Test z i wojny światowej
Przywódcą którego państwa zostałbyś podczas II .Uważasz że znasz się na II wojnie?. : Seria: Wczoraj i dziś : Poziom: Klasa 8: Dział: 2.. Umownym terminem rozpoczęcia II wojny światowej jest 1 września 1939 r. godzina 4.45.. Świat dwubiegunowy i początek zimnej wojny 3.. Excal 4 lata temu.. Rewolucje w Rosji 5.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak dobrze znasz historię .Podczas wojny, aby sprostać ro­sną­ce­mu za­po­trze­bo­wa­niu, Boss ko­rzy­stał w swoich za­kła­dach z pracy jeńców wo­jen­nych i pra­cow­ni­ków przy­mu­so­wych.1914 r. - zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie; wybuch I wojny światowej 1916 r. - krwawa bitwa pod Verdun 1917 r. - przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny (przystępują do ententy) 28.VI.1919 r. - podpisanie traktatów pokojowych w Wersalu 5.XI.1916 r. - akt 5 listopada, deklaracja Wilhelma II i .Test dotyczy II Wojny Światowej.. Pytanie 1 /30.. 6.Test "II wojna światowa" przeznaczony jest dla III klasy gimnazjum.. Sprawdźmy!. Publikacje nauczycieli: Upominek dla nauczyciela!. Typ testu: OFICJALNY Poziom trudności: Średni.. Szukaj.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.5.. test na temat II wojny swiatowej Sprawdz swoja wiedze na temat WWIITest I wojna światowa, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI..

Geneza I wojny światowej 5.

NiemcyTest wiedzy o I Wojnie Światowej.. Państwa bloku wschodniego 3.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Plik TEST A polacy podczas II wojny światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział IV • Data dodania: 14 cze 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Test z podstawowych informacji z wiedzy z I wojny światowej .. II popularność: 170 dodał: 1hubert1: bogowie starożytnej grecji popularność: 1025 dodał: marcia4321 .. Mam sprawdzian z II WŚ co trzeba wiedzieć (najważniejsze informacje) Chodzi o wyjaśnienie a nie podanie czego mam się nauczyć.. Sprawdźmy!. Liczba pytań: 6 .. Przyczyny, przymierza, daty.. Skomentuj.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razySprawdzian z II Wojny Światowej .. Polska po II wojnie światowej , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plwypowiedzenie wojny Serbii przez Austro-Węgry 28 VII 1914Zgłoś błąd wystąpienie Włoch z trójprzymierza i przejście do trójporozumienia 1915 Zgłoś błąd niemiecki atak na Francję przez terytorium Belgii 3-4 VIII 1914 Zgłoś błądnawiązanie stosunków dyplomatycznych z ZSRR doprowadziło do wojny Polski z aliantami..

Świat po I wojnie światowej 6.

Agresja Niemiec hitlerowskich na Polskę nastąpiła w 1939 r.: 31 VII o godz. 5.45: .. Rok 1943 stanowił punkt zwrotny w dziejach II wojny światowej.. Narodziny faszyzmu we Włoszech 6. .. Co wiesz o II wojnie światowej?. Gadżet na zakończenie roku szkolnego!. 2b. Narodziny nazizmu w Niemczech 6.I tak poczynając od Wczoraj i dziś klasa 4 sprawdziany, przez bitwę pod Grunwaldem, zabory, odzyskanie niepodległości, walki na frontach II wojny światowej, oraz solidarność najmłodsi spojrzą z szerszej perspektywy na przeszłość naszego kraju.helpx09.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.test > II wojna światowa.. Udostępnij.. Pytania z wojny obronnej Polski i działaniach ZSRR.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .Test Europa w I wojnie światowej Test Rosja w roku 1917 Test Traktat wersalski Test Sprawa polska Test Niepodległość Polski Test Walka Polski o granice Test Konflikty na wschodniej granicy Test Rzeczpospolita Polska Test Słabość systemu wersalskiego Test Państwo bolszewików.II wojna światowa Test Świat podzielony - okres zimnej wojny Test Konflikty zbrojne po II wojnie światowej Test Europa Środkowowschodnia w okresie zimnej wojny..

Świat po II wojnie światowej 3.

w trakcie działań wojennych przez III Rzeszę .I wojna światowa.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Plik I wojna światowa Test Grupa B odpowiedzi.doc na koncie użytkownika raja125 • folder testy historia • Data dodania: 3 lip 2012. .. wkrótce po II wojnie światowej na procesie norymberskim.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Skróty organizacji działających w czasie II wojny światowej : 1)Związek Walki Zbrojnej 2)Związek Powiatów Polskich: 3)Rada Jedności Narodowej 4)Armia Krajowa 6)Krajowa Rada Narodowa 7)Służba Zwycięstwu Polski 8)Polskie Koleje Państwowe 9)Kierownictwo Walki Cywilnej 10)Bataliony Chłopskie 11)Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego 12)Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej .IV.. Skomentuj.. Sprawa polska u schyłku I wojny światowej 6.. Przerwij test.. 18 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Na frontach I wojny światowej 5.. 602 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Quizy Os. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2013-02-20 19:20:02.. Był to/było to: Atak Niemców przebranych w polskie mundury na radiostację niemieck .Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii..

Polacy w I wojnie światowej 5.

Logowanie i rejestracja: Login:II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945 (w Europie do 8/9 maja 1945).. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Dekolonizacja 3.. Uważasz że znasz się na II wojnie?. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej.Niełatwy test z II wojny światowej.. „Polacy podczas II wojny światowej" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i .2.. Które z wydarzeń przyczyniło się do tego stwierdzenia?. Dewastor96 5 lat temu.. Zawiera 10 pytań.. Polacy na frontach II wojny światowej 2.. Walka o ustrój i granice Polski w ostatnim etapie wojny 3.. Czy znasz nazwy tych fantastycznych .TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. Szukaj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt