynka stała bez ruchu i cała się trzęsła ze strachu, ja próbuję szukać pomocy.Agnieszka, która właśnie wróciła ze stołówki spogląda na schody, na których ma za moment przechodzić nasz nauczyciel z polskiego i szepcze "Może go nie ma.". Siedzę na ławce na szkolnym korytarzu.. W tym samym czasie wyjeżdża zza rogu ogromna zielona ciężarówka, która na dodatek jedzie zdecydowanie za szybko jak na teren zabudowany.. Jak dobrze napisać opis?. z góry dziękuje :) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćnick909 1. akapit - dużo nieścisłości, natomiast jeśli mam się wypowiedzieć o drugim, przyznam, że praca nie została w ogóle rozwinięta.. Zadanie jest zamknięte.Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Napisz opis sytuacji na temat: ,,Oczekiwanie na dzwonek na przerwę,, możecie napisac, ze została minuta do końca lekcji.. (3) Klasa 8 Odpowiedz.. Zaś w kolejnym scharakteryzowano, co czeka na gości.. Napisz opowiadanie na dowolny temat wprowadź opis sytuacji, około 2 strony Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz krótki opis sytuacji na dowolny temat, w którym raz przyjmiesz role narratora mówiacego w 1 osobie, a raz w 3 osobie.Napisz opis dowolnej sytuacji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt