Wymyśl i zapisz w zeszycie inne wyrazy z rz po spółgłoskach
2.Cele lekcji: uczeń: - zna zasady pisowni wyrazów z „rz" - poprawnie zapisuje wyrazy z „rz".. Rz piszemy w zakończeniach wyrazów: arzdrzewa) Podkreśl wyrazy z rz po spółgłoskach i wpisz je do krzyżówki.. 🎓 Zapisz w zeszycie wyrazy i podkreśl - Zadanie 2: Między nami 7 - strona 104Pisownia wyrazów z rz. Dwuznak rz piszemy wtedy, gdy w innych formach danego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na r. mądrzy - bo: mądry, mądrość, piłkarz - bo: piłkarski, piłkarstwo, Zapamiętaj!. Zeszyt ćwiczeń cz. 1.. W wielu wyrazach piszemy rz, choć nie wymienia się na r. Jest to rz niewymiennePrzeczytaj wyrazy zapisane pod zdjęciami , zapisz je do zeszytu i zapamiętaj ich pisownię.. W każdej parze podkreśl wyraz, który nazywa cechę kupowanego przedmiotu.. Zakończenia słów z RZ .. Zadanie domowe: Ułóż zdania z wyrazami z rz po spółgłoskach z podręcznika str. 73. .. z rz wymiennym, z rz po spółgłoskach: j, p, g, b, k, z .4.. Edukacja wczesnoszkolnaRZ piszemy po: g, k, b, ch, p, w, j, d, t Gruby kot Blekot i chudy pies Warkot jechali dużym traktorem.. 2011-02-06 14:55:03 Jakie są imiona z rz po spółgłosce ?. (np. przez, krzyk itp) Uzupełnij rymowankę wyrazami z rz po spółgłosce j. („Ćwiczenia" str. 63 ćw.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wymyśl i zapisz w zeszycie inne wyrazy z rz po spółgłoskach , które można utworzyć z liter tej krzyzówkiWymysl i zapisz w zeszycie inne wyrazy z rz po spółgloskach ktore mozna utworzyć z liter krzyzkowki Pobierz jpg..

Rz po spółgłoskach.

Wybierz RZ czy Ż - nauka .. wpisanie DAG[KAS]I powoduje wyszukanie jedynie słów KASA i KAS, ponieważ tylko te zawierają wyraz umieszczony w nawiasach kwadratowych.Jeśli chcesz zrobić "dostawkę" do jakiejś litery na planszy po prostu dopisz tą literę na końcu.Czytaj inne opinie » .. Uzupełnij podane związki frazeologiczne wyrazami z rz po j. zy wiesz, co znaczą .Jakie zauważasz inne elementy ilustracji, które mają w nazwie „ż" lub „rz"?. Znasz zasadę pisowni wyrazów z „ó" wymiennym w „o".. Między nami 4.. Podkreśl czerwoną kredką „ó" i „o".. Wymieniamy Ż przesuwanka .. W takich wyrazach jak drz ewo, wrz ątek, brz ask, krz yk, drz azga, prz tyczek, Grz esiu oraz trz ask ponieważ "rzet" po spółgłosce stoi, to zawsze tam będzie "er zet", mili moi.Zapisz w zeszycie słowa z rz po podanych na talerzach spółgłoskach.. Postaraj się stworzyć jedno zdanie z jak największą ilością podanych wyrazów.Wyrazy ukryte w wyrazach (klasa 1) - Ukryte wyrazy - Ukryte wyrazy - Ukryte wyrazy - Ukryte wyrazy - ukryte wyrazy - UKRYTE WYRAZY.. od Narcyz2 23.03.2018 Zaloguj się by dodać komentarz Odpowiedź .RZ po spółgłoskach .. Wyrazy z RZ do zapamiętania .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Jeśli nie nadążysz z pisaniem zatrzymaj filmik poprzez naciśnięcie spacji.zzPowtórz zdanie kilka razy, żeby je zapamiętać, i zapisz je z pamięci w zeszycie..

1 - ułóż zdania z rozsypanki wyrazowej i zapisz je.

W środku wypisz wyjątki, czyli wyrazy, w których po spółgłosce piszemy SZ, wpisz ten dwuznak w każdym wyrazie na🎓 Wyrazy z rz po spółgłoskach: 1. zakrzewić, krzewy, Odpowiedź na zadanie z Między nami 4.. 2012-12-05 15:00:22 Dopisz po dwa przykłady wyrazów , w których piszemy rz po spółgłosce np : b-brzuch , dobrze , brzoza .. Karty ćwiczeń str. 86-87.. Rozwiązania zadań.. Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski Ortografia wyrazy z rz.Wymyśl i zapisz w zeszycie inne wyrazy z rz po spółgłoskach, które można utworzyć z liter z tej krzyżówki (np. przez, krzyk itp) „Ćwiczenia" str. 63 ćw.4 - Uzupełnij rymowankę wyrazami z rz po spółgłosce j. Zadanie dodatkowe: Wymyśl i napisz 3 zdania o wiosennych zajęciach mieszkańców łąki nawiązujących do charakteru .Wskazówka: Gdy szukasz wyrazów zaczynających się lub kończących jakimiś konkretnymi literami użyj nawiasów kwadratowych "[]".Np.. Wykonaj ćwiczenie 2 i 3 s.33 Samodzielna praca.. Sprawdź w słowniku ortograficznym pisownię podanych wyrazów i zapisz je w kolejności alfabetycznej.. suchary waniliowy kamforowy mydło kiełbasa cukier żytnie spirytus suszona szare 5.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Zapisz te nazwy tutaj lub w zeszycie.

3.Metody i formy pracy: grupowa, indywidualna, problemowa, ćwiczeniowa 4.Środki dydaktyczne: podręcznik, aplikacja Learning Apps, otwarte zasoby internetowe:Skuteczna nauka ortografii dla .Hej mam taką prace domową plis pomużcie :( : Wypisz po 5 wyrazów z rz po spółgłosce nie wiymienne i wymienne.. RZ w nazwach zawodów .. zzNapisz w zeszycie dwa zdania na temat tego, co jest ważne dla zdrowia.Możesz skorzystać z zapisanych wcześniej sformułowań.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Pytania i odpowiedzi .. Inne książki z tej serii: Między nami 4.. Ułóż z nimi zdania i zapisz je w zeszycie.P cz. 3 s. 44-45 Odpoczynek jest ważny 55 zzUłóż zdania z wybraną trójką wyrazów i zapisz je w zeszycie.. Połącz pasujące do siebie puzzle, a dowiesz się, co jest ważne dla zdrowia.Ćw.. Wybierz .. Ortografia - inne Fonetyka i gramatyka .Praca domowa z Polaka klasa 4,5 wyrazy po spółgłoskach 2010-10-04 21:56:17 Rodzina wyrazów 2011-12-07 20:53:38 Podaj możliwie dużo wyrazów , w których po spółgłoskach : p,k,ch,w,j piszemy sz. 2010-11-22 21:33:55Zad.1, s.61 Napisz poprawione zdania z pamięci w zeszycie..

Wymyśl i zapisz inne swoje zdanie, które ułatwi Ci zapamiętanie tej reguły.

Wykonaj ćwiczenia ze str. 48.. Uwzględnij cztery wyrazy z wiersza "bal słów" oraz inne słowa z rz po wskazanych spółgłoskachRz piszemy, gdy w wyrazach wymienia się na r, np.: rowerzysta - rower, na komputerze - komputer, dworzec - dworca.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Zeszyt ćwiczeń cz. 1.logopedia - Tworzymy wyrazy z liter - Układamy wyrazy z liter - Tworzymy wyrazy z liter - Układamy wyrazy z liter - UŁÓŻ WYRAZY Z LITER - rz po spółgłoskachNastępnie wykonuj ćwiczenia zgodnie z poleceniami prowadzącej na filmiku i zapisuj wyrazy w zeszycie.. Wyjaśnij w każdej z wypowiedzi; Błędy językowe w ogłoszeniach i; Wymyśl dalszy ciąg legendy w której Wanda mądrze i sprawiedliwie rządzi swoim krajem.. 2 - skreśl co drugą literę i przeczytaj wyrazy.. Wymieniamy Ż wpisywanka .. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Matematyka: Zapisz w zeszycie lekcję i datę.. A teraz narysuj duży pusty worek.. Ćwiczenia.. Znajdź w słowniku ortograficznym po 3 wyrazy rozpoczynające się podanymi literami i wypisz je: brz, drz, grz, chrz, krz, wrz, prz Ćw.. Zad.3, s.61-62 Napisz na kolorowo w zeszycie zasadę ortograficzną i zapamiętaj: Po spółgłoskach: b, p, d, t, g, k, ch, j, w piszemy rz. Wymyśl i zapisz po 2-3 inne wyrazy z rz po spółgłoskach, które można utworzyć z liter krzyżówki.3 Zapisz w zeszycie pięc przykładów wypowiedzi z użyciem wielokropka.. Zapisz wyrazy „rz" po spółgłoskach b, ch, d, g, j, k, p, t, w oraz zapisz wyjątki.. wg Nauczycielzpasja.. matematyczna Dodawanie i odejmowanie liczb w .. Wymyśl i zapisz w zeszycie inne wyrazy z rz po spółgłoskach, które można utworzyć z liter z tej krzyżówki.. rz po spółgłosce d, t, b, p Sortowanie według grup.. Wykonaj zadanie 1 i 2 z podręcznika ze str. 37 (pisemnie).. Między nami 4.. Wybierz RZ czy Ż - puzzle .. Krótkie wierszyki ortograficzne online - część 1..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt