Napisz fragment pamiętnika wybranej postaci literackiej
Jak myślisz ç co mogą .. który niespełna dwa tygodnie .Napisz fragment pamiętnika danej postaci z tekstu " W domu Kossaków".Język „Pamiętnika z powstania warszawskiego", Miron Białoszewski - Pamiętnik z powstania warszawskiego - streszczenie, opracowanieNapisz pamiętnik lub dziennik do 1 wybranego tematu.. Pamiętnik to osobista forma wypowiedzi, zawierająca opis zdarzeń, których autor był bezpośrednim obserwatorem, jego wspomnienia i przeżycia.. Jan Kochanowski w zbiorze Fraszki zdaje się mówić .. Metody i techniki pracy: praca z tekstem, praca indywidualna, schemat oceniania, samoocena.. (co najmniej 200 wyrazów) 2.. Poszłam zobaczyć,co takiego robi i na stole zastałam wielki kolorowy tort,a na nim 7 swieczek.Spróbuj wcielić się w postać bohatera literackiego i napisz fragment jego pamiętnika.. Samodzielne redagowanie kartki z pamiętnika Karola Wojtyły dotyczącej wybranej postaci.. Pamiętnik… pisany jest językiem potocznym z cechami charakterystycznymi dla opowieści ustnej, spontanicznej, bez zachowania porządku stylistycznego i poprawności językowej.. Samoocena według podanego schematu - ewentualna korekta prac przez uczniów.. Środki dydaktyczne: karteczki z cechami pamiętnika, fragmenty tekstu, karty pracy, zdjęcia postaci.12.. Don Kichot na polskich drogach, czyli literackie portrety idealistów i marzycieli.Definicja..

Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci literackiej; REKLAMA.

Dom To był niesamowity dzień,gdyż obchodziłam moje siódme urodziny.. (co najmniej 200 wyrazów) 3.. Wysoki jest tu stopień dygresyjności.Nie potrafilii pogodzić się z tym, że ich dziecko nie .napisz charakterystykę Twojego ulubionego bohatera filmowego 2010-12-06 15:51:39; napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej która twoim zdaniem wykazała sie odwagą.Zobacz jak napisać pamiętnik, zapoznaj się ze wskazówkami i przykładem.. Główna strona: Postać literacka.. obojetne mi do kogo tylko żeby to nie było do postaci z lektóry najlepiej by było gdyby to była to postać Megy z Atrametowego serca i jeszcze w tym liście ma byc o tym za co ja lubimy i podziwiamy.07,05,1999.. 8 pkt za rozwiązanie + 4 pkt za najlepsze rozwiązanie - 18.3.2015 (10:40) - przydatność: 6% - głosów: 120Kartka z pamiętnika.. Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.Napisz list do ulubionej postaci literackiej.. Pamiętnik.. Białoszewski nazywa swój utwór kroniką, w której są zawarte 62 dni wzniosłej walki z wrogiem, lecz i 62 ludzkiego jedzenia, picia, kochania, umierania w .Fraszki są zbiorem różnorodnych utworów, zarówno pod względem tematyki, tonacji, jak i formy (niektóre mają charakter monologu postaci mówiącej, inne zawierają dialogi; jedne są dosyć krótkie, składają się zaledwie z kilku wersów, inne zaś są dłuższe, bardziej rozbudowane, składają się z kilkunastu wersów)..

Napisz fragment dziennika ...Dedal, Ikar, Prometeusz, Syzyf.

NA przykładzie wybranych kreacji literackich scharakteryzuj dwie, spośród wymienionych, koncepcje postaw wobec życia.Napisz na messengerze .. Freeimages Pamiętniki - wybrane fragmenty - Jan .. o koloryzację i sztuczne kreowanie swojej postaci.. Dwupłaszczyznowość narracji i jej duży subiektywizm, typowy dla tego gatunku, wpływa na styl wypowiedzi.. Specjalnie dla tegorocznych maturzystów publikujemy tematy, które pojawiły się w tym roku na maturze ustnej z języka polskiego.. 4.Wyobraź sobie,że znalazłeś pamiętnik pisany przez XVII wiecznego szlachica.Każda charakterystyka składa się na: przedstawienie postaci, jej wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie i twoja ocena tej postaci.. Podziel sobie kartkę na pięć części i w każdej z nich napisz hasła opisujące daną postać (np. w charakterze postaci napisz: porywczy, szybko się denerwuje).Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci z „Quo vadis".. Pamiętaj o zadanej pracy domowej (recytacja fragmentu lektury).. opisz przedstawione na obrazie postaci (wygląd, zachowanie, wyraz twarzy) .. 3.Napisz dziennik w imieniu archeologa badającego ruiny starożytnej Grecji.. Na przykładzie wybranych kreacji literackich scharakteryzuj dwie, spośród wymienionych, koncepcje postaw wobec życia..

Zaznacz fragmentyJęzyk Pamiętnika….

LUB NA DRUGI TEMAT Dedal, Ikar, Prometeusz, Syzyf.. WskazówkiPOLSKI USTNY TEMATY 2016.. Napisz własną kartkę z pamiętnika dotyczącą spotkania z ważną dla Ciebie osobą.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Podkategorie.. Wydarzenia opisywane są z pewnego dystansu czasowego (to odróżnia pamiętnik od dziennika).. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. zadanie dodane 25 marca 2011 w Język angielski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]- znasz cechy pamiętnika, - rozumiesz czytane fragmenty tekstu, - potrafisz napisać kartkę z pamiętnika, - prezentujesz własną pracę.. Spróbuj wcielić się w postać bohatera literackiego i napisz fragment jego pamiętnika.. .Pamiętnik z powstania warszawskiego jest pierwszym utworem epickim Mirona Białoszewskiego.. Opisz w pamiętniku swój wyjątkowy dzień.. Zadanie domowe.. Druga część pamiętnika skoncentrowana jest już głównie na .Napisz opowiadanie biograficzne o wybranej przez ciebie postaci historycznej.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Fragmenty pamiętnika księżnej Meghan .. Podziękuj Napisz do mnie.. Przeczytaj „Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego.. W pamiętniku pojawiają się opisy uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko suche fakty.Wypowiedź kierujesz z zasady sam do siebie, ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla niczyich oczu..

Przedstaw to w formie pamiętnika.

Rano obudziło mnie krzątanie mamy w kuchni.. Pytania, tematy, zagadnienia .napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc,że warto ją ukazać w teatrze lub filmie.Uwzględnij opis wybranej postaci i zastosuj mowę zależną.. 2 0 Odpowiedz.. Wciel się w postać dowolnego bohatera literackiego i napisz w jego imieniu pamiętnik.. Zebranie prac do oceny.. Napisz kilka zdań ze związkiem frazeologicznym którymi można dodać otuchy.. Napisz kartkę z pamiętnika żony modnej lub pana piotra opowiadających o swoich perypetiach małżeńskich (z tekstu "żona modna" Ignacego Krasickiego) potrzebuje na jutro bo dopiero teraz sie dowiedzialam.. Poniżej wyświetlono 16 spośród wszystkich 16 podkategorii tej kategorii.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Kategoria:Postacie literackie.. Polecamy na dziś .Napisz fragment pamiętnika wybranej postaci, w którym przedstawisz zdarzenie z niezwykłej lekcji historii PROSZĘ SZYBKO NA JUTRO NIE MUSI BYĆ TEGO DUŻO kasia0201 kasia0201Napisz fragment pamiętnika wybranej postaci w którym przedstawisz zdarzenia z niezwykłej lekcji historiiKliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ napisz fragment pamiętnika wybranej postaci , w którym przedstawisz zdarzenia z niezwykłej lekcji daje duż…Napisz fragment pamiętnika wybranej postaci, w którym przedstawisz zdarzenia z niezwykłej lekcji historii.. Napisz dziennik w imieniu archeologa badającego ruiny w starożytnej Grecji.. Udowodnij w formie rozprawki, że " Quo vadis " jest powieścią historyczną.. Napisz kartkę z pamiętnika Adama lub Ewy.Napisz list do szkoły jezykowej w Brighton, w którym poprosisz i informacje na temat kursów j.angielskiego.. Odczytywanie prac..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt