Pytania do kartkówki z opowieści wigilijnej
Sprawdź, jak dobrze znasz historię zrzędliwego Scrooge'a!. Marceloli 4 lata temu.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2.Kim był główny bohater?. ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona - Sofokles 318.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Najbardziej znanym jego utworem jest Klub Pickwicka, książka".. Zamiast spędzać Święta z bliskimi, woli być sam.„Opowieść wigilijna" - scenariusz lekcji.. Lista pytań z lektury Opowieść wigilijna.. Opowieść wigilijna Kim był Karol Dickens?. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Musiał zarabiać na życie od dziecka, tułał się, był biedny.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens)..

Co wiesz o życiu autora Opowieści wigilijnej?

Test składa się z 12 pytań.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: # .Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Do Noodle - masz rację - Charles Dickens napisał Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Opowieść wigilijnaPlik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Opowieść wigilijna - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Opowieść wigilijna.. (jej autor także żył w XIX w.. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie.Geneza utworu i gatunek.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.„Opowieść wigilijna" - test trudny.. - Niech więc umierają!. Rozwiąż test!Sprawdzian .Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Proszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!.

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

Udostępnij.. POWODZENIA.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Angielskim pisarzem żyjącym w latach 1812-1870.. Wrażenia uczniów z lektury.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. CZĘŚĆ I.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Nie było łatwe.. O której godzinie Scrooge'a nawiedziła pierwsza ze zjaw?. Głównym bohaterem opowiadania Dickensa jest Ebenzer Scrooge.. Pytania do śniadania - bajkowe zwierzaki.. Wanisz 3 lata temu.. "Opowieść wigilijna" - duchy.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Quiz w Poczekalni.. Z kim przyjaźni się Krecik?. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Quiz w Poczekalni.. ), jest dobrą okazją do wyjaśnienia lub przypomnienia uczniom, na czym polega podział powieści ze względu na czas wydarzeń.Jest to człowiek, który dla majątku poświęca miłość .Sprawdzian z "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa Przedstawiamy Wam wzór sprawdzianu z lektury pt."Opowie .Książka "Opowieść Wigilijna" opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał to .Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i Stara Szafa popularność: 5028 dodał: Pacio999: Kamienie na szaniec popularność: 4076 dodał: michal444: Szatan z siódmej klasy popularność: 164 dodał: wiktoria070: 3 w 1..

... Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.

Żaden z dmących wichrów nie był sroższy niż on sam, żadna2.. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.„Opowieść Wigilijna" test z lektury.. 5.Jak się nazywał drugi duch?. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. Prosimy uczniów o podzielenie się swoimi wrażeniami.. Upały i ziąb otoczenia miały niewielki wpływ na Scrooge'a, żaden skwar nie mógłby go ogrzać ani żaden mróz oziębić.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. - Wielu z nich nie może tam pójść, dla wielu nie wystarcza miejsc.. Skomentuj.. Wyślij zgłoszenie.. Część 1 popularność: 651 dodał: bodzia: Przypadki Robinsona Crusoe popularność: 17492 dodał: Lika123150Opowieść wigilijna; cytaty z książki "Opowieść wigilijna" katalog cytatów .. Ci, którym się źle powodzi, powinni się do nich zgłaszać.. Jest on zamknięty w sobie, nie przepada za ludźmi, irytują go święta Bożego Narodzenia i związane z nim zwyczaje.. 2011-12-12 16:27:19 Jakie mogą być pytania na kartkówce z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' ?. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. 22 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?.

Można się lekko do tego przyczepić ;).Opowieść wigilijna - pytania i odpowiedzi.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Przynajmniej nie będzie nadmiaru ludności na świecie .Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Skomentuj.. Na podstawie podanego fragmentu „Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa scharakteryzuj narratora.. Udostępnij.. Opowieść wigilijna jako powieść współczesna.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?Pytania do lektury " Opowieść wigilijna" ?. Jak ma na imię główny bohater bajki "Król Lew"?. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Zwłaszcza na„Opowieść Wigilijna" test z lektury.. Za jego charakterystyczną cechę uznawano egoizm, wszyscy mówili o nim, że jest skąpcem nie zważającym na dobro innych.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Zobacz co wiesz o .Opowieść wigilijna.. 3.Z kim mieszkał?. 2011-01-28 20:13:02Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. pytanie 1 z 20.. Dickensa Opowieść wigilijna UWAGA!. Wyślij zgłoszenie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt