Wypracowanie klasowe antygona
Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Jest to więc konflikt między dwiema racjami - ludzką (ustanowioną prawem) i boską (dusza z niepochowanego ciała nigdy nie zazna spokoju).„Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. n. e.. 2010-01-27 19:34:56 Jakie mogą być zagadnienia na pracy klasowej z lektury "W pustyni i wpuszczy" 2011-01-12 17:08:37Antygona jest zuchwała i odważna.. Wyjaśnij, dlaczego Antygona nie boi się śmierci.15.. Nie chce pomóc Antygonie w pochówku brata.Wypracowanie klasowe z antygony to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. XI Zadanie domowe: 1.. -Każde wypracowanie traktuj jako możliwość wypowiedzenia się na określony temat w sposób niepowtarzalny, właściwy tylko Tobie, oddający Twój sposób patrzenia na otaczający nas .Jakie mogą być tematy pracy klasowej z lektóry pt. ,,chłopcy z placu broni''?. Omów "Antygonę" Sofoklesa jako tragedię racji, wyodrębnij konflikt tragiczny, zdefiniuj pojęcie tragizmu.. Może liczyła na wyjątek przez wzgląd króla na pokrewieństwo, lecz sądzę, że Antygona nawet o tym nie pomyślała.. Dziewczynę tę strażnik pojmał, gdy trupa grzebała, przyprószywszy zwłoki cienką warstwą ziemi.Zaprezentuj antagonistyczne pary (przeciwstawnych sobie postaci) Antygony.. Najlepsze wypracowania w internecie zupełnie za darmo!Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury..

Przygotuj się do wypracowania klasowego.

Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Uczniowie proponują tematy.. Wielu ludzi uważało, uważa i będzie uważać, że są doskonali, że nie można im przypisać żadnych wad, że są czyści jak łza.Dżuma to powieść parabola autorstwa Alberta Camus.. 1,444 wizyt.. wypracowanie; antygona; zadanie dodane 5 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika kamilusia19922 (10) [Szkoła średnia] edycja 6 listopada 2010 przez użytkownika -KaI- W każdym z nich został ukazany tragizm głównego, tytułowego bohatera.-Redagowanie wypracowania to pewien rodzaj pracy twórczej.. 2010-10-24 14:08:38Osią konfliktu dramatycznego w Antygonie jest zakaz Kreona i sprzeciw wobec tego zakazu Antygony.. Moim zdaniem postać Antygony jest godna uwagi przez swoją postawę i dorosłe zachowanie.Kryteria oceny TYTUŁ WSTĘP - Nawiązuje do tematu i wprowadzam do rozwinięcia (muszę użyć wyrazów z tematu) - Wprowadzić bohaterów, czas i miejsce wydarzeń ROZWINIĘCIE - nie pisze wszystkiego co wiem, wybieram tylko wiadomości na temat - rozwijam temat akapitami, a w każdym akapicie co najmniej trzy zdania rozwinięte.. 2.Antyk, inaczej nazywany starożytnością, jest najstarszą epoką wyróżnianą w historii literatury, niemniej jednak późniejsi twórcy (w tym współcześni) zawdzięczają mu wiele klasycznych wzorców.Wypracowania na podstawie Mitologii greckiej oraz opracowania i analizy poszczególnych mitów..

Jak sie piszę dobre wypracowanie maturalne o antygonie.

Szanowna Ławo Przysięgłych!. Napiszcie prosze swoje pomysly i np przedmioty z jakich taki asamblaz mógłby zostać wykonany bo ja aktualnie mam pustkę :(2020-06-15 16:05:30Zmień wyrazy w zdaniu, żeby brzmiało tak samo 2020-06-13 07:44:28; Wskaż na przykładach na czym polega zło manipulowania ludźmi.Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Zredaguj tre ść zaproszenia, nawiązując do epoki.. 2011-02-23 15:32:05 jakie mogą być tematy z " Balladyny "?. Miej ambicję, by Twoje wypracowania, zachowując kryterium poprawności, były oryginalne.. Antygona czy Kreon - kto miał rację?. 2020-06-16 17:03:33 Macie pomysła na jakieś 3 asamblaże?. Powstały w oparciu o mity tebańskie w V w. p.n.e.. Ustalenie tematu lekcji.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Właśnie omawiam tą lekturę, jutro będę miałą z niej kartkówkę-.- na wypracowaniu może być np. jaki konflikt został poruszony w tej książce, kto wg Ciebie miał rację w tym konflikcie i tego typu pierdoły.6.. Nie boi się przeciwstawić królowi Teb - swojemu wujkowi.. Powstała po II wojnie światowej, po raz pierwszy wydana w 1947 roku, powieść Alberta Camus jest utworem o charakterze uniwersalnym.Wypracowanie maturalne o antygonie +1 głos.. Antygona podczas rozmowy z Kreonem zwraca uwagę na następujące cechy prawa boskiego: A. niezmienność i surowość B. przedwieczność, stałość i nienaruszalność C. surowość, trwałość i sprawiedliwość, D. przestarzałość i surowość..

Są rzeczy, które też możesz otagować Wypracowanie klasowe z antygony?

Wysoki Sądzie!. Pierwsza para to oczywiście Antygona i Kreon.. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z bra.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. X O czym chciałbyś pisać na wypracowaniu klasowym?. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki.. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury.Materiały, wypracowania i referaty z: Wypracowania - język polski - antyk.. 18.Temat wypracowania maturalnego: Czy życie jest najwyższą wartością?. - w każdym akapicie musi być spójność tzn. jedno zdanie .Teza rozprawki: "Syzyfowe prace" są "radosnym hymnem życia na przekór wszystkiemu" Utwór Stefana Żeromskiego opowiada o niezwykle ciężkim dla Pola.Mowa oskarżycielska przeciwko Antygonie.. Fragment tekstu do tematu: Aż wreszcie spełnił się czas dla obu Apostołów.starożytnych Greków na przedstawienie pt. „Antygona".. Dokonuje pochówku wbrew rozkazowi króla.Wypracowanie klasowe charakterystyki antygony Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane , czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.Co mi wyjdzie z egzaminu ?.

2012-05-23 17:25:11; Mam wypracowanie klasowe z Ani z zielonego wzgórza!

Antygona reprezentuje odmienną postawę - szacunek dla zwłok brata, bez względu na to, czy był wrogiem miasta, czy nie.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kiedy macie pracę klasową ( wypracowanie klasowe) jak się uczycie?. Czy rozumiesz dramat Sofoklesa?. - odwołaj się do podanego fragmentu „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz innego tekstu kultury.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów.. Ale nie tylko… W tragedii Sofoklesa ścierają się też racje: Antygony i Ismeny Siostra głównej bohaterki nie podziela początkowo jej poglądów.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.,,Król Edyp" i ,,Antygona" to dzieła jednego z najwybitniejszych tragików greckich - Sofoklesa.. IX Co wiesz po tej lekcji?. Nawiązania do Biblii, stylizacja biblijna w dziełach literackich, aluzje do tekstów biblijnych - podaj przykłady.. Nie był to jednak zwykły zakaz - dotyczył pochówku brata Antygony - Polinika.. 2013-09-14 14:57:39; argumenty antygony?. Cechy eposu i świat jego bohaterów na przykładzie "Iliady" Homera.. Opowiada ona o epidemii dżumy w mieście Oran, w Algierii.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt