Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej posejdon
Potwór ten mieszkał w jaskini na bagnach.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach.. Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie .Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świataprzedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. - Jestem boginią wojny, wiec nie tytułuj mnie jak jakąś panienkę z dobrego domu!. Główną i tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa jest Antygona-córka Jokasty i Edypa.Klasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Wykazał się lekkomyślnością, nieodpowiedzialnością oraz nieposłuszeństwem, które doprowadziło go do śmierci.. Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk.. Miał dziesięć głów, z których jedna, na samym środku była nieśmiertelna.. Uranos- wyłonił się z Chaosu , należał do pierwszej pary bogów, uosabiał Niebo.. Gaja - razem z Uranosem wyszła z Chaosu, uosabiała Ziemię, razem ze swym mężem dała .Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" na godzinę 20.30.. Dopytywali się skąd pochodzę i dlaczego jestem tak dziwnie ubrana..

Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej.

Jego oświadczyny zostały przez boga przyjęte, jednak sama Amfitryta nie chciała wyjść za Posejdona .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej PROSZĘ SZYBKO BO MUSZĘ DZISIAJ TO WYSŁAĆ- Chciałaś nauczyć się czegoś o nas, potężnych i wyznawanych.. Zakochał się w jednej z 50 córek Nereusa - nereidzie Amfitrycie.. Niestety na stołach było tylko wino.. Posejdon poprosił Nereusa o rękę córki.. I jak, udało się?. Polecane teksty: 84% Która z kobiet występujących w Quo Vadis jest najbliższa twojemu ideałowi kobiecości .Postacie z mitologii greckiej Na podstawie "Mitologii" J. Parandowskiego oraz "Mitologii starożytnej Grecji" M. Pietrzykowskiego; Absyrtos - syn Ajestesa, brat Medei, która go zabiła, gdy uciekała razem z Jazonem; Achilles - syn Tetydy, ojciec Neoptolemosa; kąpany przez matkę w Styksie, miał ciało nieczułe na razy oprócz pięty, w którą ugodził go ParysZadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej ..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

pełnego młodzieńczego zapału i przygody.. Wykaż inspirującą rolę mitu antycznego, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.. Ποσειδῶν Poseidōn, łac. Neptunus) - w mitologii greckiej bóg mórz, jezior, rzek, trzęsień ziemi, żeglarzy, rybaków.. Wszystko!. Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznejNapisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Napisz krótkie opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (greckiej).. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. - Dobrze, wybacz.Opowiadanie o losach Ikara.Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (krótkie) mitologia grecka daje 100 pkt pls ..

jako jedną z prac herosa.Napisz opowiadanie, którego bohaterem będziesz ty i wybrana postać z mitologii greckiej.

Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Zaczęłam opowiadać im o sobie i w jaki sposób się tutaj znalazłam.Mam taką pracę domową ; napisz opowiadanie o wybranej przygodzie psa lampo 2012-04-24 15:53:38 Napisz opowiadanie o swojej przygodzie w wakacje 2013-05-06 16:23:54 Napisz opowiadanie o przygodzie .. Do jutra mam to zrobic Pomóżcie mi to na jutro PLISSSSSSKA !11 Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-01-02 17:06:02Wszystkie informacje, na podstawie, których został zredagowany poniższy spis postaci i miejsc mitologicznych zostały zaczerpnięte z: ,, Mitologia.Wierzenia i podania Greków i Rzymian" Jana Parandowskiego.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Nie za długi nie za krótki z 2 kartki z zeszytu!Jedną z wybranych przeze mnie przygód Heraklesa jest jego druga praca, czyli zabicie hidry z Lerny.. Literatura wobec mitu.. Syn Kronosa i Rei.Młodszy brat Hadesa, Hery, Demeter i Hestii, starszy brat Zeusa, mąż Amfitryty.Przedstawiany z trójzębem, (który był jego atrybutem) na rydwanie ciągniętym przez hippokampy, w towarzystwie trytonów, ichtiocentaurów.- Udamy się razem do Sparty, do króla Leonidasa..

2014-04-07 21:23:54opowiadanie odtwó rcze s. 226-227 zdanie pojedyncze s. 217-219 Rozdzial 5 TO WIEM!

- Witaj o pani!- powiedziałem.. Przydatność 65% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackij, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. - powiedziała patrząc mi w oczy i lekkim uśmiechem.- Tak, wiem o was teraz niejedno.. - Dobrze, wybacz.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Wypracowanie powinno dowodzić, żebardzo dobrze znasz wybrany utwór.Napisz opowiadanie o wybranej przygodzie Odyseusza.. Chociaż bogini nie rozstawała się z bronią, olimpijski żartowniś bardzo szybko uporał się z zadaniem.. Składały się z kilku elementów.. stoczyla z Posejdonem spór 0 opiekç nad Atenami; spór wygrala, miastu oliw- .. Przyjazn!. Ty polecisz w butach, a ja na Pegazie.- powiedziała przyjmując postać kobiety.. Szybko pomocy !. Wykorzystał do tego Hermesa, któremu powiedział o nowym stworzeniu, jakie .Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Zadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej.. Przydatność 65% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackij, dowodząc .Najadłam się, ale bardzo chciało mi się pić.. Zabijał bydło, niszczył plony i czyhał na ludzi, dlatego Eurysteus wybrał takie zadanie.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. 2011-12-21 16:04:25 Charakterystyka wybranej postaci literackiej 2010-03-23 17:36:14 Charakterystyka porównawcza dotycząca zemsty ?. Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego .. Nagle przypomniało mi się, że mam w plecaku własne napoje.. Ale nie wiem, czy kiedyś przyda mi się wiedza, jakie kwiaty hoduje Persefona lub że Posejdon lubi wyścigi okrętów.- To nie ta wiedza jest najistotniejsza.Posejdon (stgr.. Chodziła ona do 6 klasy .. Goście byli bardzo zainteresowani moją osobą..Komentarze

Brak komentarzy.