W zeszycie słownie liczebniki podane w nawiasach
Zeszyt ćwiczeń cz. 2.. 1.Byłem tam przed 1,5 (miesiąc).. Czasownikom proszę nadać formę czasu przeszłego.. Podkreśl liczebniki zbiorowe.Zapisz w zeszycie słownie liczebniki podane w nawiasach Na statku wikingów Atlantyk można było przepłynąć w ci… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Всё просто!. Nauczycielka w liceum z 5-letnim doświadczeniem.. 2.Przyszedł tam już przed 1,5 (tydzień).. Strona 23.. (5 dzieci) Tu uzupełnij bawiło się w piaskownicy.. Autor rozwiązania.. 2012-06-12 15:49:01 Zapisz słownie podane liczebniki tak jak należałoby je przeczytać w tekscie 2011-04-24 20:43:44Zadanie: 1 zapisz słownie liczebniki umieszczone w nawiasach Rozwiązanie:1 ile trzynaście godz 2 który zkolei czwarty turysta 3 ile dziewiętnaście kg 4 która z kolei jedynasta, jedenasta min 5 ile szecscdziesiąt cztery namioty 6 które z kolei szóste muzeum myślę i mam nadzieję, że się przydałam i choć troszkę i odrobinkę pomogłam ciZapisz słownie liczebniki podane w nawiasach.. Części mowy: karta pracy.. Kocham gotowanie i francuską literaturę.Sprawdzian z części mowy klasa V (dostosowany do możliwości ucznia- dostosowanie wymagań edukacyjnych) 1.Z podanego tekstu wybierz i wpisz do tabeli poznane części mowy.. Wysokość dopiero pokonał(3zawodnik)Ponadto istotny jest rodzaj liczebników.. 4.Wróciłem przed 1,5 .Liczebniki porządkowe będą nam potrzebne nie tylko przy podawaniu dat, ale też w wielu sytuacjach dnia codziennego..

Napisz słownie liczebniki podane w nawiasach.

a) Razem z moją babcią mieszkają następujący domownicy: dziadek, (2 wujowie) .. 4A) Przepisz tekst do zeszytu, zapisując słownie liczebniki podane w nawiasach Adam Mickiewicz urodził się (24) grudnia (1798) roku w Zaosiu koło Nowogródka.. The party is on the (12th) of December.Liczebniki podane w nawiasach zapisz słownie w odpowiedniej formie.. , (2 dzieci) .. Statek napędzany był (16) .. parami wioseł.. Przytoczę teraz Pani przykłady, zamieszczając komentarze w nawiasach kwadratowych.Uzupełnij zdania zapisanymi słownie liczebnikami zbiorowymi wraz z określanymi rzeczownikami.. 1 (Zeszyt ćwiczeń, PWN) Klasa: 7 szkoły podstawowej.. 3.Wrócę za 1,5 (tydzień).. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Zapisz w zeszycie słownie liczebniki podane.. Pani Aniela jest babcią (8 wnuczęta) Tu uzupełnij.. W (1880) .. roku znaleziono w Norwegii dobrze zachowany statek wikingów, który potem wiernie zrekonstruowano.. Mała Kasia bardzo lubi lody śmietankowe.. Po stawie pływało (6 łabędziątka) Tu uzupełnij.. Napisz jakie to rodzaje liczebników.. W nawiasach […] określ rodzaj każdego z nich - główny, W nawiasach […] określ rodzaj każdego z nich - główny, porządkowy, zbiorowy.c) W zeszycie wykonaj ćwiczenia: 3., 8.. Kiedyś znalazłem w jednym z podręczników zdanie, które w ciekawy sposób podaje trzy pierwsze liczebniki porządkowe..

W ćwiczeniu nie występują liczebniki porządkowe.

Opowiadanie oraz kartę pracy przyślij na adres mailowy: [email protected] temat maila: Opowiadanie - mitologia emat maila: Karta pracy W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt mailowy [email protected] tematy oboczne i oboczności tematu.. To podstawowe reguły.. Między nami 6.. 2012-02-04 12:51:13 Uzupelnij zdania ?. Po stawie pływało (6 łabędziątka) Tu uzupełnij.. 2014-11-27 15:43:14Zapisz słownie podane liczebniki ułamkowe 2010-12-12 16:24:41 Wstaw czasowniki w nawiasach w odpowiedniej formie .. 4.Zapisz słownie podane w nawiasach liczebniki: Mam (13) .. lat.. Uwaga w akapicie powyżej dotyczy liczebników głównych, chyba też porządkowych, ale liczebniki ułamkowe prawie zawsze zapiszemy słownie, podobnie liczebniki zbiorowe.. Dzisiaj nie ma (4) .. 2.Odmień przez przypadki w liczbach pojedynczej i mnogiej: jasna noc..

Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zapisz słownie liczebniki podane w nawiasach.

Nauczyciel.. Długość statku wynosiła (24) .. metry, a szerokość prawie (5) .. metrów.. (21chłopiec)zaśpiewało.. (4skrzypce)leżało na pulpicie.. W roku (1807) rozpoczął naukę w szkole powiatowej w Nowogródku.Zapisz słownie podane liczebniki w nawiasach.. (1,5godzina)zostało do występu.. Przy dobrym wietrze stawiano żagiel.Podane w nawiasach wyrazy napisz w poprawnych formach.. 2010-12-31 16:05:32 Przepisz podane zdania ,nadając rzeczownikom w nawiasach odpowiednią formę.. (5 dzieci) Tu uzupełnij bawiło się w piaskownicy.. - Niektórzy uważają, że czwarte miejsce paradoksalnie jest gorsze niż piąte, bo zdobywca czwartego miejsca ociera się o podium.Do podanych znaczeń dopasuj odpowiednie związki frazeologiczne,zawierające liczebniki podane w nawiasach.. wszyscy razem,zgodnie,wspólnie: (1).Zadanie: pomocy zapisz podane liczebniki w formach określonych w nawiasach dwa c r nm os pięć b r m os czternaście n r m os Rozwiązanie: c dwóm, dwom b pięciu n czternastoma n dwusetnymi d trojga n siedmiorgiemZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. .Napisz w odpowiedniej formie podane w nawiasach liczebniki wraz z rzeczownikami.Nazwij liczebniki.. - Sprawdzian oddałem jako trzeci z całej klasy..

?.liczebniki zapisz słownie.

Suczka przypatruje się uważnie swoim (4 szczenięta) Tu uzupełnij.Uzupełnij zdania zapisanymi słownie liczebnikami zbiorowymi wraz z określanymi rzeczownikami.. Iwona.. Zeszyt ćwiczeń cz. 1. b) Legenda głosi, że Zygmunt August ujrzał ducha swej zmarłej żony (Barbara Radziwiłłówna) .. (3).Klasy pojechały na wycieczkę.Napisz słownie liczebniki podane w nawiasach.. Wczoraj zjadła cztery kubeczki czekoladowych i dzisiaj boli ją gardło.Proszę wpisać w odpowiednich formach wyrazy podane w nawiasach.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Suczka przypatruje się uważnie swoim (4 szczenięta) Tu uzupełnij.Zadanie: 1 zapisz podane liczebniki w formach określonych w nawiasach dwa c r nm os pięć b r m os czternaście n r m os Rozwiązanie: 2 m dziewięcioro ludzi d dziewięciu ludzi c dziewięciorgu ludziom b dziewięcioro ludziLiczebnik zapisywany słownie: - Byłem pierwszy na mecie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt